Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • GReddy

    tag

    válasz Depression #4 üzenetére

    Hmm.. Itt is Nagy Falunak hívják. Ha ez megnyugtat - engem is néztek vidékinek (pedig sajnos szédülök a földúton) és SAJNÁLATTAL fejeztem ki nemleges válaszomat. Negyven éve élek itt. Gyűlölöm. Egy undorító, mocskos, lepattant pöcegödröt csináltak az otthonomból... emlékszem, a hetvenes években feljelentett a szomszéd egy 20x30 cm graffiti miatt. Egy egész utcáról mosatta le a kmb a graffitiket! Ne félj apukám, azóta nem volt flakon a kezemben... Problémák? Emlékszem a tanács előtt tarkóncsapta a cigányt gumibottal a rendőr, és ordított:

    "Nem dolgozol??? KMK-s vagy??? Bomlasztod a rendszert??? Lecsukatlak!!! - és üti." Ma meg rohan a barma az "ombucmanhó". És a szörnyű, hogy hagyják.

    Miskolcot egyébként nem szeretem. Nagyon sok ott a cigány. erőteljesen pigmentált polgártárs. De laktam nyugat-magyarországon, imádtam!!!! Ha lenne normálisan megfizetett munka, soha nem jöttem volna vissza ide Trógerfalvára. De sajnos vidéki nagyvárosokban (mindben) élni csak úgy lehet, hogy oda születsz. Bevándorolni csak saját céggel, bejáratott vállalkozással lehet. Nagyon egyszerű - amikor elmégy egy állásinterjúra, és van még ott tíz másik, (A Bözsi néni unokaöccse, a Béla szomszéd barátja, az unokanővérem szomszéda, egy vadidegen... ) akkor ott nem rúgsz labdába. Akkor sem, ha te vagy a legjobb. (szomorú tapasztalat) Úgyhogy én elmentem rendszergazdaként (nagyvállalat, multi) dobozokat rakodni. Hetvenezerért. (2000-2002) Mert kellett a pénz. De nem volt elég. Úgyhogy ha valaki még egyszer azzal jön nekem, hogy olcsóbb vidéken élni, azt komolyan leütöm. (Mi olcsóbb bazze, a teszkóban a tej? A villanyszámlád? A víz, vagy a távfűtésed? Mégis mi olcsóbb???)

    Kösz, ha elolvastad.

    Dominate the woods... The Bowhunter.

  • GReddy

    tag

    válasz degu #24 üzenetére

    Sajnos nagyon is igazad van. Jó, hogy eszembe juttattad. Fiatalkoromban nem emlékszem a szegénységszagra, ami a belvárosból árad. (Vizelet, ürülék, poshadt ruha és hányással kevert csípős kannásbor-szag) Most nem merek egy kis utcába bemenni, mert a magas házak között áll a levegő, és befulladok tőle. Régen, emlékszem, SZÁM volt az, hogy a Régiposta utcából korzót csináltak, mert majd egyszer jön az ámérikáji Mekdonác. Istenem, hungarocelldobozban árulták a Big Mac-et. Akkor szépnek találtuk a Váci utcát, a Vörösmarty teret. Tiszta volt, nem volt összefestékezve, nem rohadt le a vakolat. Mert azóta (30 év mondjuk) ugyanaz van rajta... Voltam Kurultájon. Istenem, Bugac, de gyönyörű volt! De szép magyar falu! Mennyire jó lenne ott élni.. hallgatnám a cinegéket, a lovakat, szívnám a széna illatát... nem ezt a fullasztó szmogos szemetet. De mégis - miből élnék? Miből vennék tejet? Kenyeret? Villanyt? Vizet-gázt? Miből? Ha ezt nekem valaki megmondja, azonnal indulok.

    Patyomkin-város. Igen. Nagyon is az. De már a kamu festék is jön le róla.. és mögötte látszik már a korhadt bordája a díszletnek, és mögötte vonaglik rothad és tűnik el a rothadó város-hulla maradéka. És akkor mi marad belőle? Egy újszerű Margit-híd? Negyven milliárdért??? Egy fél négyes metró jelenleg hatvan milliárdért? Szerintem hagyni kell... hadd omoljon magába. Aztán lehetne megint Esztergom a főváros. Amíg az is el nem pusztul.

    Dominate the woods... The Bowhunter.

Új hozzászólás Aktív témák