Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • moma

    őstag

    válasz FoxiestFox #30 üzenetére

    komolyan mondom szerintem komplexusaitok vannak :DDD

    we all deserve a bit of luck.

  • WN31RD

    addikt

    válasz FoxiestFox #30 üzenetére

    "A közlekedés káosz"
    Mégis mihez hasonlítod ilyenkor Budapestet? :D
    Svájchoz? Ott mondjuk tényleg igen rendezett minden, de hacsak nem nagyon közel él az ember a munkahelyéhez, az éves bérlet kb. 645e Ft, továbbá ingyenes parkolóhelyről városban ne is álmodj. Próbáltál már Londonban csúcsidőben A-ból B-be eljutni? Amellett, hogy izgalmas kaland lehet, tudod, mennyibe kerül? Láttad, hogyan néz ki pl. a new yorki metró?

    Én kb. 7 évig éltem Budapest belvárosában, és dolgoztam mind belső, mind külső kerületekben, és mindig egész tűrhetően sikerült megoldani a közlekedést, Budapest elég jól be van hálózva. Azóta sokfelé megfordultam, pl. a fent említett helyeken, és sehol nem azt láttam, hogy sokkal jobban sikerült megoldani a problémát, és ahol észrevehetően jobb volt, ott messze drágább is. Egy kétheti BKV bérlet áráért Svájcban kevesebb mint egy órát utazhatsz vonaton. Londonban elutazgatsz belőle talán 2-4 napig, attól függően, merre jársz, de ott bizony gyakrabban áll a metró, mint Budapesten, és dugó is bőven van, no meg congestion charge (belvárosba autóval behajtani napi kb. 2700 Ft).

    Ha manapság ellátogatok Budapestre, megveszek valami BKV bérletet, és viszonylag gyorsan és kényelmesen eljutok a meglátogatni kívánt helyek 80%-ra. Mehetnék taxival is mindenhova, de általában nincs rá szükség. Szóval nem értem ezt az óriási panaszáradatot. Nem tudjátok, milyen jó dolgotok van. :)

    Szerk.: Persze nem tökéletes, lehetne jobb, és a személyzet sokszor elképesztően kulturálatlanul viselkedik, de összességében használható a szolgáltatás.

    [ Szerkesztve ]

    ''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

Új hozzászólás Aktív témák