Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz ricsi99 #37 üzenetére

    "Nem xp-röl beszéltünk... de úgy sem hinnéd el mely gépek vezérlésért felelnek ,és a mai napig internetmentesen hiba nélkül futnak."
    Az XP példa volt. Behelyettesítható 7-tel, 8-cal, bármivel. A vezérlésekben dolgozó, akár DOS-os gépeket meg nem kell elhinnem, láttam már elég olyat. Rétegigény, az átlagos számítógép otthon, vagy munkahelyen van, netre kötve.

    "Win7.. ha hiszed ha nem pl nod32 legfrissebb verziója / opera /chrome böngészö ,egyébb softwarek legfrissebb verziói mind bármi nyűg nélkül hibátlan mennek... ennyit a biztonságról"
    Az OS réseit semmi nem tömi be, ami nem magaaz OS javítása. Ezek azért mennek még hibátlanul, mert a Win7 még támogatott rendszer, jövő évig. Utána majd elfogy rá a vírusirtó, és egyebek is. Nem 2021-re, szépen lassan.
    Ugyanez lezajlott a XP-vel is, pontosan ugyanígy, csak akkor a Pista meg a 7 voltak a "hipermodern rendszerek", amikre nincs szükség, mert jó a XP mindenre.

    "Tv-t példának hoztam fel ,hogy senki sem szerelgeti/frissitgetni...de irhattam volna /telefont /hűtügépet bármit."
    Mert ezeken nincs mit. Illetve, nagyon szépen lehet némely ilyesmire újabb szoftvert tenni, ha a gyáriban volt valami bug.
    Rossz volt a példa, amúgy. Egy TV-ben nincs pl. biztonsági kockázat (kivéve okostévé, olyasmiről meg már bebizonyosodott, hogy akár a gyártó figyel rajta keresztül...)

    Általános műveltségre megint rossz példát hozol. Adagolóval nem stalálkozik szinte senki, míg számítógép oprendszerével nagyon is. Persze lehet úgy hozzáállni, hogy senkinek semmit nem kell tudni, de ez nagyon rossz dolog - több gondot okoz, mint kényelmet. Jobb érteni a dolgokat, a világ mostanában nem az egyszerűségről szól. S azért na, legalább valami halvány fingja legyen az embernek arról, amit napont ahasznál - de ugyanez igaz autókra is, pl. a kézből telefonálásra, vagy a KRESZ be nem tartására.

    "Weboldal is a böngésző fügvénye... végeztem ki privát tesztet ez iránt és ami megdöbbentő ,hogy a böngészőket a cpu érdekli ,"
    Meg a böngészőben futó JS-t minden is fogja. (Korábban írtad, hogy benyal 1-2GB RAM-ot, hajjaj, még többet is. Youtube-hoz, ami átlagos felhasználás, meg mindennek gyorsnak kell lennie, proci, sok RAM, gyors rendszerbusz...) Ez az overhead még mindig inkább nő, mint csökkenne, és a régebbi hardverek nem tolerálják. (Core2 még igen, de az alatt... Jut eszembe, haver IBM R61-ére tettem Win10, és nagyon frankón ment, FullHD Youtube, ilyesmikkel, 2GB RAM-mal. És az a proci is 2GHz körül volt.)

    "Mezei user elé meg oda tolsz egy linuxot ,ahol mondjuk másképp nyilik meg a pl a "
    Na ez az. Odatolsz egy másik Wint, és akkor is hisztizik. Sajnos a világ változik, a Win7-en (10 évvel korábban XP-n) ragadt szűk réteggel senki nem fog foglalkozni. Azért bele ne haljunk már, hogy máshol van valami a képernyőn... Érted, vesz a user egy másik autót, máshol van a világításkapcsoló, megtanulja. Oprendszerben nem hajlandó. Most akkor azért kéne 100 évig támogatni egy szoftvert, mert páran nem hajlandóak semmit sem megtanulni, vagy mást használni...? Az ilyenekkel nem lehet (és nem is kel) mit kezdeni, előbb-utóbb rákényszerül, hogy váltson. Amúgy pont ezért vagyok én úgy, hogy akinek lehet, Linuxot teszek, mert azzal sokkal tovább problémamentes, stb.
    Másik gondolat ide : a Windows használatát sem tudják az emberek születésüktől fogva.

    "Lehetsz linux user , no para de akkor miből is merited tapasztalataid?"
    2016-ig winfos alapú, iroda jellegű cégnél voltam "rendszergazda", azaz local support; előtte gyárban ugyanez, összesen vagy 10 évig . Userek, célgépek. Win2000-től 10-ig. Otthon 2008-ig volt a windóz az elsődleges rendszerem, azóta Linux, de ismerősöknek állandóan kell winnel segíteni. (Ezért is van itthon virtuális Win10, hogy legyen min reprodukálni a gondokat.)
    Mostani melóhelyen csak Linux szervereim vannak, de a céges gépeinken (ami előttünk van) Linuxot és Windowst is lehet használni. Elég sokat kell az (elvileg szakvégzettségű!) kollegáknak Windowson is segíteni, mert nem csak a tudásuk hiányos, de Google-t sem hajlandóak használni.

    Egyébként én sem értek egyet a mai iparági gyakoratokkal, pláne biztonsági/update téren (és a MS még csak a jégegy csúcsa, de még amit a Google művel az Androiddal :S ), de sajnos jelenleg nem kívánságműsor, mert a MS monopolhelyzete akkor is biztos, ha akármilyen baromságot csinálnak. :S És a userek juttatták ide a dolgot.

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

Új hozzászólás Aktív témák