Új hozzászólás Aktív témák

  • Hankukk

    újonc

    Azt bírom amikor valaki a fotelben ülve eldönti hogy melyik Forma 1es autót volt nehezebb vezetni. Persze lehet jönni azzal hogy régen minden jobb volt de ne hasonlítsuk össze a kettőt.
    Tegyük fel beültetünk egy mai versenyzőt egy 80as évek beli autóba. Nem volt automata váltó, kipörgés gátló stb. Lehetett neki tövig nyomni nem kellett a motorra vigyázni, spórolni a gumival, az üzemanyaggal, kb(hasraütés szerűen) 30%ban számított a pilóta képessége a többi a technika.
    Nézzük meg fordítva, ha egy modern F1es gépbe ültetnénk egy régi versenyzőt. Kipörgés gátló már most sincs, figyelni kell a gumira, az üzemanyag fogyasztásra, hogy ki hogy tölti a KERS -t, a DRS távolságra, fékezés közben a visszatöltésre stb. Komplexebb lett, össze nem lehet hasonlítani. Megy folyamatosan a sírás hogy régen mekkora esőkben mentek, hasonlítsuk már össze a régi autókat az újakkal... ezek a gépek már annyira ki vannak hegyezve hogy ha áll a víz a pályán vezethetetlenek. Nem véletlen hogy nem engedik őket. A tengeren túlon ha már minimális eső esik nincs Nascar se Indy. Ez nem a pilóták hibája, lehet őket primadonnáknak tartani, de ha meg bekövetkezik a tragédia(lásd Suzuka), akkor mindenki a felelősöket keresi...
    Bocsánat ha hosszú voltam, a játékhoz szólva, a Codemasters is inkább átvette már azt amiről a mai F1szól (a show) csillivilli autók, pályán kívüli események stb. Illetve én szerintem pont lényegtelen hogy néznek ki a pilóták. Geoff Crammond anno mesterművet alkotott a Grand Prix szériából, de ezt is felesleges lenne azzal összehasonlítani mert már teljesen másról szól.
    Bocsánat ha hosszú voltam.

Új hozzászólás Aktív témák