Új hozzászólás Aktív témák

  • ptarkany

    csendes tag

    A szkeptikusok mindig jönnek ezzel a villamoson pénzt leszedő dumával. Ami nem életszerű és technikailag sem kivitelezhető. Aki napi szinten használja a mobiltárcáját, vagy bármilyen paypassos eszközét az tudja, hogy mennyire nem mindegy hogyan és meddig tartja oda az érzékelőhöz. Egyszer azt is kipróbáltam, hogy nem veszem ki a telefont a tokjából és azon keresztül. Meg se nyekkent. Tehát itt már megdőlt a táskán/zseben keresztül elmélet. De ha mondjuk ez a zsivány gyárt magának egy olyan kütyüt, ami nagyobb hatótávolságú kérdéses a megtérülés és a befektetett energia 4999Ft-onként. Tudni kell hol tartja az áldozat a telefont, mégsem lehet az egész embert végigszkennelni, mert egy kicsit feltűnő lenne.
    OK. Megvan a kütyü, kifigyelte, hogy a hátizsák melyik zsebébe van a mobil, közeledik, sikeresen szkennel, na de hova? mibe? mi szedi le a pénzt az ártatlan számlájáról? Annak a kütyünek egy banknál rögzített élő szerkezetnek kell lennie, ami alkalmas arra, hogy egyébként fizethessenek vele. Nos ilyen kütyüket csak úgy nem ad a bank, ha meg ad is akkor sem bemondásra, hanem normális beazonosítás után bankszámlával rendelkező nem magánügyfeleknek. Tehát ez a része sem működik.
    Egyetlen egy dolgot tudnék elképzelni, mégpedig a kártya klónozást, na de egy SIM kártyát leklónozni? Meg kérdés az, hogy mit árul el az NFC chipen keresztül, milyen adatokat lehetne megszerezni? Meg ha sikerült leklónozni? Akkor mit tudunk vele kezdeni? ATM-ből paypassos kártyával nem lehet pénzt felvenni. Fizetni a boltba? Egyenes út a lebukáshoz.
    Szóval én hátradőltem és megnyugodtam.
    Egyetlen egy dolog ami hátránya, mégpedig úgy általában a wireless eszközök tulajdonságából kifolyólag adódik, a kommunikáció stabilitása. Mert azért 1-2x volt már hogy a hagyományos plasztik kártya húzott ki a csávából, amikor már másodszorra is elutasítja. Ez lehet paypass olvasó hiba is, illetve az én bénázásom is, hogy nem jó helyre, nem megfelelő ideig tartom oda. Arra viszont rájöttem, hogy ezerszer stabilabban működik, mint a plasztik kártyám paypass funkciója. Lehet abban fárad a chip? Régebben jobban működött. Most nyomom a telefonnal, ha véget ér a teszt, akkor meg kérem a kártya cseréjét a bankomtól.

Új hozzászólás Aktív témák