Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chaser

    titán

    teljesen jó, hogy ma kijött egy másik cikk is : ) ebből nem az jön le, hogy lesz idén valódi önvezetés náluk - nem mintha másnál lenne -

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz wouhn #7 üzenetére

    nyilván lesz, mert attól még kerékpárosok közlekednek, és lesznek emberi sofőrök is ugyanúgy

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Fritz Teufel #42 üzenetére

    A forgalomnak szabályozottabbnak kellene lennie, márpedig a többség mindig is vezetni akar, nem fog erről az élvezetről lemondani - én sem.

    ez egészen addig igaz, amíg "megengedik" hogy vezess
    amikor az önvezetés megvalósul, van eg sanda gyanúm hogy nem kívánságműsor alapú lesz a történet
    az önvezetésnek ez lenne az értelme - szerintem -, kizárni az emberi hülyeségből/mulasztásból/felelőtlenségből fakadó baleseteket
    én nagyon örülök neki, hogy sokan szeretnek vezetni, csak kár hogy nem tudnak - ne vedd magadra, általánosságban értem -
    de az önvezeteés az még szerintem odébb van - amikor valóban közel 100% hatékonysággal dolgozik a rendszer és természetesen minden felelősség a gyártót terheli -
    szerintem a jogi háttere bonyolultabb ennek az egésznek, mint a műszaki oldala
    de legalább elindult és halad, ha lassan is, 2030 előtt szerintem ez nem valósul meg - tehát nem csak egy-két régiót érintve, nem ilyen-olyan körülmények mellett, hanem globálisan, de legalább eu szinten és "minden körülmények között" -

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz kikikirly #62 üzenetére

    Emberi sofőrként nem vagyok kiszolgáltatva egy rajtam kívül álló rendszernek, ha figyelmetlen vagyok és baleset a vége azt csakis magamnak köszönhetem. Másik eset hogy vétlen vagy mégis részese vagy egy balesetnek. Oké de a Tesla Level 2 sem vezet hibátlanul, szóval ugyanúgy hibázhat mint egy ember, lehet hogy az hajt belém.
    Átlagot nézve kétlem hogy jobban vezet mint az ember.

    mai tanmese
    kereszteződés, éppen pirosra váltásnál a gyökkettes néni úgy gondolta ő még belefér - előtte nyilván a narancs is jelezte neki, hogy nem -
    kis punto, hasamra ütök, valahol 1,2-1,5t közt

    saLYnos a másik útról szabályosan jött egy sitt szállító ótó', saját tömege 3-5 tonna + a konténer ami tele volt 5-6 tonna

    szerencséje volt a néninek, 2m-en múlt ez a szerencse - lehet annyi sem volt -
    na most hogy a néni épp telefont nyomogatott, masztizott, a lábát vakarta, vagy az okosfejit' nézegette a tükörben azt nem tudom

    azt tudom, ha a másik ótóval' koppannak, az okosfejit' még mindig vakarják a túzoltók a punto belsejéről

    de ez fordítva is elsülhet, mikor a punto közlekedik szabályosan...

    szóval de, ki vagy téve elég sok külső körülménynek amire ráhatásod nincs

    mindenki úgy indul neki, hogy nem az autóban fog meghalni, nem is fog meghalni
    ennek elenére elélg sokan meghalnak az autójukban

    nem a tesla jelenlegi rendszere, nem is a mersedesé, de a harmadiké sem fogja megváltani a világot, most nem
    de eltelik még x - sok év -, akkor majd ha világot nem is váltanak meg de az embernél értelmesebb vezetést produkálnak
    idővel ez fokozódni fog ahogy egyre több önvezető autó lesz és kommunikálnak egymással
    soha nem néztem statisztikát, de a balesetek kb 90%-a az emberi hülyeségből, nemtörődömségből ered, nem műszaki hibából - amiket eddig életem során láttam, akár lett belőle baleset akár nem, az nem műszaki hiba volt -
    ezt hivatott kiküszöbölni az önvezetés

    nem egy, nem kettő, nem három életveszélyes helyzetbe kerültem én is más emberek hülyesége miatt ótóban', köszönöm részemről takarítsák el az emberi hülyeséget az utakról ha megoldható

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Új hozzászólás Aktív témák