Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #02683648

    törölt tag

    Vicces hogy sokan felhozzák az it café bulvárosodását (teljes joggal), közben meg az IT café színvonalzuhanásához hozzájárultak a szakmaiságot nyomokban se tartalmazó kommentek is már a 2010-es évek elejétől (amikor a hírek közel se voltak ennyire bulvárosak)
    Akinek nem inge ne vegye magára, de pl tisztán emlékszem hogy a legtöbb IT business témájú hír topicja 5 évvel ezelőtt is olvashatatlan volt részben a trollok, részben a monomániás antikapitalista neohippik miatt.
    Az volt az első hullám, a cikkek bulvárosítása utána jött.
    Még egyszer itt a hírtopicokról beszélek, nem a régóta létező Windows X és hasonló nagyobb lélegzetű pl. szoftveres témákról.

    [ Szerkesztve ]

  • #02683648

    törölt tag

    válasz Rive #88 üzenetére

    Jó, de milyen elképzelésed van egy IT híroldal működtetésére, úgy hogy nincs reklám és a fizetős modell sem működőképes.
    Mert ez nem állatmenhely vagy szegény gyerekeket segítő szervezet, hogy valaki az életét erre feláldozva, pusztán szerelemből működtesse.

  • #02683648

    törölt tag

    válasz Parci #93 üzenetére

    Parci,

    Nekem igazából egy másik aspektussal kapcsolatban lenne problémám.
    Oké, elfogadom, hogy kellenek a lapcsalád minden portáljára a "lájtosabb" témák, meg kellenek clickbait címek, mert gondolom kipróbáltátok, hogy ez növeli az olvasottságotokat, ami a hirdetők miatt kell.
    Eddig OK, nem örülök neki, de megértem.
    Amivel gondom van, az az, hogy ezeknek a híreknek a fórumtopicjai nincsenek komolyabban moderálva.
    Ez egy nagyon jó példa: [link]
    Ebben a hírtopicban napokon át mehetett az uszítás, egymás anyázása, filozofálás, hőbörgés, etc. etc.
    Szóval addig ok, hogy a szerkesztő úgy gondolja, hogy jó az olvasottságnak, ha egy ilyen kisszériás designer iphone-ról van egy hír, de utána akkor ne legyen a hír topicja egy pöcegödör.
    Vagy itt az lenne a pláne, hogy menjen csak a komment, mindegy milyen?

    A modkerbe meg kb. az egész topicot be lehetne írni, hozzászólásonként, meg amúgy is, pár hónapja beírtam a modkerbe egy hsz-t ami egy tök szimpla HW hír topicjában a globális jövedelem-egyenlőtlenségről filozofált, azzal hogy marhára offtopic. A moderátor válasza: "ennyi off itt még belefér". pfff

    Az első nap megvettem a prémiumot, amit idén januárban a PH májusig meg is hosszabbított nekem (amit ezúton is nagyon köszönök), de mikor lejár, a fentiek miatt erősen meggondolom hogy akarom e hosszabbítani. (a reklámokat azután se fogom blokkolni)

  • #02683648

    törölt tag

    válasz Rive #117 üzenetére

    Bocs lehet hogy elsiklottam felette, pontosan mi volt az ötleted arra vonatkozóan, hogy hogyan lehetne monetizálni a PH-s tartalmat reklám és prémium díj nélkül?

    Valószínűleg senki nem tudja, hogy milyen lesz a web 5 vagy 10 év múlva. Én tuti nem, annál is inkább, mivel nem informatikai területen dolgozom, pusztán érdekel, annak is inkább az üzleti vonatkozásai

    Abban viszont gondolom egyetérthetünk, hogy PH komplexitású, tucatnyi vagy több fizetett staff-al működő IT lapcsalád csak úgy tud működni ha van bevétele valamiből. Reklám vagy nem reklám.

    Csak azért írtam ezt mert a PH fórumok sajnos tele vannak a naiv, idealista neohippikkel, akik komolyan azt gondolják hogy létezhet teljesen "ingyenes" internet reklám, vagy bármilyen más bevételi forrás nélkül, úgy hogy pl. egy IT híroldalt a szerkesztői hobbiból csinálnak, max némi donation a költségekre.
    Téged nem sorollak ezek közé, tehát gondolom te sem erre utaltál.

  • #02683648

    törölt tag

    A végtelen történet tovább folytatódik [link]
    Újabb clickbait hírcím, újabb verbális pöcegödör a hozzá tartozó topicban

Új hozzászólás Aktív témák