Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janeszgol

    félisten

    válasz nyunyu #2 üzenetére

    Passz. Ha ez segít, a rácalmási Hankookban is lassan több az ukrán munkás, mint a magyar. :)
    Én is dolgoztam ott. Fontos a múltidő!

    2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

  • Fred23

    nagyúr

    válasz nyunyu #2 üzenetére

    "Aztán minden lelépett magyar mérnök helyére hoztak 3 kínai újoncot, akik egy tál rizsért dolgoztak 12 órákat, amíg a kínai főnök mondta."

    Nem csoda, ezeknek még a jelszavuk a munka és béke! :D

    Hajnali friss erőben éled a hegytető fenn,
    Most van csak zsendülőben népünk tavasza.
    Országunk békéjét védi már
    S apái mellett küzd az ifjúság.

    :O

  • hallador

    addikt

    válasz nyunyu #2 üzenetére

    Ha egy Távol-Keleti céghez jelentkezik az ember akkor illik utánanézni a Távol-Keleten lévő kulturális háttérnek is.
    Azt értem, hogy otthon a jó szocializmus kényelméhez szoktak a proletárok ahol:
    - a legtöbbet dolgoztak
    - a legjobban dolgoztak
    - egy nap alatt annyit dolgoznak mint nyugaton 5-en....
    - a legokosabbak
    meg amúgy ahogy valójában működött a 80-as években:

    1. Mindenkinek volt munkája.
    2. Bár mindenkinek volt munkája, senki sem csinált semmit.
    3. Bár senki sem csinált semmit, a tervet 100% fölött teljesítették.
    4. Bár a tervet 100% fölött teljesítették, mégsem lehetett semmit kapni.
    5. Bár nem lehetett semmit kapni, mindenkinek megvolt mindene.
    6. Bár mindenkinek megvolt mindene, mégis mindenki lopott.
    7. Bár mindenki lopott, mégsem hiányzott soha semmi.

    És hiába mondja bárki, hogy jelen pillanatban már nem így van, mert a társadalom fele, főleg az idősebb korosztály pontosan így gondolkodik még mindig, nem kell szerintem ecsetelni, hogy ezeknek az embereknek a gyerekei is hasonló szocializációs körülmények, és felfogással nőttek fel.

    Én 10 - 12 évet dolgoztam havi 300 óra környékén (Nem csak Magyarországon), hogy legyen valamim, és elérjem, hogy nem hitelt keljen fizetni. A lakásért autóért. ma már nem bírnám ezt, és nem is otthon élek, mert otthon a hitel a megoldás a munka helyett, akár a kádár rendszerben volt. Csak 1990-ben ha jó adós voltál, akkor a megmaradt központosított hitelből még kifizették azt amit most a mai középkorú korosztálynak kellene kifizetni. Na ez hagy ne én legyek, nekünk soha nem volt hitelünk Magyarországon sem a régi rendszerben sem a rendszerváltás után.

    Na a kínai ember tényleg ennyit dolgozik, nem csak beszél róla. Nem mondom, hogy ez a helyes eljárás, amit a Távol-Keleti országokban csinálnak, de abban biztos vagyok, hogy az sem helyes felfogás ami ma otthon zajlik a munka morál szempontjából.
    Rengeteget javult a helyzet, mert felnőtt egy generáció, akik már nem a megszokásaik ura, hanem képesek dönteni is a saját életükről.

    Az pedig, hogy a mai fiatalok nem dolgoznak, meg így meg úgy na ezt lehet mondani, de kitől látták ezt? Hát pontosan abból amit fentebb leírtam. Lehet a fiatalokat, a TV-t a mobiltelefont hibáztatni, nyilvánvaló egy gyerek a legtöbb mintát a szüleitől látják, ha foglalkoznak vele, ha nem, akkor jönnek a kifogások.

    A helyes út szerintem valahol félúton lehet.

    Szerintem.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák