Új hozzászólás Aktív témák

  • Zirowe

    nagyúr

    "Létezik szoftveres megoldás is, amikor az IMEI-t írják át, ám ez kockázatos, és csak akkor működik, ha belső információkkal rendelkezik az illető, mivel egy olyan IMEI-t kell megadni, amelyet biztosan nem használnak, ugyanis a szolgáltatói rendszerekben vagy egy biztonsági megoldás, amely ha két azonos IMEIT-t talál a hálózaton, letiltja mindkettőt."

    Ez a mondat így elég nagy butaság, hiszen semmilyen "belsős" infó nem kell, elég egy két forintos telefon, amit utána összetörnek, vagy esetleg egy használaton kívüli régi mobil (amiből mindenkinek van legalább egy elfekvőben otthon), mint imei donor.

    A másik hatalmas kamu az a szolgáltatók hozzáállása a telefonok tiltásához.

    Két évvel ezelőtt eladtam itt egy telefont (én használtan és lejárt garival vettem vateráról, régebbi készülék, ezért papírok nem voltak hozzá, de nem volt se lopott, se tiltott, teljesen működőképes volt) részletre (tudom, hülye voltam), mondanom se kell, a kedves ph tag felszívódott, amire én feljelentést tettem (volt megfelelő adásvételi), utána, kezemben a feljelentéssel és az adásvételivel mentem a három szolgáltatóhoz letiltatni a készüléket, de mind a három elhajtott a fenébe, és mondta, hogy vagy számla, vagy garancialevél kell nekik a letiltáshoz, a feljelentés nem elég.

    Persze azóta lehet emberbarátabbak lettek, de kétlem.

    Más kérdés, hogy a rendőrség gyakran nem ajánlja a letiltást, mert sokan nincsenek tisztában az imei és az imsi funkciójával, vagy nem tudják, hogy lopott cuccot vettek, és ilyenkor könnyen bemérhetőek, mint az történt az én esetemben is.

    [ Szerkesztve ]

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

Új hozzászólás Aktív témák