Új hozzászólás Aktív témák

  • <Adamsky>

    nagyúr

    Nem olvastam végig az összes hsz.-t csak "átpörgettem". Látom sokan optimisták HMS kapcsolatban ...
    Igen, egyszer majd lehet lesz olyan - vagy még jobb - mint a Google szolgáltatása, de én ezt személy szerint nagyon távolinak érzem.
    Az én egyik legnagyobb bajom a váltással, hogy mi lesz az eddig megvásárolt fizetős alkalmazásaimmal? Aztán nekem spec. fájna a Google Maps után egy TomTom használata (amiről mindenhonnan azt hallom - legalábbis autós vonalon - hogy egy kalap kaksi).
    Ajánlom mindenki figyelmébe ezt a cikket: A week with Huawei Mate 30 Pro: is there life without Google services
    OK, lehet azóta már javult a helyzet (bár elég friss írás), de nem hiszem, hogy sokat.
    Kiemelnék pár dolgot a cikkből:
    • facse app nincs (mondjuk spec. én enélkül egy életet le tudnék élni, de sokan nem :D )
    • Instagram, Messenger, WhatsApp, és Skype szintúgy
    • banki alkalmazások is hiányoznak (NFC-t hajadra kenheted)
    • a fizetős alkalmazásokon kívül az előfizetéseknek (subscriptions) is lőttek (erre a Duolingo-t hozza példának a szerző)
    • a Huawei Health app.-on kívül nem igazán van más fitnesz alkalmazás
    A csávókám próbálkozott az Amazon store-al, de ugye Netflix, HBO vagy Youtube ott sincs.

    Igen, jó pár dologra a fentiek közül van ilyen-olyan kerülőút. De, kérdem én, ki fog ezzel vesződni? Kevesen, nagyon kevesen...
    Többek között valószínű én sem. Ezelőtt még akár csak 3-4 évvel is lehet belefért volna, de ma már egyszerűen nem lenne időm ezzel elb***ni az időt.

    A fentiekből adódóan szvsz. a Google-nek belátható időn belül nincs miért aggódnia. A jelenlegi Huawei tulajdonosok döntő többsége ugyanis - ha nem is kitörő lelkesedéssel - de másik készüléket fognak választani.

Új hozzászólás Aktív témák