Új hozzászólás Aktív témák

  • jokeph

    nagyúr

    válasz rasotamas #87 üzenetére

    Csak saját tapsztalattal rendelkezem, ezek a következők:

    Esetemben a játék az az SC2... őskövület játékmotor, DX9-et használ és a minél erősebb egyszálas teljesítményű CPU-t szereti.

    Látom a különbséget játék közben, az MSI AB+Riveturner párossal ki van iratva real-timeban minden fontosabb info.

    2 progival néztem a HT On/Off difit:

    CPU-Z ben (tudom, nem egy overkill cucc, azért viszonyításnak megteszi) - a multicore csökkent, a single-core teljesítmény meg nőtt (ezt veszi észre az SC2 jobban).

    LinX szintetikus benchmark alatt a Gflops teljesítményt a virtuális szál nem befolyásolta se az i3-n
    ál, se a XEON-nál (gyakorlatilag i7-nek felel meg a 4C/8T miatt), ellenben a CPU HT ON-al való tesztelésekor a hőfokok meglépték a 90 fokot is (jól szellőző házban, ideális külső körülmények között), HT OFF-al meg megálltak 70 fok magasságában.

    A hőfokokat ellenőriztem HWINFO64-el, coretemp-el és AIDA64-el is.

    Az OS W10 x64 1607 - i3 7350k (4,2@4,5 GHZ) illetve W10 x64 1709 - XEON X5677 (3,47@4,33 GHZ)

    Úgy vélem 2 magos CPU-nál a HT letiltása csak a régebbi, max 2 magot használó játékoknál ad kézzelfogható előnyt, egy mostani modern játék, pl BF1 igényli a fizikai 4 magot, vagy játék függvényében többet is.

    (#89) Plazmacucci:
    Annyira le van butítva a BIOS ? :F :Y
    Na ne már.. milyen deszka ?

    [ Szerkesztve ]

    RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

Új hozzászólás Aktív témák