Új hozzászólás Aktív témák

  • Ghoosty

    őstag

    válasz talmida #14 üzenetére

    "A házasság eredete bibliai. Ehhez nem fér kétség, legfeljebb tudatlansággal maszatolni lehet a történelmet. "

    Ez nagyon vicces, mintha a kereszténység előtt nem létezett volna házasság. Szerintem tudatlanság megfeledkezni az ókori görögökről, akiknél részletes ismereteink vannak az esküvői szokásaikról és már ott is divat volt az érdekházasság is. Ők még hírből sem ismerik a bibliát. Római birodalomban már házassági törvények voltak, mikor még Jézus meg sem született. De megnézheted a hindu vallást, ott is létezik házasság intézménye. Szóval melyik történelmet kéne maszatolni?

    "A házasság egy szövetségi közösség egy férfi és egy nő között,"

    Ez már a bibliában sem volt így, Jákobnak 4 felesége volt. A szövetség is elég érdekes volt, mert ugyebár nem sok beleszólása volt a lány(ok)nak.

    "de az számomra fölfoghatatlan, hogy valaki a letagadhatatlan fizikai adottságai ellenére más neműnek mondja magát "

    Ebben a témában olvasd el ezt a cikket. [link] Nem a melegek és transzszexuálisok a fő témája, de látható belőle, hogy biológiailag sem egyszerű megmondani, ki férfi és ki nő.
    Amúgy én sem tudom, miért teszi, de ha jól érzi magát, engem nem zavar, tegye. Nem lesz attól nekem semmivel sem rosszabb.

    "ezek nem természeti törvények, nem axiómák"

    Nézz körül az állítvilágban. Ott is elég sok homoszexuális állat él. Vannak olyan állatok, akik képesek nemet váltani, vannak szűznemzésű állatok. Szóval nem létezik szexuális/szaporodási dolgokra természeti törvény.

    "hogy a ferdehajlamúak definiálják az alapvető emberi kapcsolatokat, az nonszensz."

    Nem definiálnak semmit. Egy polgárjogi szabályozáshoz nem szabad, hogy köze legyen egy vallási meggyőződésnek. Most jött el az ideje, hogy az embereknek csak kisebb része lázad ez miatt. Ezért most lépték meg. Amúgy vannak feljegyzések az ókor végéről, középkor elejéről is melegházasságokra. Szóval ez sem új találmány.

    "Az Egyesült Államok elnökei mind a mai napig a Bibliára esküsznek a beiktatásukkor. A kormányszéki teremben és a jelenleg forgalomban levő pénzen is még mindig ott áll az "IN GOD WE TRUST" felirat. ..stb stb."

    Személy szerint mindig is zavart ez a dolog, mert más helyeken meg erősen szétválasztották a vallást az államtól. (Nagyon helyesen.) Csodálom, hogy ezt még nem nagyon vitatják.

    "Az USA eredetileg egy zsidó-keresztény szemléletű állam volt, amihez szintén nem fér kétség,.."

    Ahogy Európában is a legtöbb ország. Nincs ebben semmi különös. Szerencsére változik a világ. Nem sok kedvem lenne a boszorkányégetéshez.

Új hozzászólás Aktív témák