Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • WN31RD

    addikt

    Meglepő látni ezt a rengeteg indulatot Budapesttel kapcsolatban, sosem értettem. Én éveket töltöttem faluban, kisvárosban és Budapesten is, de sehol nem éreztette velem senki, hogy ne lennék "közéjük való", Budapesten sem, pedig nem ott nőttem fel. Talán mert én sem ellenségesen viszonyultam a helyhez. :) Most már külföldön élek, és Budapest alapvetően kellemes emlék, és innen is úgy tűnik, hogy egy egész jó kis világváros, és sokat fejlődött az utóbbi években.

    Egy nagyváros központjában élni persze hogy sokba kerül, ez mindenhol így van, nem budapesti specialitás. Az, hogy Magyarországon a vidéki városokban viszonylag kevés a munkalehetőség, sajnálatos, és remélhetőleg javulni fog idővel, de ez nem változtat azon, hogy a jó munkáért az embernek alkalomadtán költöznie kell. Máshol is, akár sokkal nagyobb távolságokra, mint Magyarországon lehetséges. Ha kapok egy jobb ajánlatot egy kevésbé érdekes helyen, mint ahol jelenleg élek, akkor nem azon mérgelődök, hogy milyen rettenetes, hogy itt nincs ilyen lehetőség, hanem örülök neki, hogy egyáltalán választhatok: maradok kevesebb pénzért, vagy megyek izgalmasabb munkát végezni, nem veszítettem semmit. Budapesten annak idején azt sajnáltam leginkább, hogy nem közlekedhettem biciklivel (abban a forgalomban nem érezném magam biztonságban), de valamit valamiért, ritkán van úgy, hogy minden a lehető legjobb. :)

    Gondok nyilván mindenütt akadnak, de ez az elképesztő mértékű negatív hozzáállás nem vezet sehova, és nem is indokolt.

    ''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

  • WN31RD

    addikt

    válasz FoxiestFox #30 üzenetére

    "A közlekedés káosz"
    Mégis mihez hasonlítod ilyenkor Budapestet? :D
    Svájchoz? Ott mondjuk tényleg igen rendezett minden, de hacsak nem nagyon közel él az ember a munkahelyéhez, az éves bérlet kb. 645e Ft, továbbá ingyenes parkolóhelyről városban ne is álmodj. Próbáltál már Londonban csúcsidőben A-ból B-be eljutni? Amellett, hogy izgalmas kaland lehet, tudod, mennyibe kerül? Láttad, hogyan néz ki pl. a new yorki metró?

    Én kb. 7 évig éltem Budapest belvárosában, és dolgoztam mind belső, mind külső kerületekben, és mindig egész tűrhetően sikerült megoldani a közlekedést, Budapest elég jól be van hálózva. Azóta sokfelé megfordultam, pl. a fent említett helyeken, és sehol nem azt láttam, hogy sokkal jobban sikerült megoldani a problémát, és ahol észrevehetően jobb volt, ott messze drágább is. Egy kétheti BKV bérlet áráért Svájcban kevesebb mint egy órát utazhatsz vonaton. Londonban elutazgatsz belőle talán 2-4 napig, attól függően, merre jársz, de ott bizony gyakrabban áll a metró, mint Budapesten, és dugó is bőven van, no meg congestion charge (belvárosba autóval behajtani napi kb. 2700 Ft).

    Ha manapság ellátogatok Budapestre, megveszek valami BKV bérletet, és viszonylag gyorsan és kényelmesen eljutok a meglátogatni kívánt helyek 80%-ra. Mehetnék taxival is mindenhova, de általában nincs rá szükség. Szóval nem értem ezt az óriási panaszáradatot. Nem tudjátok, milyen jó dolgotok van. :)

    Szerk.: Persze nem tökéletes, lehetne jobb, és a személyzet sokszor elképesztően kulturálatlanul viselkedik, de összességében használható a szolgáltatás.

    [ Szerkesztve ]

    ''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

  • WN31RD

    addikt

    válasz ntomka #42 üzenetére

    Nézd, én nem tudom, mennyire okosan illetve tisztességesen költi a BKV a pénzt (nem sok jót hall róla az ember persze), úgyhogy azt nem kommentálom. Azt mondom csupán, hogy egyéb nagyvárosokhoz képest egész használható a szolgáltatás, amit nyújtanak. Mind budapesti lakosként, mind külföldről visszatérve ezt tapasztaltam.

    Nyíregyháza és Debrecen tömegközlekedését nem ismerem, de egy másik kelet-magyarországi kisvárosét valamennyire igen. Azonban ezek nem igazán összehasonlíthatóak Budapesttel, sokkal kisebbek, sokkal egyszerűbb logisztikai probléma.

    ''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

  • WN31RD

    addikt

    válasz ntomka #44 üzenetére

    Nemigen próbáltál te még nagyon sok komponensből álló bonyolult rendszert megtervezni. :)

    (Ezzel nem azt akarom mondani, hogy a BKV jól csinálja, csak azt, hogy ez nehéz feladat.)

    ''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

  • WN31RD

    addikt

    válasz ntomka #46 üzenetére

    Valami olyasmit írtál, hogy egy nagyváros közlekedését nagyobb költségvetésből megszervezni nem bonyolultabb logisztikai probléma, mint egy kisvárosét kisebb költségvetésből. Erre nem is tudok mit mondani... :)

    ''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

  • WN31RD

    addikt

    válasz ntomka #48 üzenetére

    Elnézést, másik időzónából tisztességtelen előnnyel indulok, azt hiszem. ;)

    ''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

Új hozzászólás Aktív témák