Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Penge_4 #36 üzenetére

    Magyarországon nincs FBI és megnézem én mikor jön el az a világ, hogy a magánfelhasználókhoz is kimenjenek közvetlenül házkutatási paranccsal. Ahhoz már kicsit nagy halnak kell lenni.

    Az senki számára nem kérdés szerintem, hogy a kis hülye vérpistát senki nem fogja piszkálni azért, mert letöltötte a krájziszt.
    Akiket piszkálni akarnak, azok a nagyhal uploader-ek, akik kiszivárogtatják a cuccokat, tehát akik tényleges kárt okoznak az adott érdekekkel rendelkezőknek. Ennyi.

    A hómjúzer ijesztegetése meg csak a játék része, sokba nem kerül, ellenben mindig van, akit ez ijeszt el, a sok hülye paranoid ingyenélőt, ugye.

    Sectumsempra - For Enemies

  • harry

    veterán

    válasz Penge_4 #36 üzenetére

    De most ki beszélt itt felhasználókról? Ki mondta, hogy kimennek bárkihez is? Ott látnak egy halom IP-t, azokat szépen lementik, megnézik ki az ISP, és eladnak nekik egy IP listát, hogy náluk illegális tartalmat cserélő userek vannak, ennyi. Meg most azt tényleg komolyan gondoltad, hogy kézzel szedik össze az IP-t meg keresgélik, hogy vajon hová való?

    Theoretically, this damn thing oughta work now.

  • shtml

    őstag

    válasz Penge_4 #36 üzenetére

    akkor ki ír butaságokat?

    Természetesen te. És még azt sem érted, miért, pedig már többen magyarázzuk itt neked.

    Akkor ezzel ők is bűncselekményt követnek el, mert ha valaki letölti a kliensbe, akkor meg is osztja, ami már büntethető.

    Lehet visszaosztás nélkül is letölteni. Az országtól függ, büntetik-e már magát a letöltést is - ugye idióta kormányunk a maga nagy szervilizmusával már tett ilyen próbálkozásokat -, de ez irreleváns. a "bűnözők" felderítése érdekében bizonyos mértékű törvényszegés megengedett, na meg amúgy is a saját "ügyfeleik" érdekei ellen vétők lebuktatása érdekében sértik meg minimális mértékben a saját ügyfeleik érdekeit.

    Ugye nem azt akarod mondani, hogy a rablót/gyilkost üldöző rendőr bűncselekményt követ el, ha túllépi a sebességhatárt?

    Értsd már meg, az egy dolog, hogyan derítik ki a jogtipró szervezetek a torrentező emberek IP-jét és esetleg személyes adatait. Az már egy más dolog, rájuk tudják-e ezek alapján bíróság előtt bizonyítani a törvényszegést.

    megnézem én mikor jön el az a világ, hogy a magánfelhasználókhoz is kimenjenek közvetlenül házkutatási paranccsal

    Ez nem valószínű, de csak törvényhozói szándék kérdése. Mint olvashattad és én is utaltam rá, a magyar kormány nemrég próbálkozott a letöltés törvénytelenné nyilvánításával. Ha csak néhánnyal több képviselő zsebébe csúsztatnak némi pénzt, talán sikerrel is járt volna. Akkor pedig simán lehet házkutatást tartani Kovács 23 Józsefnél is, elrettentés vagy a nyomozási statisztika javítása céljából.

    A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

  • bambano

    titán

    válasz Penge_4 #36 üzenetére

    Ha 100x nem hangzott el, akkor egyszer se, hogy a megosztás önmagában ma Magyarországon nem büntethető.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák