Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tikakukac

    titán

    Vezetékadó. Hát, tényleg félek, hogy a cipőkötés adó és a fingás adó következik. De tényleg állati, micsoda címeken nem képesek bevasalni a budai házak árait.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz cucka #53 üzenetére

    Szar és semmilyen munkáért nekem sem fizetnek. Pedig az én munkáim messze nem terjednek ki az egész országra. Én adnék nekik 10-20 millás havi fizetést is, csak akkor lássak is valamit.

    djculture: És takarítással még így is többet keresnek kint, mint apám 30 év melóval, ugyanannál a munkahelynél. Egy szerencséje van, hogy mellékállásban rogyásig van tömve relatíve jól fizető munkákkal, mert kiváló szakember. Ez az, ami engem sem nagyon fog itthon tartani. Megvan a diploma és 1 mérnök minusz.

    [ Szerkesztve ]

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz cucka #59 üzenetére

    Van az a fura érzésem, hogy náluk nem egészen ez megy, mint idehaza, de ez csak egy tipp. Tippre a bérezés és az árak sem ugyanezek. Vagy ezen munkakör náluk nem is ilyen, így ezt így inkább ne vessük össze, mert fals lesz. Amit tudok, hogy minél nyugatabbra megyünk már az országban is, a fizuk nőnek és valamiért ugyanazon munkáért el lehet kérni 1,5X többet is, és ki is fizetik. Tehát már a határon sem kell kilépni, elég idebent bejárni keletet és nyugatot és máris érdekesebb lesz a kifejlet.

    djculture: Bécsben van 2 rokon, akik látástól mikulásig dolgoznak, de takarítással kijön 350k/fej. Kolis üzemmódban alig költenek valamit, szállás és egyebeket fizetik nekik. Na ugyanilyen üzemmódban a szüleim összesen nem keresnek 350k-t, diplomával, szakmunkással, meg 6 tonna egyéb papírral meg vizsgával. A munka pedig nem ugyanaz, anyáméktól az emberek fele repült, faterék most annyi munkát végeznek el, mint azelőtt 5X !!! ennyi ember. Nincs miről beszélni.

    [ Szerkesztve ]

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz dabadab #69 üzenetére

    Erősáramon dolgozóknál nemigen. Pláne ha megnézed a kilómétereket (3X annyit fut egy szerelő autó nálunk, mint bárhol máshol), Pesten a büdös életben nem fognak a szerelők agyig sárban kocsikat húzgálni órákon át, meg napi 10 oszlopot állítani, mert a trakkerek kiszántják.

    cucka: Németországban nem vagyok otthon. Ellenben mikor kirándulgatunk az ország másik felére akkor a f@szunk leszakad. Moson polgármester egyszer felsorolta nekünk, hogy mik a gondok az önkormányzatnál. Fogtuk a hasunkat a röhögéstől. Mondom nálunk a legnagyobb gond az volt, hogy kellett venni egy másik széfet, mert a napi 3 betörés miatt annyi lett a papír, hogy nem fért el a rendőrség :DDD Kevesen látják vagy értik, de akkora tagoltság van az országon belül, hogy ihaj. Borsodról nem is beszélek, még talán durvább, mint Szabolcs. Minden tekintetben.

    [ Szerkesztve ]

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Új hozzászólás Aktív témák