Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • repvez

    addikt

    Ezt az NFT dolgot én sem értem teljesen.
    Az tiszta, hoyg egyfajta eredetiség igazolásra használható, de mi akadályozza meg valahit, hogy ne másolja le és kreaáljon belöle egy másik blockláncot a sajátjaként ? és bevételt szerezni belöle mégha csak töredékét is mint az eredeti.
    Meg tesz rá egy kis modositást vagy kicserél benne pár szint és már nem is ugyan az, de pár ember aki nincs annyira benne a dolgokban simán bedöl neki és kifizeti a nagy összeget egy másolat vagy hamisitott képért.

    Én inkább el tudnám kpzelni ezt az NFT-s dolgot , hogy tényleg az eredetiség igazolásra szolgáljon, tehát mondjuk egy bank hivatalos oldala kapna egy hitelesitett NFT blockláncot és ha egy kaloz csapat le is másolja a webdesingnt akkor is a böngésző egyböl kiszurná, hogy ez nem hitelesitett az eredeti NFT által és nem ez a jö weboldal a bankhoz. Egy csomo adathalász vagy pénzlopást meg lehetne vele oldani és nem a felhasználora lenne bizva, hoyg észrefveszi e a különbséget köztük. ugyan igy a programok és filoknál is müködhetnek amolyan HASH code ként mint a torrentnél.
    Persze igy nem lehetne belöle ilyen pénzeket szakitani, de legalább ki lehetne takaritani az internetet a kamu és rossz akaro oldalaktol.

  • repvez

    addikt

    válasz Lenry #93 üzenetére

    És most a HTTPS részt komolyan veszi bármelyik böngésző ugy értem, hogy tudja valami modon összehasonlitani a webcimet és az IP meg az egyéb azonositokat ami mindent kizárolag beazonositja, hogy csak az a weboldal az eredeti tulaj? és ha igen akkor miért nem blockolja már azonnal amikor aktiválják, hogy ne tudjon elérni senkihez sem ?

    Egy ilyen NFT-vel már ha igaz, hogy nincs két egyforma akkor ezt könnyen meg lehetne oldani , hogy összekapcsolják az adott céggel.
    DE bármilyen termékre rá lehetne huzni ezt, ahol adásvétel történik , ott egy NFT-hez kapcsolni , egy kocsi tulajdonjogás és ha ellopják akkor nem tudja a tolvaj modositani mert fizikailag nincs a kocsin rajta és nem tudja , hogy kihez tartozik csak a tulaj tudja ezt bizonyitani, ezzel elég hatékonyan és hasznosan is lehetne operálni a tulajdon megvédésére ,de nem ez a cél, hogy a normális embereket segitsék, hanem a tolvajok bűnözők nyerészkedöket.

Új hozzászólás Aktív témák