Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • .tnm

    addikt

    It's a trap!

    Mindenkinek aki pro vagy kontra hozzá fog szólni. Ez tipikusan az a topik, ahol jól össze lehet gyűjteni a karácsonyi figyelmeztetést, kizárást stb-t.

    Én is inkább csak metába merek hozzászólni, bár megvan a véleményem a dologról. (Sajnos ide jutottunk az efféle témák vitastílusa miatt.)

    [ Szerkesztve ]

    It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

  • .tnm

    addikt

    válasz fordfairlane #9 üzenetére

    Graphisoft és PH karácsonyi játéka :)

    #11 Tel Elek

    Áh én is félreértettem, amit először írtál. Valóban az első videót fájdalmas hallgatni, főleg az akcentusok miatt. A másodikból meg az derül ki számomra, hogy ez a Graphisoft-os csóka teljesen bele van bolondulva Jobs-ba, ez meg is magyarázza egy kicsit a szoborállítást (eddig arra gondoltam, hogy Jobs halálát akarják meglovagolni a magyar és nemzetközi médiában, persze a kettő nem zárja ki egymást).

    It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

  • .tnm

    addikt

    válasz =Mentor= #16 üzenetére

    a második videót természetesen nem hallgattam végig. csak a szakállas főmuksiról nyilatkoztam, az első videóbeli nyilatkozata alapján, pontosabban a nyilatkozat stílusa alapján érzem azt rajta erősen, hogy bele van bolondulva Steve Jobs-ba. lehet, hogy jogosan, lehet, hogy rengeteg pénzt és sikert köszönhet neki, lehet, hogy egyszerűen csak ekkora hatással volt rá a 20 évvel ezelőtti (ha jól emlékszem) első találkozásuk, az okokról nem állítottam semmit.

    It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

  • .tnm

    addikt

    nagyon lassú vagyok. most esett le: Bojár gyakorlatilag elintézte, hogy kapjon majd egy szobrot. Ha a graphisoft a felfuttatásáért legtöbbet segítő külső embernek szobrot állít, akkor naná, hogy szobrot fog állítani az alapító és 30, vagy több évig irányító, a céget ténylegesen felfuttató embernek.

    #30 Edenyke
    nagyon erős off-ot és esetleg flame-et indíthat a téma, ezért csak annyit mondok, hogy érdemes összehasonlítani a magyar és a "nagy" wikipédia szócikkeit Neumann-ról, vagy a számítógépről.

    It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

  • .tnm

    addikt

    válasz Narxis #47 üzenetére

    Azért egy nagyon picit igaza van, abban, hogy magánpénzből, magánterületre se szokás olyan embernek emlékművet állítani, aki ennyire megosztja a társadalmat. (Vagyis annak azt a részét, aki egyáltalán foglalkozik a témával).

    Próbálnál meg szobrot állítani egy olyan személynek, aki csalással családok ezreit semmizte ki, de a tevékenységéből neked rengeteg (legálisan szerzett) jövedelmed lett. Megtalálnák a módját, hogy jogilag megakadályozzanak.

    It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

  • .tnm

    addikt

    válasz Kalandor #49 üzenetére

    Azért figyeled amit írsz?

    Nem. Néha rámászik a macska a billentyűzetre és fatálisan magyar mondatok gépel be és küldi el válaszként. Ne haragudj, de ez a válaszstílus Tőled megdöbbentő a rangodhoz viszonyítva.

    Néhány troll végtelen ciklusba fulladt vergődése nem reprezentatív.
    Nem csak troll-ok vannak. Vannak akiket teljesen racionális indokok mellett zavar az Apple féle üzletpolitika, és így annak egykori vezénylője felé kimutatott tiszteletadás.

    És hiába magáncég, hiába magántőke, külföldön akkor is az fog lejönni, hogy Magyarországon van az első Steve Jobs szobor. És ezzel akarva-akaratlanul kicsit azonosulni kényszerül az is, aki elutasítja SJ személyét.

    Ez a sározás hogy jön ide?
    Ez egy extrém példa, hogy rámutassak az állításom lényegére.

    Jah, és hogy jellezzem, hogy tényleg tudatában vagyok annak, amit írtam: azt írtam kicsit igaza van. Alapvetően igaz, hogy ésszerű keretek között azt tesz a Graphisoft, amit akar, de ettől még egy kicsit igaz az is, hogy olyan embereket is bevonnak ezzel, akik ebből nem kértek.

    #57 Narxis
    A fentiek Neked is mentek, továbbá:

    Amúgy sem egy bűnözőről van szó hanem egy sikeres cég vezetőjéről.

    Az Apple és szinte az összes kirívóan sikeres cégnél vannak olyan esetek, amik - ha törvénybe nem is ütköznek - de morálisan megkérdőjelezhetők. Steve Jobs magánélete ezen felül tele van még más megkérdőjelezhető eseménnyel. (Csak azt állítom, hogy megkérdőjelezhető, azt állást nem foglalok a kérdésekben.)

    Drágább lesz a kenyér mert ez a cég szobrot állít neki vagy mert Grammy-díjat kap?

    Attól se lesz drágább a kenyér, ha Észak-Koreában kivégeznek párszázezer embert. Ettől még hangot adhatok egyet nem értésemnek és ágálhatok az ellen, hogy emberként egy kicsit én is hibás felelős legyek, hiszen része vagyok azon emberiségnek, amely ilyenre képes. (Figyelem extrém példa volt megint, tessék így kezelni!)

    It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

Új hozzászólás Aktív témák