Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chaser

    titán

    válasz #16820480 #101 üzenetére

    tedd már azt is hozzá, hogy mennyiért kapható usa-ban az 1050 ti
    330$ az alja a cikkben
    és segítesz nekem, mért nagy rá a kereslet? ha nem azért, mert vga szinte alig kapható?:) már a 1650 is "mérföldekkel" jobb nála
    lehet listákban "normál" vga ár, azokkal egy gond van
    ha nem kaphatóak, nem tudod őket használni
    oké, rosszul emékeztem, csak 80 millió no. lakossága
    arra tényleg hatalmas lefedettség néhány ezer "értelmes árú" vga
    ha azt vesszük alapul, hogy a potenciális vásárlók száma kevesebb mint 0,1%, akkor is a semmi kategória...és nyilván már az is múlt idő hogy ott értelmes árak vannak
    van is egy topik ahol tolják az rtx-ek beszerzésést, nos, ott sem azt láttam hogy kevés kivételtől eltekintve értelmes áron lenne vga a németeknél, vagy bárhol, pedig ők gazdaságilag picit jobban állnak mint mink'
    tessék
    ez olyan kínálat ami valid, nem statokban van
    3070 suprim 1300 eur casekingen - 470e középárfolyamon -
    az utolsó suprimet itthon már nagyon drágán, magyar áfával 320e-ért vettem december legvégén talán, és most ennek kell örülni kinnről - előtte 290e volt az alja, és az is rohadt drága volt, gaming x-et 260e-ért is vehettem volna, ahogy ftw3-at is -
    legolcsóbb 3060ti-t - nem a non-ti verziót, 162e-ért vettem, most mennyi is bárhol a világon, ahol _ténylegesen_ kapható?
    még szerencse, hogy nincs drágulás és csak a magyar nyerészkedik
    ilyen a gyakorlat, meg ha belinkelsz valamit ami szép és jó...papíron

    kpbendeguz
    igen, az a része a rizikó, ami nagy és amire nem lehet alapozni ekkora pénzeket
    ki vannak maxolva elég szépen, tsmc biztos, elég sokan gyártatnak a 7nm-en - az amd ha megkapna még +20%-ot mástól, esélyesen az is kevés lenne nekik -
    semmi baj nem lett volna a kapacitással, ha nem esik be a bányászda pluszban, ami kb megette a piacot
    erre ha gyárat építettek volna és bedől a bánya, az instant csőd
    viszont a chip gyártót teljesen megértem, ő marad a pénzénél, sőt, 100%-on járathatja így a kapacitást
    ha leesik a kereslet akkor viszont nem kell felkötnie magát
    itt csak a kisember' jár rosszul a lánc végén, mint mindig

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz #16820480 #101 üzenetére

    link
    a legolcsóbbat 227-8 ezerét vettem a drága magyar áfával első körben gw phoenix-et, ami extraként még különösen jó is volt és nem is helikopter ( :
    most 430e ft-ért elkapkodták a németektől a 3070-eket, akármelyik modell is volt
    ez nem némi emelkedés, hanem drasztikus, és ha ennyiért ott elkapkodják nincs semmi készlet

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • floatr

    veterán

    válasz #16820480 #101 üzenetére

    Azért adják ki a 1050ti-t megint, mert azt nem viszik el a gyártósorról a bányászok... még

Új hozzászólás Aktív témák