Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zirowe

    nagyúr

    "Létezik szoftveres megoldás is, amikor az IMEI-t írják át, ám ez kockázatos, és csak akkor működik, ha belső információkkal rendelkezik az illető, mivel egy olyan IMEI-t kell megadni, amelyet biztosan nem használnak, ugyanis a szolgáltatói rendszerekben vagy egy biztonsági megoldás, amely ha két azonos IMEIT-t talál a hálózaton, letiltja mindkettőt."

    Ez a mondat így elég nagy butaság, hiszen semmilyen "belsős" infó nem kell, elég egy két forintos telefon, amit utána összetörnek, vagy esetleg egy használaton kívüli régi mobil (amiből mindenkinek van legalább egy elfekvőben otthon), mint imei donor.

    A másik hatalmas kamu az a szolgáltatók hozzáállása a telefonok tiltásához.

    Két évvel ezelőtt eladtam itt egy telefont (én használtan és lejárt garival vettem vateráról, régebbi készülék, ezért papírok nem voltak hozzá, de nem volt se lopott, se tiltott, teljesen működőképes volt) részletre (tudom, hülye voltam), mondanom se kell, a kedves ph tag felszívódott, amire én feljelentést tettem (volt megfelelő adásvételi), utána, kezemben a feljelentéssel és az adásvételivel mentem a három szolgáltatóhoz letiltatni a készüléket, de mind a három elhajtott a fenébe, és mondta, hogy vagy számla, vagy garancialevél kell nekik a letiltáshoz, a feljelentés nem elég.

    Persze azóta lehet emberbarátabbak lettek, de kétlem.

    Más kérdés, hogy a rendőrség gyakran nem ajánlja a letiltást, mert sokan nincsenek tisztában az imei és az imsi funkciójával, vagy nem tudják, hogy lopott cuccot vettek, és ilyenkor könnyen bemérhetőek, mint az történt az én esetemben is.

    [ Szerkesztve ]

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz Ace owner #23 üzenetére

    Az appok factory reset után törlődnek.

    Okostelefonok átka, hogy telefon lekódolása után is lehet róluk mindent törölni a kód ismerete nélkül is.

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz Kolondrum #40 üzenetére

    Ha igazolod a szolgáltatónak a tulajdonjogot, akkor bmilyen telefont letilt, amit szeretnél.

    mfercso: bonyolúlt és költséges dolog az imei átírása, nem is minden telefonnal lehet megcsinálni, nagyon kevés ember ért hozzá, de sok tolvaj (főleg azokat, akiket a pillanat szülte) egyszerűen buta, és nem tudja mi az az imei, hogyan lehet vele lebukni, illetve sok tulaj se tudja, hogy le lehet tiltani, gyakran feljelentést se tesznek azon az alapon, hogy úgyse találják meg és úgyse lesz semmi.

    Tamy: rendőrség nem bemérni szokta az ellopott telefonokat (túl sok amerikai filmet nézel, illetve azok főleg titkosszolgálati módszerek), hanem írnak szépen mind a három szolgáltatónak egy kérvényt, hogy meghatározott időközben lépett-e fel a hálózatukra a megadott imei szám.
    A szolgáltatók kiküldik a logokat, minden fellépéshez tartozik egy imsi szám ami a sim kártyához tartozik, arról beazonosítják az előfizetőt, és mennek kopogtatni hozzá.

    Tehát nem "real time" a folyamat, hanem a már megtörtént eseményeket dolgozzák fel utólag, illetve erre is csak akkor van lehetőség, ha a tulaj tett feljelentést, ha az imei nem lett megváltoztatva, illetve ha nem volt letiltás vagy a letiltás nem azonnal történt, miután logikusan a tolvaj nyomára csak akkor tudnak bukkanni, ha fellépett a hálózatra, letiltott imeivel pedig nem tud fellépni, gyakran pont a letiltás miatt kezdik el kutatni az átírás lehetőségeit a nem profik.

    Amúgy a szolgáltatók nem szívesen és nem is gyorsan szoktak közreműködni, illetve túl sokat hibáznak, volt már ilyenben személyes tapasztalatom.

    Tárolt adatok meg egyszerű: azonnal megváltoztatni minden jelszót.
    Sim vagy jelszó csere után gmailbe nem lehet belépni androidon, de gondolom más rendszeren se.

    [ Szerkesztve ]

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz bambano #48 üzenetére

    De ez megint titkosszolgálati módszer, aminek bonyolult és hosszadalmas engedélyeztetési folyamata van.

    Gondolom te sem hiszed azt, hogy ha ellopják a telefonodat, akkor rohannak a szolgáltatókhoz a zsaruk, hogy azonnal mérjék be a telefonodat. :U

    A nyomozás a rendőrsége lopott telefonok esetében úgy szokott történni ahogy írtam, bízz bennem, voltam már mind a két oldalon (nem, nem a tolvaj oldalára gondolok :D, hanem sértett és nyomozó hatóság telefon lopásánál).

    Keeperv85: hidd el, hogy azoknál a telefonoknál, ahol át lehet írni az imei számot, ez nem okoz különösebb gondot a működésben, ha valós új számot kap, és ennek nem kell sem típus azonos, sem márka azonos készülékből származnia.

    [ Szerkesztve ]

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz bambano #51 üzenetére

    Jó, de általában azok nem is az illetékes kapitányságra szoktak befáradni panaszt tenni, illetve megtalálás után is másképp rendezik le a dolgokat. :D

    Gondoltam átlag emberekről van itt szó. :)

    Vukmir: erősen kétlem, hogy bmelyik platformon bki által elérhető lenne olyan app, ami működésképtelenné teszi a telefonodat (szánt szándékkal, távaktiválással), illetve egy factory resettel minden app törlődik, és kód se kell hozzá.

    [ Szerkesztve ]

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz Vukmir #57 üzenetére

    Ha már cm7 van fent, akkor custom recovery is van, max 5 perc és új rom figyel rajta, kiröhögve az avastot.

    Szerinted a tulajok mekkora része a világon rootolt?
    Mert szerintem még kevesebben vannak, mint akik ismerik az imei fogalmát és funkcióját..

    Amúgy avast se tud olyan sokat, hogy megérje a terhelést.

    Egyszerű: vigyátni kell a telefonra.

    [ Szerkesztve ]

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz Keeperv85 #59 üzenetére

    De még erre sincs szükség.

    Az összes android készülék rendelkezik egy alap menüvel vagy bill kombinációval, ami factory resetet okoz, és ehhez root és jelszó se kell.

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz Keeperv85 #61 üzenetére

    Pedig azt is lehet.

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz Tamy #97 üzenetére

    Pedig az enyémet pont így találták meg.

    Szolgáltatói logok alapján azonosították a jelenlegi használóját, nála "házkutatás", onnan hozzám.

    Más kérdés, hogy tőlem nem a hagyományos értelembe vett módon lopták el.

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

Új hozzászólás Aktív témák