Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vicze

    félisten

    válasz mekker #251 üzenetére

    "Amíg a Win32 alkalmazások ki nem kopnak az UWP javára"
    Megmutatnád merre található az UWP Office 2016? Az UWP Skype mióta is béta?
    Illetve halkan megsúgom, hogy "Windows\SystemApps"-ban egyik se UWP, így az Edge se...
    De a Store-os játékok egyike se UWP és sorolhatnám. UWP = vicc, egy használhatatlan vicc.

    Nem a terjedéssel van a probléma, hanem magával az UWP-vel, egy korlátozott használhatatlan fos.

    (#250) King Unique:
    "Nekem speciel nem skizó a W10 felülete, hanem modern és kellemes megjelenésű"
    Miért baj ha a "gépház" (zseni kellett hogy a settings ez legyen...) kerül egy beállítás? Azért baj, mert eddig az esetek 90%-ban korlátozottabb lett mint előtte volt. Illetve hogy a lópikulába nem skizofrén, ha Modern és Win32 között kell váltogassak, hogy beállítsak valamit? Ja tudom már, az "additional seetings", ami Win32-t nyit minden esetben az neked nem létezik... Ne vicceljünk már. :U
    De a legbosszantóbb, hogy ezek az új csodás "UWP" only beállítások nem kapnak GPO opciót, esetlegesen több verzió után és egyáltalán nem kontrollálható.

    (#257) Timer:
    "nem véletlen, hogy nem ad ki. Nagyot bukna az oprendszer értékesítéseken"
    Ez totál hülyeség. Eléggé kitárgyaltuk fentebb, hogy az OS értékesítéshez semmi köze. Egy vállalati Linux support drágább, és mielőtt jönne megint egy Linux harcos, előtte nézze meg egy RH Desktop vagy egy SUSE Dektop árát, de még az Ubuntu support is drágább mint egy Windows...
    A Linux Office-nak már többször nekifutott az MS és pontosan ugyan az a probléma vele, mint a UWP Office-val, egyszerűen túl sok erőforrás megcsinálni. Tudom, hogy ott a Mac Office és az konkrétan egy fos, nagyon sok dologban korlátozott, pl. no macro, ráadásként külön kódbázisa van a Windows-oshoz képet. Android és iOS Office-ok is jelentősen korlátozottak, ahogy a WP mobil verzió is.
    Üzletileg minden probléma nélkül lehetne Office Linuxra és MS szeretné is, de egyszerűen túl sok erőforrás a megvalósítása, olyan költség, ami soha nem térülne meg, és a Linux töredezettségébe bele se mentem.

  • attila9988

    őstag

    válasz mekker #251 üzenetére

    Az uwp egy nagy terv volt az ms részéről, amiért cserébe még a .net -ről is lemondtak, de egyelőre nem nagyon látni hogy eredményre vezetne. Ez az ötlet is abból az időből való, amikor még az "egy windows mindenhova" ötlet futott. Én személy szerint még életemben nem láttam normális uwp alkalmazást. Majd valaki mutat egyet, ha létezik ilyen... :)

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

Új hozzászólás Aktív témák