Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fsb1000

    nagyúr

    válasz Gabás #121 üzenetére

    Szerintem nem nagyképűség hanem olvasói reakció.
    Egyébként segíts már légyszi... a szerkesztő hol magyarázta meg a címet? Valamiért nem vettem észre.

    *****
    Ha te nem érzed azt a helyzetet, hogy PH! címlapján egy ilyen szándékoltan félrevezető cím fennmaradhat 1 napig, akkor valószínűleg a célközönség része lehetsz, azon olvasóké, akiket ilyen címekkel lehet etetni.
    Én viszont nem kedvelem amikor hülyének néznek és be akarnak etetni.

  • demagóg

    aktív tag

    válasz Gabás #121 üzenetére

    Nem érted, hogy néhányan miért hörgünk. A cím szándékosan hamis infót sugall. A MS Excel alkalmazás használata irreleváns volt abból a szempontból, hogy egy táblázatkezelőt nem megfelelően használtak (tapasztalatlanságból vagy szándékosan). A rossz használat miatt téves következtetéseket vontak le. A te javaslatod már egy fokkal közelebb állna egy korrekt címhez. De csak a végét kellene meghagyni, mert te is a megtévesztéssel kezdted. Tehát az Amatőr hiba okozta több európai ország súlyos gazdasági gondjait? már közelebb áll a valósághoz. Természetesen a cikkben már meg lehet jegyezni, hogy ezt a hibát Excel táblázatkezelővel követték el. De ez nem Excel hiba, pedig a cím most is ezt írja. Persze kell a klikkszám, értem én. Azt is, hogy különben semmi keresnivalója ennek a cikknek ezen az oldalon. A bulvár sajtóban érthető ez a stílus és nem is járok arrafelé, de ez egy szakmai oldal(-nak indult régen).

    -De ez hogy lehet? ... Tegnap még működött! ...

  • lapa

    veterán

    válasz Gabás #121 üzenetére

    tök mindegy meg lett-e magyarázva. ahogy a windows-hiba se valami olyasmi, amit te követsz el a winben, az excel-hiba is egyértelműen helytelen itt. a minimum az lenne, hogy kötőjel nélkül.

  • ViZion

    félisten

    válasz Gabás #125 üzenetére

    Lehet, hogy helyes a cím -bár iszonyatosan klikkvadász, bulváros, igazi flamegenerátor. A tökéletes hatás kedvéért még az Apple-t és a linuxot is bele kellett volna mixelni, ha már a kattintás a cél. ;]
    Lényegtelen, a kérdés csak az, h mi a bánatot keres IT oldalon? Ez gazdasági hír, nem IT.

    [ Szerkesztve ]

    Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

  • Peat;)

    veterán

    válasz Gabás #125 üzenetére

    "De nem is ez volt a fő mondandóm hanem az, hogy nem diktálhattok egyetlen szerkesztőnek sem, ez nem az a játék." Látom hogy régóta követed figyelemmel a ph! oldalt így egyszerűen nem tudom hova tenni a hozzáállásodat. De ettől függetlenül az állításodra reagálva: ahogy egy gyártónak is a vásárló diktál a bizalmával, úgy a szerkesztőnek is az olvasó diktál a bizalmával. Egy cikk épp olyan termék mint bármi más, aminél olyan minőséget kell prezentálni ami megfelel a keresleti oldalnak. A cikkíráskor tanúsított hozzáállás egy átmeneti nézettségi emelkedést eredményez, ez tény, kérdés hogy a ph! olvasóközössége van-e ennyire bulvárorientált, hogy ezt tolerálja. Én kevésbé tartozom ebbe a kategóriába és kifejezetten örülök hogy még sokan vannak így, a magyar nyelv sokszínűségét nem megtévesztésre hanem változatos kifejezésre illene használnia egy cikkírónak. Lehet ez volt a cél, de nem sikerült.

  • fsb1000

    nagyúr

    válasz Gabás #138 üzenetére

    Szerintem te tévesen értelmezed a fogyasztó és a szolgáltató viszonyát.
    30-40 éve lehet működött ez a modell amit erőltetnél, most nem így van.
    Mindennek van következménye......

    ****

    Nyelvtanilag helyesen véled jelöletlen birtokos jelzős szerkezetnek az "Excel-hiba" szókapcsolat, de abból is csak az vezethető le, hogy az EXCEL szoftver hibája, hiszen a mondatban Excel = birtokos és a hiba = birtok.
    A jelöletlenség meg arra vonatkozik, hogy nincs ott a "nek" (Excel-nek)
    A te értelmezésed nyelvtani és jelentéstartalom szempontjából is hibás. Teljesen kizárható ez az értelmezés: "Excel használata során elkövetett hiba"

    [ Szerkesztve ]

  • fsb1000

    nagyúr

    válasz Gabás #145 üzenetére

    " ott sem mondhatja meg a vásárló a gyártónak, hogy hogyan gyártsa, terjessze, reklámozza stb. a termékét
    "
    Dehogynem, nagyon is keményen megmondhatja: többet nem vásárol abból a termékből. És aztán közösségi oldalakon kifejtheti a véleményét, ami erős eszköz is lehet. Ez a médiában is így müxik.

    ******

    A web-es média pedig egy spec eset. Ezt a fórumot is azért hozták létre, hogy az olvasók reagálhassanak a cikkre. Benne van az impresszumba, tessék elolvasni.
    Nagyfokú képmutatás lenne, ha csak lájkolók írhatnának ide, és az olvasók nem írhatnák le negatív véleményüket. Persze olyanok is írhatnak mint te, akik a negatív véleményeket gyengítik és megalapozatlannak tartják.
    Ez a szép a vélemény szabadságában.

    A végeredmény meg lecsapódik az olvasókban. A fórumot olvasókban is.
    Egy ilyen cikk semmit sem számít (bár szerintem a szerző legközelebb gondosabban választ címet és témát), de ha ez rendszeres lesz és naponta jelenik meg ilyen bulváros cikk félrevezető címmel, annak biztosan lesznek következményei.

    Lehet ezek a következmények a laptulajdonos szándékával egyezőek, ez majd kiderül, A folyamat és a színvonal romlása már most is tetten érhető a címlapos írásoknál. Ez is egy jó példa, már 2 napja fenn lehet a címlapon egy ilyen címmel megáldott nem IT vonatkozású cikk
    Bár ha jól látom átkerült a "Café blog rovat"-ba. Vagy ott is volt?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák