Új hozzászólás Aktív témák

  • talmida

    Közösségépítő

    A bejegyzésemben csak azt írtam, hogy szomorúvá tesz az USA-ban látott erkölcsi és egyéb hanyatlás. Tudtommal nem mondtam semmi sértőt a gay-ekről, se a hitetlen gyaúrokról. :DDD

    Érdekesek a hozzászólások, köszönöm, hogy megosztottátok a véleményeteket! Szemet húnyok az alacsony toleranciaszint és a személyeskedő, primitív vitastílus fölött. ;) Gondolom nyomós okok, saját, kézzelfogható tapasztalatok vannak a véleményeitek mögött, nem csak légbőlkapott szajkózások.

    Hadd jegyezzem meg, hogy a hit és a vallás nem ugyanaz. A vallások sok csalódást, kárt és gyűlöletet szítottak a történelem folyamán... Nem tartom magam bigottnak se, de engedtessék meg, hogy az eddigi tapasztalataimhoz ragaszkodjak.

    Egyébként a tapasztalatom és hitem szerint az élő Isten SZERETET, akiben nincs semmi sötétség, és aki senkinek nem akar rosszat. (Azért hangsúlyoztam ki, hogy ÉLŐ az Isten, mert mind a mai napig bárkinek lehet élő kapcsolata vele.)

    Mindenki saját maga kovácsolja a saját jövőjét a saját döntései, választásai által.

    Azt azért érdekes megfigyelni, hogy a Biblia kijelentései mennyire bejönnek. Pl

    " a bûn zsoldja halál; az Isten kegyelmi ajándéka pedig örök élet a mi Urunk Krisztus Jézusban."
    Ez egy ugyanolyan törvény, mint a gravitáció.

    vagy az, hogy

    "Az igazság felmagasztalja a nemzetet; a bûn pedig gyalázatára van a népeknek."

    Azt is tapasztaltam, hogy a Biblia egy rendkívülien időtálló, aktuális üzeneteket tartalmazó könyv-gyűjtemény, ami messze többet nyújt puszta információnál. De nem akarom a saját véleményemet (tapasztalatomat) rátok erőltetni, csak arra szeretnélek kérni benneteket (akinek inge..), hogy csak olyankor marasztaljatok el valami, illetve szálljatok heves vitába valami ellenében, ha minimum az alapfogalmakkal tisztában vagytok az illető témáról. Egyébként égés, mert nem vagytok kompetensek. ;] Nem azt mondom, hogy kívülről idézzétek a Bibliát, de mielőtt a szátokra veszitek, és lefitymáljátok, előbb minimum az ÚjSzövetséget olvassátok el figyelmesen.)

    Akit az evolúció tudományos cáfolata komolyan érdekel, az bőven talál információt az interneten. Pl csak azt kell beírni, hogy "scientific evidence evolution is false". :)

    Saját személyes vallomásomat itt olvashatod. :B

    [ Szerkesztve ]

    IN GOD WE TRUST!

Új hozzászólás Aktív témák