Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Loha

    veterán

    válasz Fotószem #12 üzenetére

    Csak szólok, hogy az internet előfizetésed csak az internet és a lakásod összekapcsolásának költségeit tartalmazza, az internetes tartalmak előállításának költségeit nem.

    Az internetes tartalmakat önkéntes fényevők készítik, és csak trollkodásból van a sok reklám. ;]

    [ Szerkesztve ]

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz Fotószem #12 üzenetére

    Sokszor gondolok a régi BBS-es időkre, vagy az internet gyerekkorában a közösségi "oldalakra" , azaz chat-ekre, amihez kellett egy IRC kliens, bementem és text-ben ment az infó sallangmentesen oda-vissza, na meg volt Peer-to-Peer fájlküldési lehetőség (DCC Send mond valakinek vmit ?) :)

    Azóta eljutottunk oda, hogy az anno MSN Messenger, majd a többi alternatív csevegőprogram (ICQ, stb) először elkezdte limitálni a küldhető fájlméretet, majd végül megszűntek, mert a weboldalak maguk okosodtak fel annyira, hogy azokba lett ez integrálva (lásd Facebook).

    Régen egy tetű modem sebességgel, de akármilyen ISO fájlt át tudtam küldeni ismerősnek, havernak, akárkinek, tömegesen használt programmal (ICQ, mirc).

    Most meg az van, hogy megosztó, valami központi szar kell mindenhez, amin átmegy a dolog, vagy méretlimitált, vagy ilyesmi.

    Elkurvult a net nagyon, szerintem. Fogyasztásra ment rá, mondjuk ez nem új, de az értelmes, jó dolgok valahogy kihalnak belőle szép fokozatosan :(

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

  • mizoli

    addikt

    válasz Fotószem #12 üzenetére

    Teljesen egyetértek. Ezt helyettem is megírtad :)
    Magam részéről soha nem kattintok reklámra.
    (Ha egyáltalán megjelenik, de szerencsére vannak reklámblokkolók. Aki szépen megkér rá, mint ezen a lapcsaládon, kikapcsolom.)

    "A "hirdetőknek" nyissanak hirdetői oldalakat, tematikusan rendezett formában, ahol -ha érdekel valami- megtalálhatom korrekt információkkal !"

    És ezzel együtt mindenhol legyen tilos reklámok elhelyezése, legfeljebb a reklámoldalra mutató 1 db link engedélyezett. De ezt nyilvánvalóan nem fogják megtenni.
    A kattintások mérésével nagyon jól követhető lenne, mennyire kíváncsiak az emberek a reklámokra. Azt hiszem, hogy a reklámoldalak látogatottsága erősen közelítene a nullához :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák