Új hozzászólás Aktív témák

  • hallador

    addikt

    válasz poci76 #15 üzenetére

    Ez a kategória soha nem lesz vonzó, nagyvállalatoknak, mert nem eladható nagy mennyiségben, egyrészt az ára miatt, másrészt a szoftverlicencek miatt, a magánvásárlóknál, meg azért nem, mert ennyiért nagyon kevesen vesznek processzort. Erődemonstrációnak kiváló. Én csak a processzor fogyasztását néztem meg, ennek csak legyen a harmada, amikor használom, akkor is 1 - 2 KW/ munkanap, a gép fogyasztása, ha pedig tényleg arra használják, amire való, akkor ez simán 6 - 8 KW lesz, átlagember ennyit nem akar költeni szerintem. Ez érvényes az Intel processzoraira is persze.
    Szerintem ebből adódóan oda, ahova kell vesznek ilyen természetesen (vágóstúdiók, modellezés, különböző tudományos számítások), de ez nem 100-asával értendő, és nem magánemberek fogják jellemzően venni. (Persze ha valaki otthon ezzel dolgozik oda kell, de valljuk be ez a szám elenyésző lehet.)
    Csak az a baj, hogy a videóvásásra sem kell ekkora processzor, mert oda már közel 10 éve kinn vannak azok a célkártyák, amihez egy középkategóriás processzorok bőven elegek lesznek.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák