Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Robitrix

    senior tag

    válasz MaCS_70 #75 üzenetére

    ööööööö... én is vezettem Trabantot az anyósülésről... mikor húgomat tanítottam vezetni és nagyon bénázott, volt, hogy átvettem jobbról a kormányt, váltot és a pedálokat. Mivel a Trabantban nincsen kardánbox így át lehetett tenni a lábat.... :)

  • Robitrix

    senior tag

    válasz pilóta #104 üzenetére

    Na igen a Tesla erősen támaszkodik az útkövetésben a felfestett útburkolati jelekre. Terelővonal és egyebek. Ha nincsen felfestve használhatatlanná válik. Láttam egy magyar fickó videóját a Tesla-ról. Lement Pestről a Balatonra a pályán a kocsival úgy 80-90 kilométer alatt 3-4-szer kellett belenyúlni a vezetésbe. Nagyjából remekül ment a szépen kiépitett és jelzésekkel jól ellátott pályán. Aztán a Balatonhoz érve elhagyták a pályát és az északi oldalon menő országúton mentek, ahol már sokkal több volt a gond és a belenyúlás, majd rátérve egy kicsi sokad rangú útra, ami már a falukon ment keresztül teljes lett a káosz és a kocsi 2 percente megpróbálta megölni a gazdáját vagy bárki mást aki a közelébe került. mivel jórészt hiányoztak az útburkolati jelek és a normális táblák a kocsi nagyjából nem tudta hol az út. Vagy megpróbált a szembe jövő kocsiknak menni vagy az útszélén parkoló kocsikat akarta elcsapni. Nem ismerte fel a körforgalmat és lazán keresztül akart rajta gázolni és ilyenek. megfelelő jelzések nélkül használhatatlan lett gyakorlatilag. A teslában nem olyan képelemző rendszer van ami a a teljes környezet elemzi és megpróbál valamiféle leképezést végezni lidar vagy más eszköz révén a környezetről. Amikkel kísérleteznek a fejlettebb önvezető kocsikkal. Elvben 5 értékű skálába szokás sorolni az önvezető autók képességeit. Ahol az 5-ös érték az a stint, amikor beül az ember a kocsiba aztán az magától odamegy és közben a vezető aludhat, játszhat, videót vagy TV-t néz..... nem igényel az autó semmi féle felügyeletet. Ne a mai legfejlettebb önvezető kocsik valahol a 3-as és 4-es szint közt vannak már.
    A Tesla meg már elhagyta az 1-es szintet, de még nem érte el a 2-est..... Aki teljesen magára hagy egy Teslát, az potenciális Darwin díjas.... Apróbb gond, hogy nem csak magát öli meg, hanem bárki mást, aki elé kerül....

Új hozzászólás Aktív témák