Új hozzászólás Aktív témák

  • vlevi

    nagyúr

    válasz Timer #197 üzenetére

    Hát, igen, erre jó elrettentő példák a német városokban a több év alatt elköltött eurómilliók az ingyenes linuxra átállásra, amiből az lett, hogy visszaálltak windowsra.
    Az átképzés egy dolog, de valóban, az emberi résszel sem nagyon lehet mit kezdeni, ha nem képes átszokni az intézőről a gnome-ra, akkor ott baj van.
    A másik rész viszont, hogy a LibreOffice 99%-ban kompatibilis az Office-al, az kevés, ráadásul még nagyon sok helyen még mindíg nem hajlandóak docx, xlsx formátumot használni, csak a régi .doc-t. A 99%-s kompatibilitás azért kevés, mert én is próbálkoztam azzal, hogy itthon, Libreofficcal továbbszerkeszettem azt a munkát, amit hazahoztam, utána másnap a melőhelyen formázhattam újra Wordben, mert azért betűméret, keretek, satöbbi, egy kicsit máshogy van a Wordben, mint máshol. És ebből a szempontból lényegtelen, hogy melyik a jó, mert mindenhova word doksit, exceltáblát kell adni.
    A harmadik pedig, hogy tényleg rengeteg egyéb szoftvert kell előteremteni Linux alá, amit az irodai munkában Windows alatt használnak, a belső IT részleget is átállítani, hogy Win mellett Linux alá is fejlesszék a "házi" dolgokat, szóval nem olyan egyszerű.

    Kicsit olyan ez, mint amit a napokban olvastam a netes vásárlás előnyeiről, hogy mennyivel jobb, ha ahelyett, hogy elmennél megvenni valamit, csak megrendeled a neten, és a futárcég optimális útvonalon, kevesebb benzinfelhasználással, kisebb környezeti terhelés mellett kiszállítja. A valóság ott is más. Mert egyrészt van, amit nem lehet a neten megvenni, azt úgyis saját kocsival oldod meg, tehát a közúti forgalom nem csökken, csak nő a kiszállító teherautók miatt. Plusz még ott van, hogy vásárlás előtt azért csak szétnézel a környéken, ha mást nem, a Mediamarktba elmész megnézni azt a mosógépet, amit majd megrendelsz, és végső rossz esetben érte is mész, vagyis nem az "optimális" futárcéges kiszállítást választod, aminek az eredménye, hogy 3x annyi benzin ment el, mintha nem a neten rendelted volna...

Új hozzászólás Aktív témák