Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #24737024

    törölt tag

    válasz floatr #88 üzenetére

    Ha most ezekkel a gyakran ingyenes szolgáltatásokkal keresztbe reklámozzák egymást, miért kéne őket jobban elítélni, mint mondjuk egy oracle-t (régebben a sun-t), ms-t, apple-t, adobe-ot, vagy bárki mást? Az apple esetében épp örültél a "hülye" marketing húzásoknak...

    Nem ítélem el a marketing miatt. Mint már mondtam, a marketingre szükség van.

    Amit azonban annál jobban elítélek, az a már említett felhasználói hozzáállás, mely kizárólag a piaci részesedést veszi alapul egy termék kiválasztásánál, sőt még fennhangon hangoztatja is, hogy a másik termék (amit ki sem próbált) biztosan rossz. Az ilyen kijelentésektől megyek falnak, hogy:

    "A Windows 10x jobb mint a Linux mert többen használják. Ha a Linux olyan jó lenne, sokkal többen használnák". (Itt sokan elfeledkeznek az oktatás kizárólagos Windows-központúságáról, a Microsoft kormányzati befolyásáról, a marketingről stb.)

    "A Chrome sokkal jobb mint az Opera, lám 2 év alatt mekkora részesedésre tett szert" (Itt szintén megfeledkeznek az emberek a marketingről, a gerillamerketingről, a termékkapcsolásokról [a Google Föld, ha nem figyelsz, feltelepíti a Chrome-ot is, a YouTube-on 10 négyzetpixelre esik egy Chrome reklám stb])

    Én mindössze ez ellen emeltem fel a szavam. Nem az a baj, hogy a Google reklámoz, hanem az, hogy sokan minimális gondolkodás nélkül benyelnek mindent, amit hallanak. És ez jellemző az általad említett cégekre is. Hidd el, bármennyire elégedett is vagyok a birtokomban levő Apple termékekekkel, nem vagyok elvakult rajongója Steve Jobsnak, és a Windows 7-tel is elégedett vagyok, mégsincs poszterem Steve Ballmerről.

  • FTeR

    addikt

    válasz floatr #88 üzenetére

    a maps kapcsán szinte mindent a ms csinált előbb.
    a G abban volt jobb, h nem csak az usára koncentrált.

Új hozzászólás Aktív témák