Új hozzászólás Aktív témák

  • ati3x

    senior tag

    Jó olvasni ezt a topicot.

    Elgondolkodtató, és lehet tájékozódni. De föképp fotós szempontból van kitárgyalva a téma. Azért meg lehet vizsgálni megrendelö szempontjából is. Az emberek nagy részének a mobillal "meglött" fotók is hüde frankó. Pláne ha minél több megapixel van ráírva. ;] Ez van. A másik csoport, aki már lát némi különbséget a mobil meg egy fényképezö által "generált" kép között, és ha már meglátnak egy lehetöleg minél nagyobb méretü géppel fotózó egyént, akkor az már "profi". Itt is vannak végletek, ugye van az a nézet, hogyha nekem lenne ilyen gépem, akkor én is meg tudnám löni... Kb ez a réteg az aki úgy áll hozzá: "van egy rokon/ismerös akinek van ilyen gépe, majd szólunk neki, megoldjuk "okosba". Megcsinálja ingyen vagy max kap a kajából. ;] Vagy kap 5-10-20 ezret oszt haladjunk..

    Aztán van az a réteg, aki nem tudja megfizetni, de lehet lenne igénye rá. Dehát ez van...És még lehet ezer féle verziót írni.. Nincs itt semmi probléma. A "piac" szabályozza önmagát. Persze, mindig lesznek akik pórul járnak mindkét oldalon. Valaki említett itt jogi következményeket ha valami "balul sül el". De kérdem én, mennyien vannak tisztában ezekkel a jogokkal? Lehet, hogy kevesebben mint a fotózás alapjaival. Pl, "jogi" úton hogy definiálod, hogy "szarok" lettek a képek, vagy a produktum? Most vonatkoztassunk el attól a "szimpla" esettöl, hogy bedöglik a "technika" és az összes kép eltünik..

    Szóval bonyolult dolog ez, És nem hiába van az a mondás, hogy: "boldogok a tudatlanok..." :DD

Új hozzászólás Aktív témák