Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kenwood

    veterán

    válasz philoxenia #483 üzenetére

    Szerintem a gyakorlati haszna az,hogy eroforras-igenyes, igy nem "hamisithato".

    Igazan jo egy olyan coin lenne,ami a banyaszat kozben meteorologia,biologia,vagy csillagaszati szamitasokat vegez.

    Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

  • Reggie0

    félisten

    válasz philoxenia #483 üzenetére

    Nincs matematikai haszon. A haszon az, hogy igy barki reszt vehet a halozatban, ami igy biztonsagot noveli(tamadasok ellen, kieses ellen, tobb csomopont a halozatban, stb..), valamint biztositja a blokkok kozotti atlagos eltelt idot, ami a tranzakciok utemezeset(igy validalasat) es az uj coinok kibocsajtasi sebesseget szabalyozza.

    Alapvetoen azt is lehetne csinalni, hogy mindenki lefelezi a szamitasi kapacitasat, es akkor fele annyi energiaval ugyan ugy mukodik a halozat es meg a jutalmak eloszlasa sem valtozik. A nagy teljesitmeny es kapacitas az ellen ved, hogy valaki a rejtett szamitasi kapacitasat bevetve nem tudja elteriteni a coin. Csak egy pelda, de ha a bitcoin halozat sebessege x TH/s es nekem lenne 5x TH/s kapacitasom titokban, Akkor hirtelen belepve akadalyozni tudnam a mukodest, mert gyakorlatilag mindig en allitanek elo leggyorsabban egy blokkot. A blokkba befogadott tranzakciokat pedig bizonyos keretek kozott tudom szelektalni, akadalyozni, stb.. Egy ilyen rejtett kapacitas uzemeltetese annal nagyobb rafizetes, minel kozelebb van x uzemeltetese a coin jovedelmezosegehez. (Kivetel, ha olyan technologiaval rendelkezem, amivel masok nem, pl egy fejlettebb ASIC).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák