Új hozzászólás Aktív témák

  • GReddy

    tag

    válasz degu #24 üzenetére

    Sajnos nagyon is igazad van. Jó, hogy eszembe juttattad. Fiatalkoromban nem emlékszem a szegénységszagra, ami a belvárosból árad. (Vizelet, ürülék, poshadt ruha és hányással kevert csípős kannásbor-szag) Most nem merek egy kis utcába bemenni, mert a magas házak között áll a levegő, és befulladok tőle. Régen, emlékszem, SZÁM volt az, hogy a Régiposta utcából korzót csináltak, mert majd egyszer jön az ámérikáji Mekdonác. Istenem, hungarocelldobozban árulták a Big Mac-et. Akkor szépnek találtuk a Váci utcát, a Vörösmarty teret. Tiszta volt, nem volt összefestékezve, nem rohadt le a vakolat. Mert azóta (30 év mondjuk) ugyanaz van rajta... Voltam Kurultájon. Istenem, Bugac, de gyönyörű volt! De szép magyar falu! Mennyire jó lenne ott élni.. hallgatnám a cinegéket, a lovakat, szívnám a széna illatát... nem ezt a fullasztó szmogos szemetet. De mégis - miből élnék? Miből vennék tejet? Kenyeret? Villanyt? Vizet-gázt? Miből? Ha ezt nekem valaki megmondja, azonnal indulok.

    Patyomkin-város. Igen. Nagyon is az. De már a kamu festék is jön le róla.. és mögötte látszik már a korhadt bordája a díszletnek, és mögötte vonaglik rothad és tűnik el a rothadó város-hulla maradéka. És akkor mi marad belőle? Egy újszerű Margit-híd? Negyven milliárdért??? Egy fél négyes metró jelenleg hatvan milliárdért? Szerintem hagyni kell... hadd omoljon magába. Aztán lehetne megint Esztergom a főváros. Amíg az is el nem pusztul.

    Dominate the woods... The Bowhunter.

Új hozzászólás Aktív témák