Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cucka

    addikt

    válasz PetX #4 üzenetére

    Miért, ki mást lehetne megsarcolni? Egy ország végső soron emberekből áll, egy ország kiadásait is ők fogják kifizetni, közvetve vagy közvetlenül.

    (#3) Narxis
    Csökkentsük a politikusok fizetését!
    Tudom, hogy hihetlen, de a politikusok fizetése elenyésző hányada az ország költségvetésének. Értem én, hogy neked nagyon jól esne, ha ezeknek az embereknek rosszabb lenne az élete, de azért mégiscsak érdemesebb lene pragmatikusabban gondolkozni.

  • cucka

    addikt

    válasz Dany007 #6 üzenetére

    Most akkor egyszercsak jönni fog a csekk, hogy 15 méter ilyen-olyan vezeték fut be hozzánk a "lakásba" és ezért fizessek x ezer forintot?
    Nem, az adóalany a szolgáltató (gáz, víz, áram, stb). Persze, előbb vagy utóbb te fogod ezt is kifizetni, beépítve a havi számládba.

    Eddig is mondtam, ha pénz kell akkor szedjék be "állami segély" címszó alatt és kész. Semmi értelme hasra ütve teljesen értelmetlenül kitalálni mindenféle új adónemet csak azért, hogy pénzt szedjenek be.
    Lehetne így is, csak azért az nehezebben lenne kommunikálható a kormányzat részéről, főleg, hogy az eddigi vezérfonal az volt, hogy ne az embereket adóztassák közvetlenül. (A "közvetlenül" részt én tettem oda, nyilván, a politikai propaganda ennyire árnyalt üzeneteket már nem bírna el)

    (#7) Narxis
    És mégis mitől lenne neked jobb, leszámítva a kárörömöt meg a hamis igazságérzetet? Vezesd már le nekem légyszíves.

    [ Szerkesztve ]

  • cucka

    addikt

    válasz Dany007 #11 üzenetére

    Nyilvánvaló. Ezért is írtam, hogy lehetne annyi bőr a pofijukon.
    A kormány (vagy bármely párt) embereknek szánt üzenetei meg vannak tervezve, ki vannak találva. Ez nem pofa kérdése, és azt sem mondanám, hogy ez rosszul van így.
    A politika háttéralkukról és kompromisszumokról szól. Na ezeket nem lehet jól kommunikálni, a tömegnek olyan üzenet kell, ami mellé érzelemből oda tud állni, hívószavak kellenek. Ez az oka a kettősségnek, nem pedig a politikusok arcbőrének szerkezete. El kell fogadni, hogy ez egyszerűen így van, mert így működik.

    Attól eltekintve, hogy bizonyos új adónemeket nehezebb megkerülni, mint a hagyományosakat. És ilyen szempontból pozitív.
    Ugye a gazdaságpolitika alapköve most az, hogy a átalány jellegű fogyasztási adókat preferálják, és ez szerintem is egy értelmes gondolat. A kivitelezéssel én sem vagyok elégedett, még úgy sem, hogy mind a tavalyelőtti, mind pedig a jövő évi adóváltozásoknál a nyerő oldalon állok.

  • cucka

    addikt

    válasz Dany007 #21 üzenetére

    Azt még mindig egyenesebbnek találom, mint ily módon lehúzni az embereket.
    És miből gondolod, hogy a békekölcsönt jobban elfogadják az emberek, mint a különadókat? Szerintem sokaknak kifejezetten imponál a "fizessen a szemét idegenszívű multi" hozzáállás. (Még akkor is, ha hazug.)

    Ezek az adók akkor lennének igazán hasznosak ha ezek mint nehezen megkerülhető adónemek arányosak lennének megkerülhetőkkel.
    Egy: csökkent és csökkenni fog az szja, tehát csökken a másik.
    Kettő: az országban nincs gazdasági növekedés és deficites a költségvetés. Ez azt jelenti, hogy a kormány által egy évben elkölthető pénz matematikai sorozata csökken és a nullához konvergál. Tehát a jelenlegi költési szint nem fenntartható adónövelés nélkül. A számok nem hazudnak.

  • cucka

    addikt

    válasz Narxis #25 üzenetére

    Ha a mindenkori kormány ténylegesen azt csinálná, amit kommunikál, akkor már rég csődbe mentünk volna, szóval innen nézve a hazug kommunikáció részben örömteli dolog :) .
    A cél ugye az lenne, hogy a parlamentben a megfelelő, nem zavaróan korrupt, viszonylag értelmes emberek üljenek. Ezt a folyamatot sokmindennel elő lehet segíteni, de a fizetéscsökkenés pont nem tartozik ide.

    (#26) djculture
    Nem építenek 1000 milliárdos nagyságrendben stadiont, nem is lenne miből. Nincsenek abszolut pontos adataim, de hogy nagyjából lásd a perspektívát: egy darab nemzeti stadion építésének költsége (Magyarországon ugye egyetlen egy darab jó minőségű stadion sincs) nagyságrendileg ugyanannyiba kerül, mint amennyit 5 nap alatt költünk öregségi nyugdíjra. Jelenleg két stadion építését tervezik, a debreceni viszont jóval olcsóbb beruházás, mint a köv. nemzeti stadion.

    (A parlamenti képviselők fizetésének felezésével mondjuk összejönne talán 5-6 órányi nyugdíjköltség)

    [ Szerkesztve ]

  • cucka

    addikt

    válasz Retekegér #40 üzenetére

    Az adók (vagy az adóék) mértéke és a bizonytalanság az két egymástól független dolog.

    (#42) Dyra
    Most is kétkulcsos az adórendszer, csak szuperbruttónak hívják. Valódi egykulcsos adó jövő évtől lesz.

    [ Szerkesztve ]

  • cucka

    addikt

    válasz #13260800 #46 üzenetére

    Igen, tudom, hogy egykulcsosnak nevezték, de ettől még a valóságban kétkulcsos maradt.
    A szuperbruttó nevű agyrém az egyszerűen csak mágia a szavakkal, a második kulcsnak nem a "második kulcs" nevet adták, hanem ezt. Ha átrendezel egy egyenletet, akkor az még ugyanaz az egyenlet marad, még akkor is, ha azt hazudod róla, hogy nem.

    [ Szerkesztve ]

  • cucka

    addikt

    válasz Narxis #50 üzenetére

    Azt állítom, hogy a képviselői fizetések csökkentésének semmiféle pozitív hozadéka nem lenne, ellenben jogszabályban konzerválná azt, hogy képviselőként ne tudj megélni megfeleő szinten a fizetésedből.
    Tudom, sokaknak nehéz kitekinteni a saját nyomorukból és kicsit felülről nézni a dolgokat.

  • cucka

    addikt

    válasz Tikakukac #55 üzenetére

    És akkor mi a megoldás, csökkenteni a fizetéseket, vagy mondjuk lefektetni a jogszabályi kereteit annak, hogy a képviselői munka számonkérhető legyen? Csak egy ötlet.
    Persze nehéz ügy, mert a többséget ez k*rvára nem érdekli. Az, hogy az államtitkár milyen és hány éves Audival jár, na az sokkal fontosabb.

    (És képzeld, apád Kínában vagy Üzbegisztánban még sokkal kevesebbet keresne, mint amennyit Magyarországon. Nahát. Képzeld, az, hogy te nyugaton sok pénzt keresel mosogatással, az pontosan annak köszönhető, hogy a gyengén fejlett országokban meg keveset keresnek a szakemberek.)

    [ Szerkesztve ]

  • cucka

    addikt

    válasz Dany007 #61 üzenetére

    Igen, lehetne teljesítményalapon bérezni, vagy egyáltalán, elszámolásra kötelezni őket. Ezek olyan ötletek, amelyek legalább előre mutatnak, nem csak az irigységünk, utálatunk vagy más állati ösztöneink kielégítésére jók.

    Erre lenne jó a magas fizetés. Márpedig a nettó 4-600 ezer forintos alapfizetés + a juttatások jónak mondhatóak
    Figy, a mostani árakon számolva ennyi pénz nem perspektíva semmilyen jó képességű, vezetőnek alkalmas ember számára.

  • cucka

    addikt

    válasz Tikakukac #67 üzenetére

    Igen, és?
    Ez a világon mindenhol így van. Németországban sem mindegy, hogy keleten vagy nyugaton vagy, Amerikában is van különbség a szilicium-völgy és egy nebraskai porfészek között.
    Ez egész egyszerűen így működik.

    (#70) Retekegér
    A bizonytalanság nem abból adódik, hogy milyen adót vezetnek be, hanem abból, hogy hogyan vezetik be. Ha évek óta napirenden lennének ezek az adók és nem hirtelen, minimális határidőkkel vezetnék be őket, akkor nem okoznának bizonytalanságot sem.

    [ Szerkesztve ]

  • cucka

    addikt

    válasz bombermann19 #78 üzenetére

    a probléma itt megint csak az, hogy ezek az országok jóval nagyobbak.......
    Ez nem releváns, annyira mi sem vagyunk kicsik, hogy elképzelhetetlenek legyenek a régiónkénti különbségek.

    az agyvérzés engem akkor kerülgetett amikor valamelyik idióta azt akarta kitalálni, hogy a nyugati országrészben törvényileg is nagyobb legyen a minimálbér mint keleten....
    Egy jogszabály, ami nem a vágyainkhoz meg elveinkhez illeszkedik, hanem a valósághoz? Tényleg, borzalmas.

    (#83) sh4d0w
    Szép is lenne, ha ez lenne a kormányzat egyetlen lehetősége, de van másik is: a kiadások csökkentése.
    A kiadáscsökkentés mindig konfrontációval jár - vagy magának a kormánynak nem éri meg (különféle gazdasági érdekeltségek), vagy pedig az őket támogató embereknek tesz keresztbe. Persze, meg kellett volna már rég lépni ezt, de azért ez az út sem egyszerű.

    Na ez az, ami nem igazán megy, de helyette államosítanak iskolákat, átvállalják az önkormányzatok adósságait stb, tehát növelik az állami kiadásokat.
    Az önkormányzatok adósságainak átvállalása éppenséggel csökkenti az állami kiadásokat.
    Az iskolák államosítása nulla végű játék, ott más a motiváció.

  • cucka

    addikt

    válasz GeryFlash #91 üzenetére

    Lefelejtetted, hogy 16%os szja... Ha beldöglünk is foggal körömmel ragaszkodnak hozzá, hogy a gazdag annyit fizessen mint a szegény...
    Ha a gazdag tízszer annyi pénzt keres, akkor tízszer annyi adót fog fizetni, kevesebb állami szolgáltatásért. Tehát nem ugyanannyit fizet.
    És igen, aki sokat keres, annak több pénze marad, mint aki kevesebbet keres. A kommunizmus indulásánál erre rájöttek a hozzád hasonló, proletár szívvel megáldott illetékesek is, így sikerült nagyon gyorsan elérni, hogy egységesen mindenki egyformán szegény legyen. Persze, ez szar volt az egész országnak, de legalább nem volt kire irigykedjenek a prolik, ez is egy eredmény.

    mivel a gazdag nem munkahelyet teremt, hanem megy hawaira...
    Te komolyan azt gondolod, hogy a csórókat leszámítva mindenki kőgazdag és a hawaii nyaralás meg az 5 éves bmw lecserélése a legfőbb gond?
    Jóhogynem könyvelsz el rögtön burzsujnak vagy kuláknak csak azért, mert esetleg nem napról napra élek és talán pár tízezret félre is tudok tenni így, család és gyerek nélkül? Komolyan mondom, amióta nyertem havi 20 ezret az adóváltozásokkal, már azt sem tudom, mire költsem azt a k*rvasok pénzt, amit a szegény emberek zsírján nyerészkedtem. Sőt, képzeld, a jövő évben még több pénzt fog hozzám dobni az állam, így már akár egy osztrák takarítónő bérszínvonalát is megközelíthetem, az lesz ám az igazi dőzsölés.

    [ Szerkesztve ]

  • cucka

    addikt

    válasz fordfairlane #98 üzenetére

    Nem nyert, a hatályos törvény szerint érvényes lesz úgyis. Más kérdés, hogy hogyan tud bármilyen kormány érdemben kormányozni ilyen legitimációs deficit mellett.

    És igen, el kell menni szavazni. Van a jelenlegi palettán legalább 6 választási lehetőség, még protestpártok is vannak a protestszavazóknak, aki ennyiből nem tud egy számára elfogadható jelöltet választani, annak igazából úgyis teljesen mindegy, mert nem dönteni akar, nem keres kompromisszumot, hanem csak a "minden szar mindenki szar" mantrát hajtogatja, saját magának.

  • cucka

    addikt

    válasz GeryFlash #99 üzenetére

    Egyrészt paranoiás vagy, nem a te pár 10 ezred ami fáj a népnek, hanem millás fizu feletti fizukról...
    Hány milla feletti fizu van? Akkor tehát az ő párszázezrük fáj nekik?
    Értsd meg, aki szja-t fizet, az alkalmazott. Ahhoz, hogy 100 forint nettó fizetésed legyen, az a munkáltatónak több, mint 200 forintjába kerül. Innen ugye egyértelmű, hogy aki igazán gazdag, az nem lesz annyira hülye, hogy 50% fölötti adóterhet fizessen rá, mert számtalan egyéb módja van a befektetésekből pénzt kivenni ennél sokkal olcsóbban. Szóval az egész "növeljük az szja-t, hogy adózzanak a gazdagok" dolog itt bukik el.

    Igen, a több kulcsos adórendszer kommunista találmány
    A kommizmusban nincs személyi jövedelemadó, mint ahogy más adók sem nagyon, mivel nincs az égvilágon semmi értelmük. Magyarországon egyébként 1988-ban vezették be a személyi jövedelemadót.
    Ha konkrétan a sávos adózásra gondolsz, az már a 19. század közepén is működött Amerikában, a legelső megjelenése pedig a 14. századi Anglia. Na ennyire kommunista találmány.

    A Rogán dumát megint eltoltad, azt azonban nem, hogy a gazdagoknál ( 1M + fizu) maradt pénz hoca megy...
    Bruttó 1 millió forint az nettó 600 környéke (picit több), vagyis kis jóindulattal 2500 euró. Ez pont arra elég, hogy felnevelj két gyereket, fenntarts egy autót és esetleg nyugdíj előttig ki tudj fizetni egy házat. Hát ne haragudj, neked tényleg ezt jelenti a gazdagság? Azt hiszed, hogy havi 2500 eurós fizetésből bárki is dőzsölhet külföldön meg luxusautót tarthat fenn?

  • cucka

    addikt

    válasz GeryFlash #110 üzenetére

    Félreértesz, én nem az egysávos adót védem, hanem azt, hogy "adózzanak a gazdagok" felkiáltással anyagilag megnyomorítsák azokat az embereket, akiknek a létminimumnál több jutott és végső soron működtetik az országot.

    Mi megmindent beáldozunk, csak hogy egy sávos legyen
    Nem ez volt a nagy hiba, hanem hogy radikálisan csökkentettük az szja-t, miközben az adóék meg nőtt.

    Az 1 milliót nettóba értettem... Biztos mennek majd belőlw a Mátrába síelni...
    Adóztassák meg a külföldi nyaralást? Vagy tényleg attól nem pörög a magyar gazdaság, mert nem belföldön nyaralunk? Esetleg csak találtál valamit, amit sokan nem engedhetnek meg maguknak és ezen pörögsz?

    A proletár észjárás gondolat meg onnan jött, amiket írtál. Ettől még érezheted magad jobboldalinak, csak amit írsz, az proletár duma. :)

    (#111) Dany007
    Ezt úgy lehet érteni, mintha szerinted havi 600 ezer alatti fizetés már nem lenne elég 2 gyerek felnevelésére meg autó tartásra plusz egy házra...
    Nyilván, fekete Afrikában meg napi 3 dollárból nevelik a családot, ne ez legyen már a mérce egy EU tagországban, amely magát kulturálisan és történelmileg is a nyugati világhoz sorolja.

    Persze a havi 600 még nem az a sportkocsis gazdagság, de erősen jómód. Főleg egy olyan országban, ahol az átlag havi nettó 140 ezer.
    Jómód, nem mondom. Valakinek pénzt is kell keresnie. Gondolhatod, nem a szalagmunkások, a nyugdíjasok meg a segélyen élők adójából működik az ország, hanem a jómódúakéból. Nem kéne erre úgy tekinteni, mint ha erkölcstelen burzsuj lenne, aki esetleg tudásának, tapasztalatának köszönhetően megközelíti a nyugati átlag életszínvonalat.

    [ Szerkesztve ]

  • cucka

    addikt

    válasz Dany007 #115 üzenetére

    akkor a magyar többség akik mindössze havi 140k körül keresnek, akkor ők hol vannak? Nyomorban? Mert azért ez még jócskán nem az.
    Nem nyomor, csak szegénység.

    Nem kell úgy beállítani egy havi 600k-s keresetet, hogy az "éppen elég" arra, hogy neveljen 2 gyereket autóval, házzal
    Nyilván, ez egy tisztes jómódú életre elég. Ugye a topikban onnan indultunk, hogy fizessen a sok szemét gazdag jó sok szja-t, miközben a valóság, hogy a bérskála felső végén található emberek fizetése az max. a mindennapi anyagi gondoktól mentes életvitelre elég, nem pedig hawaii dőzsölésre meg luxusra.

    hiába keresel te havi 600 ezret akkoris csak 1Kg kenyeret veszel naponta. És hiába keres a szalagmunkás csak havi 100-at, ő is megveszi azt az 1Kg kenyeret naponta.
    Igen, csak én mellé elmegyek a fitneszterembe, étterembe, fenntartom az autómat, egyszóval fogyasztok. Ennek pedig a fitneszedző, a pincér és az autószerelő is igencsak örül, mert enélkül nem lenne munkájuk.
    Na pont ezért mondom, hogy a tisztes megélhetést biztosító munkabér az nem szupergazdagság, a munkabérből történő gyarapodást pedig támogatni kell, nem pedig megnyomorítani adókkal. Pénz és jómód csak pénzből és jómódból lesz, ez egy lassú és öngerjesztő folyamat.

    (#114) GeryFlash
    Bruttó 1M volt a példa, nálad nettó 1.2 van, ami pont kétszerese ennek, szóval másról beszélünk.

    (#119) schawo
    Ugye tökéletesen tisztában vagy vele, hogy a képviselők, és egyéb politikai/önkormányzati vezetők valós, törvényes jövedelme mellett egy jóval nagyobb mértékű illegális (fekete vagy szürke) jövedelemhez is jutnak
    Igen. És mi lenne, ha a fizetésük csökkentése helyett (ami kielégíti a nagytömegek állati ösztöneit) esetleg a probléma megoldására (feketegazdaság) koncentrálnánk?
    Magyarországon pl. azért alacsonyak az orvosi fizetések, mert hagyományosan bele van kalkulálva a paraszolvencia is. Lehet látni, hogy hova vezet ez a gondolkozásmód.

    [ Szerkesztve ]

  • cucka

    addikt

    válasz Dany007 #138 üzenetére

    Viszont szomorú, mert ebből is az jön le, hogy Magyarország lakosságának túlnyomó többsége szegénységben él.
    Az egész emberiség túlnyomó többsége szegénységben él. Ez mindig is így fog maradni, mert ez a világ rendje.

    Az a párezer ember akik meg olyan 600k körül keresnek, nem fogja fellendíteni a gazdaságot.
    Az lehet. De ha normális adószinttel ösztönzöd az embereket, hogy vallják be a jövedelmüket, akkor előbb-utóbb abból a párezerből pártízezer lesz. És ezeknek az embereknek gyermekeik lesznek, akik majd jó egyetemekre fognak járni (mert megtehetik, mert a szalagmunka nem perspektíva a jólétben felnőtt gyerekeknek) és magas hozzáadott értékű iparágakban fognak elhelyezkedni.
    A tőke és a pénz újratermeli saját magát. És ennek a folyamatnak a végén a szegény rétegek is nyertesek, mert bár a többség továbbra is szegény lesz, az életszínvonaluk attól még nőni fog. (Ugye mást-mást értünk szegénység alatt Németországban vagy Ugandában)

    A történelem melyik szakaszában élt jólétben a magyar lakosság? Egyikben sem. A mai, nyugati jólét hol volt a második világháború előtt? Sehol sem volt.
    A lényegi kérdés nem az, hogy mennyire vagyunk most szegények vagy sem. A lényegi kérdés az, hogy merre tartunk? Hagyjuk, hogy a tőke (pénz vagy szellemi) működjön az országban és újratermelje saját magát, vagy elüldözzük, hogy így kedvére tegyünk a plebsz állati ösztöneinek (bosszú, irigység)?

    Ezért kéne inkább a szakadékot csökkenteni.
    Nem kell a szakadékot csökkenteni, a szakadék alsó határát kell feljebb emelni. Amint már mondtam, a tőke (és a pénz) azok nem véges dolgok. A cél nem az, hogy a tőke egyenlőbben legyen elosztva, hanem az, hogy úgy legyen elosztva, hogy újra tudja termelni saját magát. Ezért volt az, hogy bár a kommunisták szétosztották a javakat az emberek között, hosszú távon a szegények nem lettek semmivel sem gazdagabbak, sőt.

    [ Szerkesztve ]

  • cucka

    addikt

    válasz Dany007 #142 üzenetére

    Az előbb még pont Te mondtad, hogy ne Afrikához hasonlítsuk magunkat, hanem Nyugat EU-hoz. Hogy ne az afrikai éhezők legyenek a mérce, hanem az EU.
    Félreérted.
    Az egyik állítás, hogy Magyarország a nyugathoz kéne közeledjen életszínvonal tekintetében, így érdemes valamennyire a nyugai színvonalat szem előtt tartani.
    A másik állítás, hogy globálisan az embere többsége szegény és szegény is fog maradni. Egyszerűen nincs annyi természeti erőforrás a Földön, ami lehetővé tenné, hogy a világ lakosságának jelentős része jólétben éljen.

    Ez mind szép és jó és rendben is van... csak mocskosul sok idő.
    Bizony, generációk kell felnőjenek, amíg eljutunk oda, mint ahogy más, nálunk sikeresebb országokban is hosszú idő volt, amíg a szegénységből és fejletlenségből eljutottak addig, hogy a többség jólétben éljen. Olyat csak politikusok szoktak hazudni, hogy ezek a folyamatok pár év alatt megtörténhetnek.

    Ez is egy megoldás lehetne, de ha ilyesmiről van szó, akkor általában a többség lehurrogja.
    A társadalmi szakadék csökkentésének van értelme, de ez csak következménye annak a folyamatnak, amiben az ország kilép a szegénységből és növekedési pályára áll. Plusz ugye függ az adott társadalom hagyományaitól is - Svédországban pl. már megvalósult, Amerikában pedig előjösz ezzel és kommunistának leszel bélyegezve. Pedig ugye mindkét ország fejlett és jómódú.

    És továbbra is szomorú az, hogy egy mezei asztalos, ács vagy hasonló szakmunkás munkája csak annyit ér itthon, amennyiből éppen hogy szegénységben megtudnak élni.
    Majd fog többet is érni. A nyugat-európai asztalosok vagy ácsok sem igazán dőzsöltek a 60-as években.

Új hozzászólás Aktív témák