Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kékes525

    félisten

    válasz azbest #57 üzenetére

    Ha idézel, akkor kérlek pontosan idézzél. Leírtam a visszaélési lehetőségek jó részét is. Az adatokkal való esetleges kereskedést nem. Válaszoltam is ezekre, azt hogy egyrészt megfelelő törvénnyel és technikai megoldással a biztonság nagyban fokozható. 100%-os védelmet ne várj, ilyen mint másban sem itt sem lehetséges. Másrészt az előny sokkal nagyobb mint az esetleges kockázat.

    Az igazi probléma nem ez. Hanem az, hogy Magyarországon az egészségügy még 20-ad rangú probléma sem. A nemzetinek hazudott kormányunk gyűlöli a magyart, ezért sem költ megfelelően GDP arányosan az egészségügyre sem. Az oktatás erős hiányossága miatt a megfelelő szakemberből is nagyon kevés van. Ebből következően a megfelel technikai megvalósítása a kérdéses. Az ötlet viszont rendkívül jó.

    [ Szerkesztve ]

    Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

  • Kékes525

    félisten

    válasz azbest #61 üzenetére

    "másoljam már be"

    Ha írod, akkor miért nem másolod? Olyat írj, amit meg is csinálsz.
    Na ez pontosan az a módszer, amit te használtál. Kiragadtál dolgokat.

    Ezt írtam:

    "Amúgy ezekkel az adatokkal ki tudna visszaélni? Biztosítók, állás ajánlók, vezető pozíciót betöltő egyének ellen lehetséges. Ez nagyon szűk kör, a hasznát élvezőkhöz képest. Másrészt megfelelő rendszerrel csökkenthetők ezek a károk."

    Így egészen más a helyzet.

    "Másrészt te a betegek visszaélései elleni lehetőségeket írtad le, nem a betegek elleni visszaélést"

    :( Az egyének ellen az micsoda, ha nem a betegek elleni visszaélés. Nem is írtam a betegek visszaéléséről.

    "Csakhogy nem akarják jogilag és technikailag szabályozni."

    Ezzel már egyetértek. És azzal is, amit ezután írtál.

    [ Szerkesztve ]

    Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

  • bambano

    titán

    válasz azbest #92 üzenetére

    "a feltöltőkártyás adategyeztetésen morgolódtál egy sort, még nem leszel adatvédelmi szakértő": ez igaz.
    "Alexin végigjárta és feltárta rendgeteg problémáját a magyar egészségügy adatkezelési szokásainak": több olyan dologról is morog, amire van eu-s szabályozás, és az úgy mondja, ahogy az egészségügyben működik és amit ő kifogásol. a kifogásai szembe mennek az eu-s előírásokkal.

    "És szakmai konferenciákon is előad ilyen téren is": 20 éve még én is adtam elő ilyen szakmai konferenciákon...

    [ Szerkesztve ]

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák