Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chaser

    titán

    válasz Duck663 #16 üzenetére

    rossz a matek
    ddr4-re is nagy az igény, mégis már apróért kapod, mert gyártják ha kell ha nem alapon
    amint bármi történik - földrengés a gyárak közelében, cunami, covid miatti munka kiesés, ufók, piros hó -, akkor brutálisan megnő majd az ára
    ddr5 eleinte akkor is drága lenne ha intelnél is már használnák azt a platformot, de ráadásul sz@r is lenne, minden genben több évnek kell eltelni amíg kiforrják magukat az órajelek/időzítések
    ha jó árú ddr5öt akarsz, akkor majd 4-5 év múlva lesz is géped ((( : de kár lenne beleugrani, mert aztán meg jön a ddr6 pár év múlva ;]

    szerk:
    Abu85
    lealacsonyodtak külső gyártóhoz? csak nem rájuk gyújtották az irodaházat a részvényesek? ;]

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Bishop1 #67 üzenetére

    5xxx már egyszálasban is durván menni fog, lassan kapni őket

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Geri Bátyó #74 üzenetére

    a 3xxx is gyorsabb már ipc-ben, legalább 10%-kal - de emlékeim szerint többel -, csak az órajelek voltak viszonylag alacsonyak
    5xxx-nél emelték az órajelet, megint nőtt egy szépet az ipc, mostmár ccx-enként 8 vagy 10 mag van, úh. össz. 20-30%-kal jobb a 3xxx-nél
    és lassan tényleg tesztek

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Bishop1 #76 üzenetére

    igen, alacsonyabb, csak az ipc lényege annyi, hogy két cpu azonos órajelen mennyivel jobb a másiknál, na most ha 5xxx az intelnél 30%-kal jobb ipc-ben, akkor lehet számolgatni milyen órajelű intelnek felel meg a 4,9ghz 5xxx órajel

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Bishop1 #80 üzenetére

    talán instruction per clock szavakból áll össze
    adott egy cpu, 4ghz-es órajellel, legyen ennek az ipc-je 100
    adott egy másik cpu szintén 4ghz-es órajellel, de ennek az ipc-je 120
    utóbbi azonos órajelen 20%-kal gyorsabb, tehát ha csak 3,6ghz-en üzemel, akkor is gyorsabb mint az első 4ghz-es cpu
    az első cpu-nak 4,8ghz-en kellene üzemelnie ahhoz, hogy hozza a második cpu 4ghz-en hozott sebességét
    gyakorlati példa pl egy zen 3600, ami legyen 10%-kal nagyobb ipc-ben intel 10xxx-hez képest
    a zen mondjuk max tud járni 4,3ghz-en, az intel 5,1ghz-en, a jobb ipc miatt így az amd kb 4,7ghz-es intelnek felel meg, de ha már 20-30% ipc előye van és nagyobb órajele 1-2-300mhz-cel is, már odapörköl az 5,1ghz-es intelnek alacsonyabb órajelen is

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Tigerclaw #86 üzenetére

    nyilván az amd sem úgy gondolta, hogy egyik évről a másikra majd mindenhova betör, de elindultak, sztem azért tartanak már ott mint intel abból a szempontból, hogy nem tudnak eleget gyártani
    sokan kifelejtik a serverek, notebookok, brand gépek és diy piac mellett a konzolokat, mind az ms, mind a sony már amd soc-ot használ, és ezen már nem annyira aprót keresnek mint előző gennél - ms-nél név szerint is megnevezték végre az amd-t -, ez is durván viheti a gyártó kapacitás nagy részét, már hónapok óta gyártják az új konzolokat, és nyilván nem is fog leállni, több száz m-s eladást terveznek mindkettőre az elkövetkező évekre
    a mostani covidos helyzet pedig sikeresen hozzá is járulhat ha esetleg eldurvul a helyzet, de covid nélkül is pörögni fognak az új gépek

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Oliverda #89 üzenetére

    legyen csak 10$, de nyilván jóval több, nem közölte velem az amd sajnos, és tudtommal mással sem :) annyiszor pár száz m $ azért nem rossz, fejleszteni csak egyszer kellett rá, pontosabban optimalizálni csak, mivel a 3xxx cpu és rdna2 az alapja
    ebből azért elég biztos bevétel csepeg be nekik éves szinten, a mostani nagy teljesítmény ugrást és fogyasztás javulást pedig nem fogják a végtelenségig nézni az oem-ek sem "intelt veszek" gombra kattintással

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Oliverda #92 üzenetére

    nyilván nem tudom pontosan, előző gennél még sokan rebesgették hogy aprót keresnek rajtuk, az hogy megnevezi az ms hivatalos partnerként, azért engedi sejtetni hogy változott a helyzet
    lehet 10$, lehet 50, fogalmam nincs, ha csak 5$ lenne az évi 100m konzollal számolva 0,5mrd $
    az eladások majd úgyis idővel derülnek ki, gamer gép drága, csökken rá az igény, konzol ahhoz képest olcsó, sokkal kevesebb nyűggel - persze sokan azt szeressük' a pc-ben, h vannak nyűgök ( : -, de a világ nem a pc gamerek felé halad az már azért jól látható egy ideje
    nagyon apróért sztem azért sem adhatták, mivel elég nagy gyártókapacitást lefoglal más terméke elöl, most már minden aktuális termékük 7nm készül - nyilván tudod te is -
    páran pedzegették 5xxx áránál, hogy lehet nem csak a best' feelinget kell megfizetni, hanem egyszerűen nem tudnának eleget gyártani régi árakon, simán lehet hogy így van

    szerk:
    Bishop1
    nyilván a te döntésed
    az ipc matek alapján csak a teljesítményt nézve épp hogy rosszul döntöttél - volna, ha az 5xxx-et egyáltalán lehetett volna kapni, de még most sem lehet, tesztek sincsenek, de ha valós a "demo", akkor egy 4,9-es 5xxx hozza egy kb 6ghz-es intel szintjét egyszálon, illetve hozná, ha létezne olyan intel -
    de ez majd kiderül, és lehet az általad hasnált sw-ek vmiért jobban fekszenek intel alá, ilyen van

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Oliverda #95 üzenetére

    a múltról beszélsz, utolsó évekre már mondhatni elavultak lettek a konzolok, most azért elég ütős dolgot tettek le, viszont árban - engem meglepett - nem szálltak el, ilyen ft mellett kb ugyanannyiba kerülnének mint anno 5-6-7 éve, ha nem többe
    ms-nél nem hülyék ülnek - nem mindig ( : -, sokszor promóval adják a gépeket, sokszor leárazva, ott a game pass, nem tudom mikor jött pontosan, de elég népszerű, a pc-konzol közti átjárás is sok címnél
    tudtommal évek óta már csökken az igény a pc-s gamere, elég megnézni a kiadók hozzáállását egy címnél konzolhoz és pc verzióhoz - mondjuk megértem, konzolnál nincs warez, pc-nél van -
    sonynál meg ugye az exkluzívok hódítanak, napokban láttam hírt hogy most jóval nagyobb eladásokkal számoltak
    nézd meg a series x hw-ét, igen keményen kell azért csengetni pc fronton, 185e ft itthon a konzol, nem kell driverrekkel foglalkozni, semmivel, csak bekapcs' és megy, ha kell frissít
    de ezt majd úgyis évek múlva látjuk, pontosan hogy is zajlott le ez a történet
    ha nőne a gamer pc-k iránti igény, amd abból sem jönne ki rosszul, mert szerintük övék lesz a legerősebb gamer cpu ( : az rdna2 pedig majd kiderül, de látva nv árcsökkentését új gennél és a szerencsétlenkedését, van egy tippem hogy olyan rosszul nem sikerült az sem
    szóval hosszú távon az amd szépen megindult
    emellett jó lenne ha intel is gurítana már valamit, nem szeretnék még 10 év múlva is 5600x teljesítményt kapni 300$-ért az "új inteltől" :) ;] de most kifejezetten örülök neki, hogy 7700 teljesítményt kapok 35e-ért, ami nem is olyan rég még 100e környéke volt

    szerk:
    Gyuri27
    igen, azok a régi számok, ps4 pro tudtommal 4k-t sem tud/ott
    új genes konzoloknál default lett a 4k, zömében 60fps-sel, vagy 1440p/120, nyilván lesz cím aminél sántítani fog ez, de ezekre igazán fejleszteni sztem majd csak 1-2 év múlva fognak
    szóval "izgalmas" a következő pár év konzol szempontból is

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Oliverda #98 üzenetére

    az tényleg nudli lenne
    viszont, kaptak egy szép "ingyen" reklámot is, ha valaki az új boxokat nézegeti nem intelt lát, nem is nvidiát, hanem amd-t, hosszú távon ez is hoz pénzt
    sonynál még nincsenek kinn, lehet ott vastagabban fogott a ceruzájuk ;]

    Tigerclaw
    lehet ez is benne van, fogalmam nincs, engem nagyon meglepett hogy ilyen ft mellett ennyi, mikor nemrég még a régi kifutó x-ek normál áron 130-140e körül mentek, nyitóáruk meg akkori ft-tal is 160e környéke volt, de most legalább 60ft minuszban vagyunk ahhoz képest
    mindenesetre tényleg érdemes összepakolgatni a hw-ek árát, így gyorsan le is lőttem a 4k-s pc forza projektet, semmi értelme :) a vga kerülne annyiba kb mint a series x

    BiP
    tesztek után kiderül, biztos lesznek munka tesztek is különböző sw-ekkel

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Tigerclaw #103 üzenetére

    én azt se bánom ha afrikai hülye gyereknek néztek ((( :

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz gliskard #107 üzenetére

    xboxot vásárlók 90+ %-a innentől nyilván tudni fogja, mert egyszer csak felnéz az ms oldalára, ha többször nem is
    egyáltalán nem kell combosabb pc-t venni, csak amd alapút
    az ilyen marketing lényege, hogy aki odanéz lássa a gyártót, elégedett volt a géppel, tudat alatt is ott birizgál az amd név az xbox mellett, és ha pc-t venne akkor nagy eséllyel amd alapú lesz, legalábbis sokkal nagyobb eséllyel mint intel
    ha kicsit tudatosabb akkor rágugliz' a kínálatra, épp elég intelt fikázó' nagy youtuber van már, amd-t fikázó' pedig egyre kevesebb
    legyen emaitt pár év alatt csak +20-30%-kal több eladott amd pc, máris fej-fej mellett vannak konzumer szegmensben intellel

    morgyi
    más a felépítése/működése a konzolnak, másképp programoznak rá
    az meg teljesen játék függő melyik játék jobb nv vagy amd alatt
    de a jó hír, hogy nem csak gamer pc van, hanem office, vagy workstation - ami alatt nem feltétlen kell brand gépet és hedt cpu-t érteni, mert ma már az amd jóvoltából konzumer szinten is ott villog a 16c/32t cpu -

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz BiP #112 üzenetére

    egy hónap múlva már annyi teszt lesz, hogy győzze az ember megnézni ( :
    igazából mindenben meg kell(ene) vernie az 5600x-nek a 10600k-t defaulton
    játék lesz érdekes, vajh' egy szétrángatott 10600k ellen mit mutat - sztem hozza, esetleg rá is ver valamennyit -
    végre ccx-enként 8 v 10 mag van, az már nem fogja vissza, hogy belassít a ccx-ek közti kommunikáció
    de lassan kiderül, hogy drága de legalább sz@r, vagy drága és qrva' jó ( :

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Busterftw #114 üzenetére

    hivatalos info erről?
    egészen biztos vagyok benne, hogy egy 3700x kaliberű cpu-t és rdna 2 vga-t nem adnak ingyen senkinek, már nem szorulnak rá
    az elmúlt évek alatt pedig az történt, hogy a pc-s játék még drágább lett, míg a konzolok nem, ellenben a konzoloknak már default a 4k, sok sikert ehhez pc-nél
    4k tv pedig már "szinte minden" háztartásban van, így külön monitort sem kell venni, nem véletlen remélnek a gyártók előző gennél sokkal nagyobb eladási számokat

    gliskard
    a manapság divatosan reprezentatív felmérésnek egy pár perces videót azért nem tekintenék 2009-ből, kérdezzünk meg legalább 1000 embert 2020-ban, annak se lesz érdemi eredménye mondjuk, ahhoz sokkal több "alany" kell
    volt egy itthoni egyetemi felmérés, sok olyan kérdéssel ami egyáltalán nem egyetemi szintű, hát sajnos a legtöbb deáknak' nem sikerült helyesen válaszolni, de ebből nem gondolnám hogy mind nettó idióta
    itt arról van szó, aki vesz konzolt, és max ha csak annyit tud, hogy az egy funkcionálisan lebutított számítógép, esetleges számítógép vásárláskor nagyobb eséllyel részesítheti előnyben az amd-t
    aki ennyit sem tud, de látja az amd nevet, szintén így lehet vele
    az elmúlt években nagyot fejlődött a yt is, több milliós feliratkozások is vannak youtubereknél ennyi nézettséggel - más kérdés, hogy vannak fizetett videók és nem mindig a valóságot adják elő -
    aki tudatosan vásárol, az utána néz azért a gyártóknak - kénytelen, mert már konzol választásnál is döntenie kell a sz@rxbox' és sz@rps' ( : közt -
    emellett pontosan tudom, hogy vannak olyan vásárlók, akik notebooknál a szín alapján fognak választani - pc komponenseknél nálam is nagy mértékben dominál, szóval megértem -
    röviden, ha 100 vásárlóból akár csak 10-20 amd-t vesz intel helyett az ms "reklám" hatására, az máris 10-20% átcsábított vevő csak emiatt, legyen csak 10%, máris csak a piac maradék 90%-a marad harcmezőnek ( : nem kell tudnia a kedves vevőnek azt sem mi az a processzor, elég csak az amd nevet ismernie - nyilván nem véletlen került ki az ms oldalára, az amd marketingesei is hasonlóan láthatják ezt -
    egyébként az elmúlt 10 évben minden nagyon okos' lett, már simán lehet böngészni lassan a csattogós lepkével is ( : boldog-boldogtalan nyomkodja a telefonját ha kell-ha nem, szóval nagyon meglepne ha most 1000 emberből legalább 500 nem tudná mi az a böngésző :)

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz gliskard #118 üzenetére

    sokan azt nem kalkuláljátok bele, hogy változik a világ, hivatalos marketinges képesítésem nincs, de azért elboldogultam valahogy nélküle is
    persze vannak dolgok amik nem változnak, és mindig lesz egy réteg, aki csak szín alapján dönt valami mellett/ellen, ez tény, de ilyen alapon egy reklám sem lenne ( : mellettük vannak tudatos vásárlók, jól/kevésbé jól tájékozottak, és még egy tucat másmilyen, nyilván minden reklámnál van egy kitűzött réteg akit meg akar fogni, és nyilván azt a réteget részesítik előnyben, akikből a legnagyobb számút látják/gondolják
    és ha már reklámok, sztem eljutunk lassan oda, h nem is kell rengeteget reklámra költeni az amd-nek, tolják helyettük a youtuberek ezerrel, és hát valjuk be, nem rossz reklám az sem

    Busterftw
    régi gennél biztos aprót kerestek sok mindenen, lehet pont az alapozta meg a következő szerződést, nem is kérdés, kérdés az új gen
    3xxx-től tényleg ütős lett a cpu, elvileg az rdna2 is az lesz, más a felállás, mondjuk így
    és tényleg majd évek múlva derülnek ki az eredmények és az új genes konzolok eladási számai is

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Oliverda #124 üzenetére

    nagyon leragadtatok a játéknál, azért van más is a világon amihez kellhet pc/notebook
    vesz konzolt játékra, aztán lehet vesz pc-t bármi egyébre, vagy notebookot - nekem pl van notebook, lesz konzol, lesz egy kis office gép is némasági fogadalommal, mert ez a csodás 6200u komolyabb dologra alkalmatlan, főleg kikapcsolt ht-val, viszont ezt a gépet a kijelző miatt nem cserélem le, mert 4-500k-ért kapnék max hasonlót, ezt meg apróért vettem, osztán' jövőre még lehet beleborulok egy 5xxx-rdna2-be is -
    szóval akár játékra is lehet konzol mellé gépet venni, mert pl nálam fps-re alkalmatlan, viszont jobban jövök ki ha forzára veszek konzolt, fps-nél meg maradok 1080p-n, személy szerint engem nem érdekel az összes játék, csak 1-2 cím
    ez kb olyan, ha vett xboxot mért venne ps-t is? pedig veszik sokan mindkettőt, de akár még pc-t is melléjük játékra
    nyilván legtöbben maradnak konzolnál, mellé lehet egy okostelefon is elég nekik, de az megint egy másik réteg
    itt is lehet látni, ahány ember annyi igény

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz BiP #128 üzenetére

    sztem jól összefoglalta, mindkét gyártó mást ért alatta, és mindkét gyártó hazudik, az amd kisebbet
    nincs gond intel fogyasztással 4ghz környékéig, de meglehet nézni egy 6 magos k étvágyát 5ghz-en, vagy akár defaulton is ha a tdp keret engedi kimaxolni
    i3-maknál egyébként tényleg mindegy, abban a kategóriában intel és amd fogyasztása kb azonos
    amiben intel jobb még mindig, az az idle fogyasztás, de load már 3xxx mellett is elvérzett 6 mag/4,5ghz-től kezdve, az 5xxx pedig még kevesebbet eszik - legalábbis a promo szerint -

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Új hozzászólás Aktív témák