Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Flame_

    tag

    válasz ALI_G #9 üzenetére

    Tudtommal át lehet, lévén fiziológiai jeleket figyel, amik akár tudatosan is befolyásolhatóak. Pl. oké, hogy hazugság esetén mondjuk megnő a pulzusszám, megváltozik a bőröm felszínének PH-ja, stb. de ugye _változás_, tehát valamihez képest. Ha begyakorlom, hogy milyen gondolatokkal, milyen érzelmek felidézésével tudom tudatosan elkenni az "alapállapotomat", akkor nem fog feltűnni, ha hazudok. Persze erősen emberfüggő a dolog, és ez is csak az én móricka-elméletem... egy erős testi-lelki fenyítés után lehet még aki ezt egy működő poligráffal gyakorolta otthon a spájzban évekig, az se lenne rá képes.

    Hírhez meg: hát örülök, hogy immáron pofára lehetek terrorista. Tényleg. Persze ott még nem tartunk szvsz, hogy egy 144 emberen tesztelt, "saját elmondása szerint"-i eredményeken alapuló, - nyilván a legjóindulatúbb túlzással - 80%-os pontosságú rendszer mondjuk bíróságon bizonyíték legyen. Azért ennek kicsit jobban be kéne épülnie az emberről alkotott eddigi ismereteinkbe. Mondjuk ezt reális ellenvetésnek érzem, csak:
    1 - Minek is bíróság, meg ott bizonyíték bármire is mostanság az Egyesült Államok ellenségeinek? Fel sem merül ez a kör... lásd kapcsolódó hírek között egyik-másik.
    2 - Nyilván kis felső nyomásra hamarabb válhat elfogadott eredménnyé... kell már az a totális kontroll úgy látszik.

Új hozzászólás Aktív témák