Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Penge_4 #73 üzenetére

    Utóbbiból még akár a PhotoShop riválisa is lehet, ha több energiát fektetnének bele.

    Ja, a Suzuki Swift meg a Pagani Zondáé, ha kicsit több energiát ölnek bele.

    De ez is ugyanúgy "bűn", mivel a saját hazád kereskedelmi csatornáinak a nézettségi mutatóit csökkented vele.

    A hatályos magyar törvények szerint nem bűn. Mellesleg az, hogy a "saját hazámé", az kb. nem érdekel.

    És ne mondd nekem, hogy egy Windows Vistát megírni nagyobb munka, mint egy Ubuntu Linuxot.

    Én nem mondom, mert nem értek hozzá. De szerintem te se mondd.

    És miért azokból van 50 féle különböző minden egyes kijött új verzióra, amelyek a legnépszerűbbek?

    A Nero-s példa is bizonyítja: azért, mert a letöltők még hülyébbek, mint a vásárlók.

    Ez lásd be, hülyeség. A netszolgáltatóknak (amelyek szintén vérszívók, a Digikábel kivételével) mi köze van a Google-hoz?

    Ó, a szent Digi és a Google.
    Na figyi:

    A Microsoft kiad egy oprendszert, amire nincsen pénzed. Az MS szarik rád.
    A Google szolgáltatásokat ad, de mivel nincsen pénzed, nincsen rá géped/neted. A Google szarik rád.
    A kezdőpont mindig az, hogy nincsen valamire pénzed. A végpont az, hogy az adott cég szarik rád.

    Hogy felfogj valamit: a cégek célcsoportok alapján működnek. Pl. egy 1000 forintos almát áruló fiktív cég célcsoportja azok az emberek, akik szeretik az almát és 1000 forintot adnak érte.
    A cégek nem a világot akarják megváltani, hanem pénzt akarnak keresni, és ki-ki a saját célcsoportját/jait akarja lefedni, több-kevesebb sikerrel. Az, hogy te valamelyik cégnek nem tartozol bele a célcsoportjába, az nem az ő hibájuk.

    Ugye neked sem mindegy, hogy fizetős vagy ingyenes az autópálya.

    Nekem akkor mindegy, ha a fizetésért cserébe kapok valamit.

    Miért? A Google ezt teszi? Nem.

    De, csak millió user millió napi tevékenységére szétosztva. Ha ezt egy szoftver/júzer használatra osztanád le, akkor kicsit sűrűbb levest kapnál. Mellesleg majd meglátjuk, mikor ad ki a google desktop OS-t. Addig ez egy elég nevetséges vita.

    Melyik harmadik félnek adják ki az adataimat? Senkinek.

    Bármelyik reklámügynökségnek, a statisztikákat a reklámok megrendelőinek, elemzőcégeknek és a saját partnereiknek. Mellesleg Chrome EULA mond valamit?

    Hozzáteszem, megnéznék egy internet nélküli Vistát

    Megnéznék egy internet nélküli google-t.

    Igen, ez főként az etnikumra jellemző.

    Három bazinagy lakótelep van a környékemen, én magam 15 évig laktam az egyiken. Nem, nem az etnikumra jellemzőbb leginkább. Arra a tásradalmi rétegre jellemző leginkább.

    Egyébként meg 1-2 apróság miatt nem lehet megítélni egy ember anyagi helyzetét.

    A legtöbb ember azt akarja, hogy egy-két apróság alapján ítéljék meg az anyagi helyzetét. Egy ékszer, egy kocsi, egy tévé, egy házimozi, egy nyaraló, satöbbi. Ezért van az, hogy egyesek szakadt szar cuccban járnak és koplalnak két hétig, de az aranylánc azért csak megjön. Vagy a tuningolt Golf, közben a gyereke egy hónapja ugyanabban a gatyában van. Vagy a festő-mázoló, akinek a feleségének a fogai kezdenek kirohadni, de fogászra sajnálja a pénzt, ellenben befigyelt a 130K-s házimozi. Vagy a csóri éjjelnappalis eladógyerek, akinek ott lifeg az Omnia az övén, de nincsen pénze cigire. Ezek nem kiragadott példák, csak amit a közelmúltban láttam.

    Nem. Ez a baj, éppen ezért patkány a hozzáállása.

    Mi van? Már nem értelek. Te odaadod mondjuk az afrikai éhezőknek a pénzedet? Pedig pölö sokkal hasznosabb lenne, mint internetdíjba befizetni, és engem túráztatni.

    Szar dolog a különböző szemszög, ugye?

    Nem. Én sosem mondtam, sosem hittem, hogy mindenki egyenlő. Ez olyan, mint a "Mindenki szép". Nem, nem az.

    ugyanúgy leszarom a világ problémáit, csak ne avassuk már a milkósakat szentté

    De lehetőleg ne is rajzoljunk szarvat meg patát rájuk, ha nem muszáj. Persze megértem én, hogy bizonyos társadalmi rétegeknek az hoz kielégülést, hogy a náluk vélten vagy valósan jobb anyagi helyzetűeket fikázzák. Olyan ez, mint a tévéadások nagytöbbsége: sekélyes igényekre adott sekélyes válasz.

    a warezolós kevésbé szerencsés anyagi körülmények között élő embereket meg aljas tetű tolvajjá és főleg ne vegyük őket egy kalap alá a warezolós Pistikékkel

    Nézd, amikor én voltam kölyök, kurva egyszerű volt a helyzet, legalábbis PC-téren. Warez nagyon nem volt, ha játszani akartál, megvetted a boltban. Új játék 10K, régi játék 1K. A gazdagnak tellett jó PC-re, amin elfutottak az új játékok, és volt is pénze rájuk. A csórinak csóribb gépe volt, amin csak a régi játékok futottak, de nem is volt gond, mert csak azokra volt pénze.
    Manapság mi van? Az internet alanyi jogon jár, úgyhogy minden fasz letöltheti a Krájziszt, aztán szidhatja a világot, hogy az ő gépén nem megy. Gratulálok.

    Igazság meg nem létezik.

    Ellenben hazugság, kitalált indokok meg szépítések igen. A warezt a kényelem szülte, nem a szükség. Az szülte, hogy a szarjanónak könnyebb és gyorsabb letölteni a filmet, mint nekem elmenni dvd-t venni. Meg az, hogy "megtehetjük, tehát miért ne tennénk". Ha kocsit lopni lehetne olyan lebukási eséllyel, mint warezolni, akkor tönkremennének a biztosítók.
    Rendben, van egy réteg, aki elég pénzes ahhoz, hogy vegyen egy gépet, kössön netelőfizetést, és járassa a masinát azért, hogy filmeket töltsön le, mert dvd-re, már nem telik. A többi meg csak letölt. Fasza, tőlem még mindig elkaphatják az összeset, és jól megpénzbírságolhatják őket, de úgy, hogy két hónapig ne legyen mit enni. Akkor képbe kerülnének, hogy a szegénység nem azt jelenti, hogy jajj, honnan nyúljuk le a legújabb PC-s játékot.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

Új hozzászólás Aktív témák