Új hozzászólás Aktív témák

  • cucka

    addikt

    válasz ddekany #98 üzenetére

    Amit én mondtam, az az, hogy a jó (ami nem egyenlő sikeres, felfuttatott, stb) zenének, ellenben sok mással, nincs nagyobb fejlesztési költsége
    Persze, hiszen most már ott tartunk, hogy bárki otthon is fel tud venni demó minőségű zenét.
    Egy csúcskategóriás produkciónak ettől függetlenül elég nagy költségei vannak. A zenéhez nem csak a zeneírás meg a zene felvétele tartozik hozzá.
    Ha nem lennének nagy költségvetésű produkciók, akkor nem lennének komoly videóklipek és nem lennének nagyszabású koncertek sem. A kiadók szerepe nem az, hogy kifizesse a zeneírás és a zene felvételének a költségeit, hanem hogy kifizessen minden mást, ami a szórakoztatóiparhoz szükséges. És ez egy elég fontos dolog, amit szerintem nem értesz.
    Egy lemezkiadó szórakoztatóipari vállalkozás. Előadóművészekbe fektet be pénzt és szeretné, ha a befektetése megtérülne.

    Amúgy csak gondolatébresztőnek, a kiadók kapcsán... vajon mi történne, ha most, hogy már van net meg sok digitális kütyü, simán nem léteznének kiadók? Nem hallgatnának az emberek zenét, és minden zenész tönkremenne?
    Nem jönnének új, világszerte ismert és befuttatott produkciók. 10-20 év és nem lenne több stadionkoncert, zenei díjátadó ünnepség, profi videoklipek, ilyesmi. A zenélés sokkal inkább helyi szinten történne, kicsiben.

Új hozzászólás Aktív témák