Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • attila9988

    őstag

    válasz bW9vbm1hbg== #12 üzenetére

    különben nem menne sem a YouTube, sem a Picasa, sem a SkyDrive, sem semmi ilyesmi.

    Csakhogy az ilyen szolgáltatások esetén csak azokat az állományokat osztod meg, amiket akarsz. Ha a komplett OS rá lenne utalva egy online tárhelyre, és ott kellene az embereknek tárolni mindenüket, az már egy más kérdés. (Sőt.. Szerintem még az ilyen irányú próbálkozások is azonnal bebuknának, mert azok a felhasználók akiknek "nem jelent gondot" hogy mindenük egy vállalat kezében van - aki saját belátása szerint dönt a felhasználásról - az első, akár pár perces kimaradás alkalmával vesztenék el a türelmüket, mivel az átlag felhasználó számára nincs idegesítőbb dolog annál, mint amikor nem fér hozzá a saját állományaihoz..... :) )

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • ddekany

    veterán

    válasz bW9vbm1hbg== #12 üzenetére

    "online OS-nek akkor lesz értelme, ha minden otthonban vékonykliens fog csücsülni"

    És akkor sem igazán értelmes megoldás (programozói szemmel...) a kliens oldalt HTML+CSS+JS-ből összehegeszteni. CSS már eleve enyhén szólva fapados... alapvető feladatok ellátása is kínos vele. (Valaki beszól hogy nem is, bizisten lerúgom, vagy adok neki faszájos mindennapos layout/tördelési feladatokat, aztán jó esetben csak Eisteinnek kell hozzá lenni, rossz esetben simán nem lehet rendesen megcsinálni). Azt meg, hogy mennyire csodás ötlet JS-t használni valami valódi virtuális gép helyett... azt nem fejtem ki idén 50-ik alkalommal. Komolyan, visszafelé fejlődünk... nagy fiatalos marketing lendületében mindenki elégette a diplomáját, vagy mi. Ma még Eclipse-ben programozhattam Java-ban, holnaptól már JS-ben kell szááááguldanom (inspiratív, fiatalos, lendületes környezetben, mint ma szokás hirdetni... mert ugye mindenki majd elélvez a lelkesedéstől valami X+1. üzleti folyamatokat segítő izé írása közben ;] ), és vadászni, hogy hol gépeltem el egy változó nevét, vagy mi? Ajjjaj...

    Amúgy ez a "cloud" kifejezés már teljesen elvesztette minden technikai jelentését... Lassan kb minden amiben egynél több gép veszt rész interneten keresztül, az már cloud.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák