Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • updog

    senior tag

    válasz schawo #3332 üzenetére

    "Minden ismerősömet le fogom beszélni arról, hogy fotóst fogadjon."

    Az a legszomorúbb, hogy amikor a totál kezdő amatőr fotografik átadják a kidolgozatlan, életlen, trehányul kivitelezett kollekciót (vagy épp nem adnak át semmit), számla - szerződés - gyakorlat nélkül, akkor max. nyel egy keserűt a pár / fotóalany, hogy OK, ez bukó, rosszabb esetben dolgozik a kognitív disszonancia, hogy "csodás lett". ((#3331) belovary ez a baj a klientúrával is, hogy nagy része is tudja értelmezni a különbséget, illetve itthon sokszor mégis csak a zseb diktál)

    De amikor egy neves(ebbnek számító), profi(bb) fotós csinál ekkora szarvashibát, akkor az sokkal nagyobb csalódást okoz, és ebből születnek a fent idézett (egyéni szinten teljesen érthető és elfogadható) vélemények, amik csak a folyamatot erősítik.

    Ugye, "With great power comes great responsibility"...

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • Roachy

    senior tag

    válasz schawo #3332 üzenetére

    Minden ismerősömet le fogom beszélni arról, hogy fotóst fogadjon.
    Érthető a frusztráció, de azért ezt így lécci inkább ne. Azért mert te szerencsétlenül beleszaladtál egy gázos esetbe pont úgy, hogy az addig megbízható fotós éppen nálad hülyül be, nem azt jelenti hogy minden fotós gáz.
    Beszéld le őket Ropiról, hogy őt semmiképpen ne hívják, de ne mindenkiről.
    Ez nem helyes gondolkodás.
    Ha hívsz egy házépítőt, de lelép a pénzeddel, akkor mindenkit le fogsz beszélni róluk? Mert hát én is fel tudom húzni a falakat, meg egy tetőt rátenni, csak kérdés milyen lesz a végeredmény. ;)
    Mindent tudsz Ropiról, pereld be, kérj kártérítést, vidd bíróság elé az ügyet. Ok, hogy pótolhatatlan élmények vesztek el, de ez csakis egyetlen ember hibája és nem az egész fotós szakmáé.

    [ Szerkesztve ]

  • cOxeR

    Ármester

    válasz schawo #3332 üzenetére

    Az, hogy Te pórul jártál, az nem jelenti azt, hogy mindenki ugyanígy jár, ha megbíz egy vállalkozó szakembert. Én ezt azért így nem támogatnám, hogy ne fogadjon fotóst... hetente nekem keseregnek, hogy ez lett szar az lett szar... mert ismerős fotózta. Igen sajnos ez a piac is tele van nem megfelelő emberekkel, béna fotósokkal, vagy szimplán nem megbízhatóval, ez nem jelenti azt, hogy nincs az a réteg aki minőséget ad és felelősségteljes. :)
    Sajnos az emberek könnyen megvezethetőek és nagyon nehéz kiszűrni ezen a piacon a megfelelő szakembert. Egy weboldal, egy fb oldal, de akár egy ajánlás sem ad garanciát, de ez minden más piacra is ugyanígy igaz... akár a korábban említett burkolókra, tényleg írhatok bármi mást is.

Új hozzászólás Aktív témák