Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ddekany

    veterán

    válasz dabadab #18 üzenetére

    "Ertetlenul allok az 1024x768 nepszerusege elott. Lehet, hogy egy csomoan ebben a felbontasban hasznaljak az egyebkent tok mas nativ felbontasu LCD-juket?..."

    Statisztikám nincs erről, de sokszor látom, hogy a natív felbontás alatt használják az emberek az LCD-ket. Miért? Mert natívban bolhavese minden rajtuk. Mielőtt valaki ezt felhozná, a Windows-ban a DPI skálázás nem működik normálisan... majd akkor fog, ha a WPF elterjedt (azaz nagyon nagyon soká). Ez amúgy szerintem messze a legsúlyosabb ergonómiai gond a mai számítógépekkel. De, jelen téma kapcsán, ha működne is a DPI skálázás, az sem segítene, mivel a DPI skálázástól pixelben mérve magasabb lenne a címsáv.

    Ami a plusz vertikális hely fontosságát illeti... nem nagy nyereség már, na de minek elpocsékolni azt a helyet is, ha nem muszáj? Plusz ennyivel is kevesebb "zaj" van a képen. Az átlag felhasználó szinte soha nem nézi az URL sávot miután bepötyögte a domain nevet. Utána azt sem tudja mi az a sok krix-krax ami a domain után nő. (Ezt tapasztalatból mondom... átlag embernek szánt oldalon szinte soha nem képesek bevágólapozni a látogatók az URL-t, ha valamelyik oldallal gondjuk van, inkább hosszasan körülírják hogy miről szól az oldal.) Ráadásul egyes URL-ok vágó lapozva nem is adják vissza az oldalt, amit ott eredetileg láttál. (Itt még nem állom meg megjegyezni, hogy sok felhasználó viszont nem rakja maximálisra az ablakokat... függőlegesen sem. Ugye a legtöbb alkalmazás elsőre úgy nyílik meg, hogy jóval kisebb az ablaka mint lehetne (fel nem fogom miért), és ezt úgy hagyják. Ennyire érdekli őket a vertikális hely... vagy inkább csak ennyire nem kreatívak.)

    Amit nem értek itt, hogy miért akkor dilemma, hogy oldalsáv legyen van fenti fülek, stb... Nem lehet ez ilyesmi egy preferencia? Legyen az alap a mezei feéhasználóra optimaliztált (pár tab, címsáv nem kell, stb), de aztán lehessen profilt váltani ha valaki komolyabb számítógép használó...

    [ Szerkesztve ]

  • ddekany

    veterán

    válasz domi007 #76 üzenetére

    Világos, de ki az, aki nézi az URL-t akár fent vagy lent, azaz az alapján észrevenné az átverést? Elenyésző százalék... Még én sem szoktam paranoiásan nézegetni azt, pedig én elképesztően okos vagyok. :)

Új hozzászólás Aktív témák