Új hozzászólás Aktív témák

  • tupuk

    aktív tag

    válasz Cifu #95 üzenetére

    Én mélyen elismerem a tárgyi tudásod, kifejezetten hálás vagyok a magyar nyelven hiánypótló és rendkívül alapos cikkeidért, de közben nem tudsz kontextusában értelmezni egy cikket. Az a cikk a Weekly Standard közéleti magazinban jelent meg, nem hozzád hasonló szakértőknek íródott hanem laikusoknak akik két Trumpos botrány között elolvasnak erről max. pár bekezdést. Őket naná hogy nem lehet bombázni részletekkel, az ilyen cikkek ilyen újságokban ilyen célközönségnek mindig leegyszerűsítőek az adott kontextushoz idomulva.

    Ki ne találjuk már hogy "szegény" Zubrin nincs tisztában a FH műszaki paramétereivel, mert leesek a földre a röhögéstől. "Szegény" Zubrin egy agyonképzett szenior mérnök, innovátor, több száz könyv írója, egész élete a Mars és az űr körül forgott és forog ma is, az amerikai Mars Társaság alapítója és elnöke, és bármennyire is elismerem a tárgyi tudásod, abban is biztos vagyok hogy az övé még nagyobb.

    Amit ír a cikkben az azon az elvi szinten ami egy ilyen magazinban elvárható: igaz. Semmi jelentősége annak hogy a most kilőtt FH-nak milyenek a paraméterei, a lényeg hogy maga a konstrukció bizonyított, és feltételezhető hogy Block 5-tel is működni fog (meg akár még fejleszthető is), ő pedig nyilván ebből indult ki. Igen, el lehetne merülni a részletekben ahogy egy ilyen fórumban tesszük, de akkor a WS nem hozná le a cikkét.
    Azt sem értem miért számít hogy nem akarják az FH-t emberes repülésre engedélyeztetni. Ő arról írt mire lenne képes ez a most bizonyított technológia (illetve hogy szerinte mire lenne érdemes használni), és ebben igaza van. Zubrin vérprofi, egy cikket meg a közlő szándéka, logikája és minimális jóindulattal érdemes olvasni szerintem.

Új hozzászólás Aktív témák