Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • joysefke

    veterán

    A szabványok azért jók mert olyan sok közül lehet válogatni.

    Ahelyett, hogy teológia szinten foglalkozna a kormány meg az államigazgatás szervei a nyíltság kérdésével sokkal jobb lenne anyagi síkon maradni és azt nézni, hogy mi mennyire éri meg (mennyibe kerül) hosszú távon.

    ha bebizonyosodik, hogy csak egyetlen valamirevaló irodai programcsomag van, ami ténylegesen működik is /MS Office/ akkor az indiános buntu-bantus alternatívkdós /majd a következő releasben, majd akkor működni fog/ hitvita és szenvedés nem helyénvaló, azt kell használni ami működik is.

    üdv
    J.

  • joysefke

    veterán

    válasz bambano #14 üzenetére

    LaTeX-et használtam a diplomamunkám megírására (2005). Arra jó volt, de pont ennyire is való, diplomamunkát meg tudományos cikket írni. Termelni nem lehet vele, lassú, nyögvenyelős.

    CPT.Pirk:
    Ha valami más cucc terjedne el, ugyanennyi rosszindulatú támadásnak lenne kitéve. Jól mutatják ezt a közelmúlt Androidos és OSX-es hibái.

    J.

    [ Szerkesztve ]

  • joysefke

    veterán

    válasz CPT.Pirk #22 üzenetére

    ha egy nyílt dolog terjed el, azt összességében sokkal többen tudják fejleszteni / javítani, mint egy zárt rendszert. Nézd meg hányan dolgoznak az MS-nél fejlesztésen és ehhez képest mekkora programozó közösség van a nyílt dolgok mögött.

    Pont annyian, dolgoznak az Office fejlesztésen, hogy össze tudtak hozni egy Office 2003-at meg utánna egy Office 2010-et is. A munka minősége szempontjából nem csak az számít, hogy hány programozó dolgozik valamin:
    megfelelő célokat kell kitűzni, azok elértét rendszeresen ellenőrizni, folyamatosan monitorozni az ügyfelek igényeit és azt visszacsatolni a fejlesztésbe, dokumentálni, HELP-et készíteni. stb stb.
    Egyszóval koordinálni kell a hordát.

    Nem azt mondom, hogy azért nem készül néhány prominens kivételtől eltekintve a FOSS közösség gondozásában működő és értelmesen használható kliens oldali szoftver mert bénák ülnek ott és nem tudnak programozni, hanem azt, hogy egyrészt hiányzik a megfelelő koordináció másrészt és ez sokkal súlyosabb, hogy hiányzik a megfelelő hozzáállás is.

    A legtöbb nem céges alkalmazásban álló FOSS-os nem az ügyfélnek fejleszt, hanem saját magának /mondjuk hogy legyen referencia, hogy elmehessen az MS-hez pénzért programozni:) / komoly részben saját maga kedvtelésére. Nincs is ezzel semmi baj, de akkor tudomásul kell venni, hogy az így elkészült szoftverek nem biztosítják ugyanazt a kényelmet és kezelhetőséget mint amit konkrét ügyfelek kívánalmai alapján pénzért csináltak.

    üdv
    J.

  • joysefke

    veterán

    válasz CPT.Pirk #25 üzenetére

    Pl. ez a vásárlói igény felmérés dolog szerintem nem igazán stimmel (vagy nem működik), gondolj csak vissza hogy mekkora felzúdulást okoz / okozott a szalagos menü bevezetése, vagy éppen az új, metrószexuális ui (nem buzi, csak modern) a 8-ban.

    Amikor rá vannak kényszerítve (értsd van konkurencia vagy csak nincs egyéb nyomos ok) akkor bizony adnak a felhasználói igényekre. Ülj le egy Windows 3.11 elé egy 95 elé egy 98 elé majd egy XP elé...
    Nézz meg egy Win NT-t, egy 2K3 Servert vagy egy 2008 Servert. Mindegyiket ott fejlesztették ahol szükséges volt.

    Pl. leülök egy KDE-s desktop elé, és elfog az érzés, hogy te úr isten, ez mennyivel jobban használható, mint eddig bármi. Nem tudom ki koordinálja a fejlesztőit (vagy h. egyáltalán ki a fejlesztői), nem tudom mik a terveik, de azt tudom, hogy baromi jól csinálják.

    Szubjektív, ezen nincs értelme vitatkozni. elmondom, hogy én mit szoktam érezni egy Linux desktop előtt, ha véletlenül kipróbálok egyet.:
    Első perc:
    Jaj de szép desktop háttérképet választottak, egész jók az ikonok, áttekinthető, letisztult stb

    Harmadik perc (megnyitok valami control panelt):
    Te jó ég még mindig nem sikerült megoldani, hogy a kezdőképernyőn kívül egy egységes formatervet mutasson az oprendszer, és ne úgy nézzen ki mintha innen onnan /a kukából/ lapátolták volna össze.

    Úgy általánosságban nem tudom milyen hozzáállásbeli gondokra gondolsz nyílt téren.

    "A Linux egy felhasználóbarát operációsrendszer, jól megválogatja a barátait"
    ez persze nem csak a Linuxra vonatkozik, hanem nagyon sok hasonszőrű FOSS társára.

  • joysefke

    veterán

    válasz CPT.Pirk #32 üzenetére

    Még a dos korszakban kezdtem, szóval a két szerver oprendszert kivéve az összes felsorolt megvolt, kezdve a 3.1-el. Igazából hatalmas fejlődést a használhatóság terén nem igen mutattak fel, pl. még ha nem is túl nagy igény lenne egy többablakos fájlkezelőre, de azért lenne, aztán olyat mégsem fogunk kapni.

    Valahogyan csak eljutott a desktop Windows vonal a 3.1-től a 8-ig. Valahol csak volt egy nagy fejlődés, mert a DOS alapú 3.1 és a 8 között akkora a különbség mint a szakóca és a géppuska között, ha nem egy nagy fejlődés volt, akkor azt mondhatjuk, hogy a fejlődés folyamatos volt.

    A többablakos fájlkezelőt Total Commandernek, ha pedig nagyon keményvonalas vagy, akkor FAR Manager-nek hívják /mindkettőt sokat használtam, ma már csak TC/, de biztos vagyok benne, hogy létezik még vagy féltucat, ténylegesen működő, nem béta-állapotú többablakos fájlkezelő. Akinek igénye van rá, használhatja ezeket. Szvsz fölösleges mindenféle vacak tool-al felhizlalni az oprendszert. A MS akkor rakjon bele a Windowsba egy új funkciót, ha azt tényleg használni fogja a népek 70%-a, illetve utána maradéktalanul támogatják, tesztelik, fejlesztik.

    Pedig a Linux jól megválogatja a barátait. Én többször is erre a konklúzióra jutottam.

    J.

  • joysefke

    veterán

    válasz bambano #34 üzenetére

    mondok neked megfelelő hozzáállást: kiadjuk, ha elkészült (debian). tessék, mondj ugyanilyet pl. microsofttól. ugye nem az ms az a cég, akinél azt mondják, hogy majd felteszem, ha már kijött az sp1? ja de..

    Mondok egy ilyet, nem is egyet, mondok egyből egy valaggal kb az összes általam ismert/használt MS termék úgy jön ki, hogy az egyből használható, ismertem a korábbi verziót leülök az új elé és pikk-pakk tudom használni, néhány új funkciót meg kell tanulni, meg kell szokni az esetlegesen kicsit módosult UI elrendezést, de ezen kívül két óra múlva már olyan olyan, mintha mindig is azt használtam volna.
    Works out of the box.

    Nincs kibaszott RTFM, nézzünk át 10 oldalnyi parancssoros leírást, stb. Nem, ha valamit nem tudok, még a terméknek a saját helpjében is találok értelmes, emészthető megoldást. Neten is azonnal találok értelmes tálalásban példákat, amelyek a feladatmegoldásra koncentrálnak, nem a kapcsolók bemutatására.
    Egyszerűen működik, mindenféle hackelés meg trükközés, meg következő verzióra várás /Pisike csapata akkor fogja az előző verzióval berakott bugot kijavítani/ meg újrafordítás nélkül.

    A telepítés is ennyire egyszerű és gyors:
    Next->Next->OK

    Én pedig arra koncentrálhatok amivel a pénzemet keresem, nem pedig a Linux meg a hozzá kapcsolódó infrastruktúra nyűgjeire.

    CPT.Pirk-nek nem tetszett a korábbi idézet "A Linux felhasználóbarát, de jól megválogatja a barátait", mondok én egy másikat, ezúttal saját kútfőből:
    A Linux, és a hozzákapcsolódó többi FOSS azoknak való akiket boldogsággal tölt el szoftvert buherálni, akik egyszerűen csak használni akarják a szoftvert, azok Windows-t használnak.

    A Linux olyan mint a motoros, aki minden vasárnap délután szereli az udvaron a nagyvasat, mert az boldogsággal tölti el. Utána megy két kört a környéken és konstatálja, hogy milyen jól megy a gép, ez az igazi motor, nem azok az újfajták, azokat egy valamire való mester meg sem tudja bütykölni, nem lehet szétszedni őket és belenézni, hogy mi a baja és ráadásul neki a nagyvashoz van már egy csomó alkatrésze meg szerszáma, így az ingyen van, mennyi pénzt megtakarít ahhoz képest, ha neki az a szerelhetetlen drága járgánya lenne.

    Megértem én ezt a mentalitást, csak az zavar, ha a vasárnapi motoros azt hiszi, hogy a buherált vassal az autópályán is mehet, ahol ugye azok közlekednek, akik legfőképpen nem szerelni akarnak, hanem közlekedni, mégpedig minél gyorsabban, hatékonyabban.

    üdv
    J.

  • joysefke

    veterán

    válasz bambano #44 üzenetére

    hányszor látok ilyet, hogy nagy hangerővel véleményt mond valaki a linuxról és a véleményből az derül ki, hogy utoljára 15 évvel ezelőtt látta...

    pedugom a debian telepítő cd-t, megkérdez pár dolgot, lehúzza a netről a telepítőt, és működik egy fullos oprendszer. normaidő 20-25 perc + a diszk formázás plusz a letöltés ideje. bedugod a windows telepítő cd-t, felrakod az alap windowst, utána service pack, elkezded vadászni a video drivert, a hangkártya drivert, a lan drivert, ha szerencsés vagy, sata ahci bajod már nincs, majd szerzel víruskergetőt, adware removert, malware anyámkínját. Mire mindezt felrakod, volt 32 rebootod, és ráment egy fél napod.

    Hányszor hallom ezt a tipikus Linuxos érvelést:
    -régen próbáltad, a 2.x.y verzió bugzott miért nem próbálod a 3.7.4-et?
    -rossz disztrót próbáltál, az ipi-apacs indiános nem az igazi, miért nem próbálod ki a buntu-bantut?
    A Buntu-bantut? Az szaaar, a dóra az igaz..
    stb. stb.
    -KDE X.Y??? A KDE a Z.R óta szar, bár igazából sosem volt jó! Miért nem Próbálod ki a Gnome-ot?? De Abból is a K.R-t, mert a K.R+1 még nem az igazi!

    Kipróbáltam én már éppen eleget ezekből ahhoz, hogy megfogalmazzak egy véleményt ami az utóbbi több évben konzisztens maradt, hiába próbáltam ki még ezt azt.

    A 2000-es évek legelején, kezdő egyetemistaként, mikor volt a Win98Se és ugye annak voltak is bajai, főleg, ha vetésforgóban pörögtek a szoftverek az ember gépén hányszor elhatároztam, hogy áttérek Linuxra amely akkor sokkal komolyabb architektúrájú volt mint a 98.

    Talán Mandrake-vel kezdtem, föl is ment, de nem tudtam megoldani valamit (talán a képernyőfelbontás) hívtam is egy Linuxos szakit a szomszéd szobából, de az parancssorból és config file editálással nem tudta megoldani a problémát, így leoltott, hogy miért Mandrake-t raktam fel, miért nem Suse-t, mert az sokkal jobb. Utánna a Susémmal volt valami bajom, feltetettek velem /feltettek nekem/ egy Debiánt, na az éppen működött, de az ICQ-hálózattal való kommunikációt nem tudtam megoldani (icq akkor egy killer-app volt) stb stb

    Aztán 2002 nyarán felpakoltam egy XP-t, akkor abban a pillanatban tudtam, hogy új világ köszöntött be oprendszer fronton. Multi users oprendszer korrekt hozzáféréskezeléssel, ütemezővel stb. Akkoriban 128MB memóriám volt, elindítottam a Max Payne-t, alt+tab-al leraktam desktopra, felhasználót váltottam, és ott is elindítottam, és futott!!! Baz. Nos 2002 nyara után csak akkor piszkáltam Linux-ot amikor rá voltam kényszerítve, vagy éppen azt hittem, hogy a Linux tudás olyan értékes és le fogok maradni :)
    ennek ellenére volt bőven alkalom /egyetem alatt és után/, hogy Linuxoznom kellett.

    2006-2007-ben Linux-on (SLES) fejlesztettünk szoftvert olyan jól működött a dolog egyszerű irodai felhasználásra, hogy virtualizálva futott a Susen egy Win2K az irodai műveletek elvégzésére, mindenkinél...

    Az utolsó alkalom, hogy Linuxhoz nyúltam, kb 1,5 éve volt, többek között FOSS Linuxos SIP Softphone-ok együttműködését tesztelgettem az anyavállalat által fejlesztett IP alapú alközponttal. ez szintén SUSE volt (de tegyük hozzá, hogy 2006 és 2011 között más disztribúciókkal is volt dolgom, pl Ubuntu, a SUSE-ra céges megfontolásokból esett akkor a választásom).

    No le is töltöttem a Softphone-t, istallálnám, nem tudom már parancssorból vagy YAST-al, kapok egy listát, hogy melyik package-ket kell lecserélnem, mivel a proxy-n nem jutott át a package manager, ezért manuálisan kellett egyenként levadásznom az internetről a megfelelő package-kat /lib-eket/ és installálnom (persze ez egy fastruktúra, lecserélsz egy komponenst, cserélheted a többit) Na manuálisan lecseréltem vagy 15 package-t mire elindult az a vacak. Hát szídtam a "j-k-rv--nyj-t" annak aki kitalálta ezt a baromságot, hogy a szoftverbe semmilyen library-t nem raknak bele. Bezzek Windows-os szoftvernél kaptam volna egy .exe-t vagy .msi-t és benne van minden ami kell (next-next-ok ). Nem, itt szoptam vagy egy fél napot míg egy nyúlfarknyi programot működésre bírtam.

    Ez persze csak egy példa volt, de ugye több ilyenbe belefutottam.

    [ Szerkesztve ]

  • joysefke

    veterán

    válasz bambano #45 üzenetére

    Ne csúsztass!

    Mi a fene köze van a top500-as gépek oprendszerének a desktophoz????

    Nem mellesleg nagy vállalatok intézmények speciális igényeit lefedő /szerver/alkalmazások fejlesztésénél kurvára lényegtelen szempont a felhasznált oprendszer könnyű kezelhetősége, vagy egyáltalán az általános értelemben vett jósága. Lényegtelen. Két jelentős szempont létezik:
    -Mennyire lehet testreszabni, belenyúlni az oprendszerbe, kihajítani belőle komponenseket, lezárni benne mindent ami nincs használva, hozzáfejleszteni stb
    -Mennyibe kerül maga a szerver licenc

    Mindkettőben a Linux nyer, ezért használják azt. ennyi.

    a mi fő termékünk /IP alapú alközpont/ is csak Linux platformra létezik, miért?
    -Azt tudják a fejlesztők kényük-kedvük szerint testre szabni, ami egy ilyen speciális alkalmazásnál nélkülözhetetlen.
    -Amennyivel kevesebbet kell a Server Licencre költenünk, annál több marad nálunk.
    -Az Linux Server vs Win Server üzemeltetés költsége meg speciális alkalmazásoknál nem szempont, az alkalmazás rész üzemeltetése sokkal magasabb összeg mint maga az operációs rendszeré.

    üdv
    J.

  • joysefke

    veterán

    válasz bambano #54 üzenetére

    Természetesen a Windows telepítést is lehet automatizálni. M

    ellesleg és erre korábban is akartam már reagálni, nagyon nincs értelme várni az SP1-re mert anélkül is megfelelően működnek az új MS Softverek.
    Baz nekem még a Win XP non-SP-el sem volt akkoriban semmi problémám, azóta pedig csak jobb lett a helyzet, feltéve, hogy nem használ az ember nagyon egzotikus hardvereket (de ugye ekkor a Linux eleve bukik).

    üdv
    J.

  • joysefke

    veterán

    válasz fordfairlane #58 üzenetére

    Persze, szerver az más. Sokkal statikusabbak az elvárások, meg ugye ha nagyon testre kell szabni az oprendszert /speckó alkalmazás fejlesztése/ akkor Linux, ha pedig egyszer belövöd és működik kategória , akkor szintén _van_értelme_ a Linuxnak. Persze Egy kommersz Active Directory-Exchange Server infrastruktúrát megnézem mikor váltanak ki értelmesen Linuxal.

    Desktopon a Linux alternatívkodni jó, ha valakinek van affinitása az oprendszerekhez. Ha nincs és alternatívkodni akar, akkor OSX.

  • joysefke

    veterán

    válasz sh4d0w #62 üzenetére

    Azt írtam, hogy megfelelően, nem azt, hogy tökéletesen működnek. SP1 nélkül is el tudod kezdeni használni a szoftvert produktív munkára. SP1 pedig befoltoz, megold (jó)pár hibát, ami esetleg belső tesztelésen ki sem jött akkoriban.

    üdv
    J.

  • joysefke

    veterán

    válasz floatr #64 üzenetére

    Majd amikor a routeren futni fog az outlook az explorer, a word, az X-COM, no meg egy XBMC HD filmekkel, akkor lesz igazságos az összehasonlítás..

    üdv
    J.

  • joysefke

    veterán

    válasz #13260800 #69 üzenetére

    -(1)Ezt a sok marhaságot honnan másoltad össze? Annyi hülyeség van itt, hogy az ember nem tudja, hol kéne elkezdeni cáfolni...

    -(2)Ha annyira jól kerestetek az MS állítólagos szerencsétlenkedésén, és nektek annyira bejöttek a gyenge minőségű MS produktumok, akkor, miért örülsz neki, hogy a usereitek (állítólag) átállnak Linuxra? Ti a sok "nevetséges" MS hibán kaszáltatok, miért örülsz neki, hogy ez ezután nem így lesz?

    -(3)A usereitek nagyon speciálisak lehetnek és biztosan nem reprezentatívak a teljes tömegre nézve a Linuxra való átállásukat tekintve, hiszen a Linux részesedése desktopon 10 éve változatlan, az 1%-os hibahatár környékén teng-leng..

    -(4)Ha ti desktopos szupportból és hibajavításokból éltek, miért örülsz, hogy terjed a felhő?

    Egy szó mint száz, nagyon nem kerek a történet, egy mondatát sem veszem be, majd legközelebb, amikor a többi indiánnal a tűz körül szívjátok a tudatmódosítót a békepipából egy debián vs ubantu war lezárásaként, akkor lehet nagyobb sikere lesz, itt abszolút nem hihető.

    J.

  • joysefke

    veterán

    válasz CPT.Pirk #73 üzenetére

    Az egész nem kerek amit írt. Amerikaifilmes...

    Az Internet Expolerer 6-nak köszönhetően amit az MS azon oknál fogva nem fejlesztett, hogy szabvánnyá váljanak (hál isten nem jött össze nekik) szintén szépen kerestünk.

    Nem kommentálok, mert nem akarok egy "miért nem fejlesztette az MS az IE6-t" hitvitát generálni. Mindenesetre tény, hogy nem fejlesztette, ami óriási hiba volt.

    Amennyi szart az össze szedett egy átlag család-nál az valami döbbenet.

    Oszt ennek a családnak volt-e tűzfala, vírusirtója? Vagy csak úgy warezoltak, hogy még csak nem is értettek hozzá? Érdekes módon nekem régebben általában nem volt folyamatosan futó vírusirtóm, mégsem lett ebből bajom. (on demand futtatott vírusirtóm volt általában)

    Szerencsére az MS-nek évekre sikerült megakadályozni a WEB fejlődését. Így mi is szépen kerestünk rajta. Természetesen az Internet Explorer 7 - 8 is rossz lett, lehetett dupla pénzt kérni a webfejlesztésért mert egyszerűbb volt az IE-nek saját CSS-t írni mint más módon szarakodni. Jött is a lové ebből is.

    Ha ez igaz /IE7-IE8 viszonylatában/ amit mondasz, akkor hol a probléma számodra? Másrészt IE kompatibilissé tenni egy weboldalt nem volt ugyanannyi munka mint lefejleszteni, tehát, nem dupla munka IE-re is megcsinálni.

    CPT.Pirk:
    Amúgy gondold végig, attól h. fizetnek ezekért a dolgokért, még lealacsonyító tud lenni az ilyen nevetséges fasságok javítgatása...

    Miről beszélsz? Fűtött irodában lehet apró simításokért, amelyek kb rutinfeladatnak minősülnek, elkérni a pénzt, ennél azért bőségesen vannak lealacsonyítóbb munkák is, ráadásul mint írta "dőlt a pénz". Milyen jó üzlet lesz nekik a Linux meg a google felhő, mert azok az írása alapján mennyivel jobbak, ergo nem fog "dőlni a pénz", de legalább nem kell lealacsonyodjanak az IE6-hoz, meg a next-next-ok módszerekhez. Micsoda minőségi csere :))

    J.

    [ Szerkesztve ]

  • joysefke

    veterán

    válasz dabadab #82 üzenetére

    Az Androidnak annyi köze sincs a Linuxhoz, mint az OSX-nek a BSD-hez. Az Android a Linux kernel memória és processzkezelésére épít, nyilván ezek működtek annyira, hogy fogják és ráépítsenek egy rendszert, ne kelljen az egészet újraírni.
    Az asztali Linux az nem csak a kernel processz és memóriakezeléséből áll, hanem még egy csomó minden másból, ami nem egyezik meg Linux és Android között.

    Butaságnak tartom az Android sikerét a Linuxnak tulajdonítani, ne adj isten az Android sikerét a Linux desktop "sikerével" azonosítani.

  • joysefke

    veterán

    válasz dabadab #89 üzenetére

    A Linux az egy kernel (lehet, hogy ez neked ujdonsag, de az).

    erről kérdezd meg őt is:
    http://de.wikipedia.org/wiki/Richard_Stallman

    A téma 89. hozzászólása után nem kellene újdonság legyen, hogy nem a kernelről szól a vita, hanem a _desktop_Linux_ és tágabb értelemben a hozzá kapcsolódó FOSS projektek, tehát az egész Linux desktop ökoszisztémának az alkalmazhatóságáról irodai környezetben szemben a Win+ Office (+AD+Exchange stb)-vel szemben.

    Azon elkezdeni lovagolni a 89. hozzászólásban, hogy Linux kernel =/= GNU/Linux az a téma kisiklatása. Szerény véleményem szerint IT körök köznyelvében a Linux a Linux kernelre épülő nagyrészt nyilt forráskodú szoftverekkel felépített desktop vagy szerver operációs rendszer.

    Senki nem kérdőjelezte meg, hogy a Linuxnak speciális szerepkörökben van létjogosultsága, ezt nem kell azzal bizonygatni, hogy rendszeresen "felteszed az asztalra a cipőt" az Androiddal meg a beágyazott rendszerekkel.

    üdv
    J.

  • joysefke

    veterán

    válasz attila9988 #92 üzenetére

    Nem tudom, Te mit csinálsz latex-ben, de nekem a word-ös munka 75%-a copy-paste /innen-onnan-amonnan (céges pdf/word doksikból, outlookból stb)/, a maradék az a saját kútfőből írás. Az eredményeket pedig általában összefűzi és kicsinosítja valaki /nagy projekt esetén/, hogy ügyfélhez mehessen. Latex-el szerintem, bár még nem volt kipróbálva, mert se mi, sem az ügyfelek nem használják a csoportos munka sokkal nehezebben menne. Nekem gyorsan kell viszonylag sokat, megfelelően jó tartalommal. Kicsinosítás után pedig úgyis átkerül PDF-be az egész, ott nem mászhat el a formázás, (worben úgysem küldenénk semmit az ügyfélhez /feltéve, hogy nem kérte direkt/, hiszen még belejavítana :) az meg ugye nem célunk)

    J.

    [ Szerkesztve ]

  • joysefke

    veterán

    válasz attila9988 #94 üzenetére

    Tudja a fene, nyilván fejlődött a dolog 2005 óta (akkor írtam benne a diplomamunkámat), akkor használtam utoljára, most nincs lehetőségem kipróbálni, hogy jobb-e van rosszabb-e az én feladatomra mint a word.
    A word itt folyamatosan beválik, mindenki ezt használja. Nem azt mondom, hogy nincsenek betegségei, de alapvetően egy kényelmesen és jól használható eszköz.

    üdv
    J.

    Szerk:
    Én az ügyfélnek semmit nem küldök, én az ajánlatoknak egyes (technológiai) részeit írom meg. A tartalmak egyesítését és a végső formázást általában nem én végzem (értsd az nagyon ritka). A dokumentumot az account manager küldi el az ügyfélnek.

    J.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák