Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DRB

    senior tag

    válasz krx21 #36 üzenetére

    Ha egy(vagy több) pixel „beragad”, vagy esetleg megszűnik a vezérlése valamiért, akkor, ha van háttérvilágítás, vagy egy sötét, vagy egy világos(vagy piros, zöld, kék), pontot látsz, ez pixelhiba, ha akarod nevezd „beragadás”-nak. De ilyen homályos, sokszor kikapcsolt állapotban is látható CRT-s/Plazmás foszforbeégést(úgy értem ilyen kinézetű, hiszen az LCD-ben nincs foszfor ami beéghetne :D) nem produkál egy LCD, vagy legalább is én még nem láttam/hallottam. Ha mondjuk megnézem a saját monitoromat, azon pl. a „Számítógép” ikon mindig ugyan ott van 3 éve, naponta több(akár 5-6) órát is megy, és nyoma sincs semmi „beégésnek”. És én ezzel ipari tanuló vagyok, mondjuk egy céghez képest, ahol akár 24/7-ben mennek a monitorok. Van ilyen ügyfelem, mindent cseréltem már náluk, ami csak van egy számítógépben, vagy hozzátartozik, de beégés miatt monitort még soha. mármint LCD-t. Na CRT-t azt annál többet, bár azok is bírták 2-3 évig, nem 72 órát. :DDD
    Persze attól, hogy én nem tapasztaltam, láttam, hallottam ilyet még lehet, ezért is kértem, hogy valaki mondja(írja) el(le) nekem, hogy is van ez, ha van. Amit te írtál az a pixel hiba, ez megvolt, most valaki írjon nekem a „beégésről”. :)

    (#39) MSI.Navi: Nekem meg Whirlpool mosógépem van, talán 3 éves, kevés kilóméterrel, de egy mondatban ezzel sem emlegetném a centrifugázást, meg a stabilitást/egy helyben maradást. :DDD Viszont ezzel ellentétben van egy elég komoly Samsung hűtőgépem, amit egy szervizes kolléga(ő mosógépeket és hűtőgépeket javít meg árul is) javaslatára vettem, mikor megpusztult a régi, na ez 8 éve tökéletesen működik. Én sem szeretem a csamcsungot, de azért nem mondanám, hogy minden szar amit gyártanak, oké tv-t nem vennék tőlük én sem. :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák