Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bteebi

    veterán

    A kapacitás rendben van, az ára viszont biztosan nem lesz. Alsó hangon 160k-nak tippelném, de lehet, hogy lesz az 200 is. A héliumtól viszont kifejezetten ódzkodok, nem tartom túl szerencsésnek...

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

  • bteebi

    veterán

    válasz .mf #5 üzenetére

    "Nevetséges, hogy előtte pár héttel vettem 2 TB-os lemezeket 14k-ért, és addig apránként, de folyamatosan csökkentek az árak. Most ugyanabból a márkából 21k+ a legolcsóbb"

    Mondjuk akkor még a dollár se 290 Ft volt... :U Amúgy az is a baj, hogy a nyugati helyzet egyre fokozódik :DDD. Viccet félretéve, nagyjából fix gépesítés mellett, növekvő bérek (és valószínűleg alapanyag árak) mellett nehéz ugyanazt egyre olcsóbban adni, pláne, ha egy valuta értéke 10-20%-ot is ingadozik... (Egy dollár most majdnem kétszer annyiba kerül, mint amikor rekordalacsony volt az árfolyama.)

    #7: "Halott technológia halott áron."

    Akkor légyszi vegyél ugyanennyi tárhelyet SSD-ben. A legolcsóbb nagy kapacitású SSD, a 4 terás 850 EVO kicsit több, mint fél milla. Ehhez képest a kétszer akkora kapacitású Seagate HDD meg kb. 80k. Azt hiszem van jelentősége... Téglásodni meg mindkettő tud, de ha az SSD megy gallyra, akkor legalább tutira veheted, hogy minden odaveszett, a HDD meg jó eséllyel menthető lehet - persze csak aranyáron.

    #8: Annak idején mindig szóvá tettem, de egy ideje már leszoktam róla, pedig eléggé zavar. Az a szomorú, hogy a TB fogalma nagyon régi már, de még mindig sokan földnek írják... :(

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

  • bteebi

    veterán

    válasz Teréz Atya #24 üzenetére

    Ami késik, nem múlik :DDD ;).

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

  • bteebi

    veterán

    válasz KevinMulder #34 üzenetére

    Ehhez nem kell C++ se. Shift+del oszt' jóvan ;).

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

  • bteebi

    veterán

    válasz .mf #31 üzenetére

    Nem kötekedésnek szántam, sajnálom, ha úgy vetted.

    Az árvíz környékén/után tényleg 220 körül volt az USAdollár, de előtte pár hónappal még csak 180-190 volt, ahhoz képest a 290 meg több, mint +50%, ami egyáltalán nem kevés. (Meg ugye valamikor - ősrég - néhány évig az ÁFA is csak 20% volt, azt emelték utána vissza 25%-ra, majd 2012-ben tovább emelték 27-re).

    A merevlemezgyártók egy része amúgy talán már veszteséges is volt, és állítólag azt a nyomott árat amúgy se tudták volna sokáig fenntartani. A kamu árvíz persze sokat segített. Pontosan nem tudom, hogy milyen anyagok vannak egy HDD-ben, de minden bizonnyal vannak benne ritkaföldfémek is, amik - amennyire tudom - szintén jelentősen drágultak. Meg idő közben kevesebb gyártó is lett a felvásárlások miatt, úgyhogy a helyzet egyáltalán nem kedvez az igazán olcsó HDD-nek. Sajnos. De összességében leginkább az erős dollár/gyenge forint miatt szívunk mi leginkább.

    Jim Tonicnak meg egyszerűen nem volt igaza. Halott technológia a HDD? Talán, bár egyelőre szerintem még nem. A CD-re nyugodt szívvel lehet mondani, hogy halott, a HDD-re viszont nem. Sokan amúgy már a flash alapú adattárolókat is temetik, temették, de egyelőre nincs attól jobb, legalábbis sebességben. A megbízhatóság már egy érdekesebb kérdés, az ár viszont vitán felüli. Az SSD még mindig rohadt drága a HDD-hez képest (erre próbáltam rávilágítani egy konkrét példával), és ez egy darabig még így is fog maradni. Persze szép lassan szűkül az olló, és amint nagyjából eléri a HDD fajlagos árát, akkor az már tényleg csak alternatív, offline tárolónak fogja megérni. Vagy talán még annak se. De az még azért odébb van néhány évvel.

    Azt se értem, hogy mit segítene egy 10-12 terás HDD árán az, ha a 2-3 terások jobb áron mennének. Oké, Átlag Józsinak jobb lenne, de ebben a hírben nem az volt a kérdés. Azért a nagyobb HDD-k, ha már nem vadiúj modellek, fajlagosan olcsóbbak szoktak lenni, és az szerintem magától értetődő, hogy miért. Én még talán tavaly előtt vettem egy 8 terás Seagatet (kicsit féltem, félek tőle, de egyelőre még jó :DDD), talán 68k-ért. Egy darabig utána 65k körül is kapható volt, majd nemrég felment 80 körülre is, de most elvileg 72k körül már beszerezhető. Az 2-3 TB-ra vetítve kb. 18-27 ezer Ft, ami nem annyira vészes. Ha azt beszorzod 220/290-nel (tiszta árfolyam-különbség), akkor kb. 14-21 ezret kapsz. Ha meg az általad említett 21k-t számolod át 220-as dollárra, akkor kevesebb, mint 16k-t kapsz (180-as dollárral meg csak 13k-t) - szóval annyira azért nem drámai a helyzet, "csak" szar a forint :(. Ezért is kell(ene) - többek között - Amerikában élni :DDD.

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

  • bteebi

    veterán

    válasz ggg666 #64 üzenetére

    Verseny? Beszállok! :DD

    Gyakorlati 12,4 PB (12400 TB):

    Közel 4 MB:

    "The IBM 350 Disk File, invented by Reynold Johnson, was introduced in 1956 with the IBM 305 RAMAC computer. This drive had fifty 24-inch (0.6 m) platters, with a total capacity of five million 6-bit characters (3.75 megabytes). A single head assembly having two heads was used for access to all the platters, yielding an average access time of just under 1 second."

    [ Szerkesztve ]

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

  • bteebi

    veterán

    válasz ggg666 #67 üzenetére

    :R

    Amúgy mikor jutottál be a pincémbe, hogy elkészíthesd ezeket a képeket? :DDD

    #69: "Mivel sok a mechanikai elem 8-10 lemez, n*2 fej... nagyobb az esély a meghibásodásra mint egy ugyan ilyen technológiájú, de kisebb kapacitású lemeznél."

    Ez ugyan baromi logikusnak tűnik egy laikusnak (beleértve engem is), de azt hiszem egyszer már ki lett vesézve egy topikban, hogy ezt amúgy semmi sem támasztja alá. Ha jól emlékszem :B.

    [ Szerkesztve ]

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

  • bteebi

    veterán

    válasz Bundyta #76 üzenetére

    Ez a kérdés már a 2 terás HDD-knél is előjött, de lehet, hogy már az 1 terásaknál is. A megoldás: HDD-re. Akár ugyanolyanra is (bár az egy kicsit kockázatos). Én, ha megtehetném, RAID5-öt építenék ki, amiről hetente menne a mentés egy másik helyen lévő gépre (ami szintén lehetne RAID5-ös). Nem lenne olcsó...

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

  • bteebi

    veterán

    válasz #16939776 #83 üzenetére

    "Ha megnöveled a fej és lemez csapágyazás (mozgó tömeg) és a motorok (elvárt nyomaték, áram) terhelését akkor nem fog változni azok élettartama?"

    Ha ugyanolyan fejet/csapágyazást/motort terhelsz jobban, akkor nyilvánvalóan csökken(het) az élettartam. De ha szebbetjobbaterősebbetmegbízhatóbbat használsz, akkor nem szükségszerű ;).

    Mint ahogy írtam is, logikus lenne az - nekem is az (volt) -, hogy egy egylemezes, egyfejes (csak a lemez egyik oldala használt) HDD élettartama, megbízhatósága jobb legyen, mint mondjuk egy 4-5 lemezesé. Évek óta így gondoltam én is, de aztán valaki hozzáértőbb írta, hogy elvben nem így van, vagyis nem ilyen egyszerű. (Ez így persze nagyon gyenge, de sajnos nem emlékszem többre. Így kezdődnek a pletykák :DDD :B.) A soklemezes HDD-nél illene jobb, erősebb motort, és minőségibb fejeket (pl. más anyaghasználat) alkalmazni, mint a kevesebb lemezeseknél. Amúgy nem tudok olyan statisztikáról, hogy a többlemezes HDD-k jobban halnának, mint a kevesebb lemezesek.

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

Új hozzászólás Aktív témák