Keresés

Aktív témák

  • Spec

    őstag

    Elejétől fogva olvasom a bejegyzéseket, kommenteket a témában, és sokat évődtem magamban is. Pár gondolatomat leírnám, mire jutottam, abszolút nem kritikaként, inkább segítségnek szánom.

    Szerintem ezzel a Prémium tagsággal semmi probléma nincs, jó gondolatnak tartom, és a meghatározott összeg se vág a földhöz senkit. Inkább magát a konstrukciót gondolom egy kissé átgondolatlannak. Egyrészt amit a Prémium tagság nyújt, az szerintem a legtöbb usernek (nekem is) teljesen irreleváns.

    A reklámokat bármikor ki tudom kapcsolni egy weboldalon prémium tagság nélkül is (éppen erről szól ugyebár a az alap probléma), szóval a reklám mentesség nem opció egy fizetős csomagban. Nem ad igazi hozzáadott értéket.

    Az hogy 15 percig tudom szerkeszteni a kommentem 5 perc helyett, szintén semmi pluszt nem jelent számomra. Eleve nem értem, hogy a saját hozzászólásaimat miért nem tudom korlátlanul szerkeszteni / törölni? Jobb helyeken, fórumokon, blogokon, facebookon, bárhol ez alap funkció, nem extra szolgáltatás. Ezt speciel sosem értettem, miért kell korlátozni itt a PH-n.

    Több képfeltöltési tárhely, nagyobb felbontás? Gyakorlatilag a szinte korlátlan felhő tárhelyek, és képmegosztó siteok világát éljük, így már ez sem jelent semmi plusz funkciót, legalábbis számomra.

    Szumma-szummárum, én nem érzem ezt az előfizetési csomagot valóban "prémiumnak". Leírok pár ötletet, amivel szerintem a prémium csomag, tényleg prémiumnak lenne tekinthető.

    - Saját felhasználói blogoldal indítási lehetőség.
    - Egyedi skin, színséma választási lehetőség.
    - Nem csak kép, hanem videó feltöltési, linkelési lehetőség.
    - Korlátlan, egyedi avatar beállítási lehetőség. Amúgy sem értem, mire jó ez az agyon korlátozott verzió, ami most van. De legalább egy egyedi avatar beleférhetne egy prémium csomagba.
    - A Hardveraprón kiemelési csomagokat kellene bevezetni, és a prémium élőfizusoknak, valamilyen szinten alapból is lennének kiemelési lehetőségeik. (A kiemelési csomagok, amúgy egyéb extra bevételi forrást is jelenhetnek, prémium csomagtól függetlenül is.)
    - A prémium előfizusoknak egy VIP tagsági rendszer, melyben attól függően, hogy mennyi ideje előfizetők, bizonyos szinteket érhetnek el, melyek még extra bónuszokat nyújthatnak. (Na ide bele lehetne építeni hasonló dolgokat, mai most is van a csomagban, csak fokozatosan növekvő mennyiségekkel).
    - Kedvencek funkció beállítása. Kedvenc fórum, kedvenc téma, kedvenc user, kedvenc blog, stb. Ezekről automatikus email összefoglaló napi szinten. (És nem az a korlátozott verzió ami most van, mert annak sok értelme nincs).

    Természetesen előfizetési csomagok függvénye lenne, hogy ki milyen funkciót kapna, és menyiért, mert én bizony bevezetnék ebben is fokozatokat. Ne csak egy prémium tagság legyen, hanem lehetne mondjuk bronz, ezüst, és arany tagság. Ezek a díjban, és funkcióban is eltérhetnek egymástól, és a VIP bónusz mértéke is ettől függene, hogy ki mire fizet elő.

    Mellesleg én betennék valami donate, patron lehetőséget is, előfizetéstől függetlenül. Ezeknek most amúgy is nagy divatja van, és az emberek szeretnek adakozni, ha valami általuk kedvelt dolog kapcsán van ilyen lehetőség.

    Végezetül egy észrevétel. A PH fórum felett igencsak eljárt az idő. Egy 1024 pixel széles kijelzőre optimalizált, nem reszponzív weboldal manapság már komoly hátrányban van minden téren. Ráférne egy komolyabb ráncfelvarrás, modernizálás, ami sok új usert, és ezáltal több bevételt eredményezhetne.

    "They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

  • Spec

    őstag

    válasz CptAdamica #3941 üzenetére

    Nézd, ezek a személyes sérelmek nem az oldallal, vagy annak a funkcióival függenek össze, hanem a moderátorokkal, akik emberek, és így nem tévedhetetlenek természetesen. Vannak iszonyú gyökér moderátorok mindenhol, itt is, és más fórumokon is. Egyesek ebben élik ki a kisebbségi komplexusukat, ami azért nem kívánatos dolog. Én nem panaszkodom, pár affértól eltekintve, komoly gondom még nem volt.
    Sokkal nagyobb gondot okoztak, azok a magukat önjelölt PH főtudornak titulált okostojások, akik azt hiszik, hogy mert 200.000 egyszavas kommentjük van, akkor tényleg ők a PH félistenei.
    Apropó, én ezt is korlátoznám, hogy a rangoknál milyen hosszúságú kommenteket számol be a rendszer. Valaki ír egy smiley-t, vagy egy OK-t, és az már egy komment? Ugyan már :)

    "They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

  • Spec

    őstag

    válasz Winner_hun #3944 üzenetére

    Logout végülis ok, jogos, de én a prohardveren belül gondoltam, nem külön aloldalon. Logoutra amúgy se érvényes a prémium tagság, oda is pl. lehetne extrákat bepakolni.

    Egyedi avatarra gondoltam, nem választhatóra. Tök egyedire, ami most ranghoz van kötve, és még úgy us kuncsorogni kell érte, mintha nem is tudom milyen kiváltság lenne. De prémiumhoz nem jár.

    Tudom hogy van sima kiemelés h.aprón, de én komplexebb kiemelés csomagokra gondoltam. Különféle kiemelések, különböző árakon. És valami alapszintű járna a prémium előfizuhoz. Mondjuk havi 5 db előresorolás+szalag kiemelés, ilyesmi.

    A VIP rendszerrel én nem korlátoznám az egyes oldalak elérhetőségét, az diszkriminatív. Biztos nagy rage lenne belőle. Inkább a bónuszok mértékét tenném ettől függővé.

    "They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

  • Spec

    őstag

    Apropó, ami a reklámokat illeti nekem nincs is más az oldalon, mint stabilan a fejlécben egy b*szott nagy Voda reklám. Ami egyébként a méreténél fogva speciel elég tolakodó, és idegesítő. De most őszintén, ezen megy a görcsölés?

    "They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

  • Spec

    őstag

    válasz Neil Watts #3968 üzenetére

    Én pl abban a pillanatban blokkolnám magát az oldalt is, nem hogy a reklámokat, amint megtudnám, hogy a háttérben bányász script fut. Még úgyis, ha kapcsolható lenen a dolog. Egy weboldal, legyen weboldal, ne bányász erőforrás parazita.

    "Egy mai, modern CPU erejenek kb. a 10%-at viszi el a technologia."
    Ezt meg honnan szedted? Ha egy mai modern processzor 10%-ával ketyegne bármilyen bányász script, az annyit érne mint halottnak a csók. Még több ezres, sőt százezres látogatottságnál se hozna annyit a konyhára, hogy egyáltalán érdemes legyen bármit is kezdeni vele. Szerinted miért vannak azok a milliókat érő bányász rigek, mint célhardver, amikben sorban csücsülnek a 200e+ Ft-os videókártyák, mondjuk akár 6-8 db is, vagy több? Mert egész egyszerűen egy sima asztali PC-vel, és annak a procijával, már úgy sincs értelme bányászni ha 7/24-ben megy 100%-on hajtva a procit.
    A bányász scripteknek olyan oldalakon van értelme, amiknek milliósa látogatottsága, és kapásból 100%-on pörgetik a procikat, nem 10%-on. Van is belőlük botrány, ha kiderül, hogy valaki ilyet üzemeltet. Ez egy teljesen elvetélt ötlet.

    "They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

Aktív témák