Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zotya84

    őstag

    válasz #40553216 #11 üzenetére

    Hát igen... Akinek a windows használatát tanították, az egérrel kezeli a rendszert. Akinek meg a számítógép kezelését, az meg inkább billentyűzettel...

    (Csak a mivel kapcsolom ki a rendszert dologra reagálva. Én konkrétan a gép főkapcsológombjával, igaz meg kellett a rendszernek tanítani, hogy ne aludjon, hanem kikapcsoljon...)

    Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

  • Zotya84

    őstag

    válasz cskamacska #17 üzenetére

    Ezt azért merem kijelenteni, mert édesapámmal ugyanattól a tanártól tanultuk a számítástechnikát, csak míg én általános iskola kereteiben /C= Plus4/, IBM PC (AT!) - értelemszerűen még egér nélkül -, majd 286-on DOS/Win 3.11-től kezdve korai Office-szal (W95-t 8. utolsó hetében láttam először, amikor mi üzemeltük be az akkor kapott új, P1 133-as gépeket...), addig ő felnőttképzés kerein belül, már W95-t és O97-et tanult. Minket még a gépet tanították meg használni - épp ezért nem féltünk soha más oprendszer elé odaülni, mert csak ki kellett ismerni -, őket meg a windowst. Épp ezért mi még bele voltunk kényszerülve, hogy használjuk a billentyűkombókat, és emiatt gyorsan tudtuk használni a gépet egér nélkül is. Nekik viszont már - mivel nem mindenki volt mérnökember, mint ő, hogy megjegyezze - mindent úgy tanítottak, hogy idekattint, odakattint. Anno azzal szívattam kicsit, hogy elvettem az egerét a géptől, és használja úgy. Azóta már - ha nem úgy mi mitt - azért elboldul, és nem esik kétségbe, ha beszarik az egere.

    És az eddigi tapasztalataim azt mutatják, hogy ez nagyon is igaz kijelentés. És sajnos a mai számítástechnika-oktatás is csak ennyit nyújt. Pedig ez így nem számítástechnika, csak windows kezelés. És akiket így tanítanak, egy jó, grafikus Linux elé már oda se merném ültetni, hogy netezzen, pedig mondjuk ugyanaz a böngésző van mindkettőn. De már nagyon eltértem a tárgytól.

    Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

  • Zotya84

    őstag

    válasz King Unique #71 üzenetére

    Én kíváncsiságból felszórtam, nem foglalkoztam a leírással, csak a sorrenddel, hisz mégiscsak WU, nem egyéb, hogy még fingani se lehessen telepítés közben...

    Az alatt a ~10 nap alatt, amíg fent volt, semmi gondot nem okozott. Kivéve, hogy mivel még nincs meg hozzá a symbol package, így az Aero Glasst szétverte, de erre bigmuscle azt reagálta, hogy majd ha lesz, akkor megoldja, ha megoldható.

    Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

  • Zotya84

    őstag

    válasz BiP #73 üzenetére

    Igaza van, szerintem. És sem foglalkoznék jelenleg vele a helyében. Plusz ő is írta, hogy a symbolpack nélkül nem is fog menni.
    A 8, 8.1-en működésről: Nem, symbols nélkül nekem sosem volt képes jól működni, egyébként meg persze, hogy megy, hisz a donated verzió automatikusan letölti és a program mappájába és használja, a nem donated verziónak meg manuálisan kell letöltened és a bemásolni.
    A pontos szerepét én sem értem,de a fórum alapján arról lehet szó, hogy segít megérteni a DWM működését, és annak segítségével lehet megírni, és működésre bírni ezt a kis DWM-hacket.

    Az meg, hogy minden új verzióval szétmegy, azért van mert MS folyamatosan variálja a DWM működését, így ami itt még működött, ott már nem fog. És bár tisztelem bigmuscle-t a munkájáért, azért nem bánnám, ha MS valamikor - még ha opcionálisan is, de - visszapakolná a rendszer "alapfícsörei" közé az AG-t, hogy ne kelljen vele b@szakodni. Hisz egy mai PC-n semmi hátrányt sem jelent jelenléte. (A tablet, telefon kategóriát lesz@rom nagy ívben, szerintem a telefon az a 6230i, 5110, 3210...) Én még mindig nem tudom elképzelni magam egy metróhasználóként. Próbálkozom, de nem megy. Így én kérem vissza a 7-8.1.1 rendszer felületeit önállóan, jól működően, bár szerintem ez csak álom. (Egy 7 Ag téma, egy 8 szögletességével sem zavarna - kezdek rá visszaszokni.)

    Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

Új hozzászólás Aktív témák