Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz proradeon #2 üzenetére

    A WhatsApp sokkal korrektebb adatkezelésben, mint a Viber, ami meg aztán tényleg csak ahhoz nem kér hozzáférést, amiből nem lehet használható személyes adatokat kibányászni. Na meg aki egyébként is használja a Facebookot, annak gyakorlatilag mindegy (sőt a Facebook app/Messenger is több személyes adatot kuncsorog, mint a WhatsApp, ezért sajnálom, hogy FB kontaktokat nem lehet becsatornázni oda, akkor az FB app után a Messenger is repülne a mobilomról).

    Az évi 1 dolláros előfizetési díj meg aztán röhögve kibírható. Inkább, mint a reklámok és/vagy ostoba fél képernyőnyi, villogó, csillogó, gyökér matricák amiket Viberen küldözgetnek az emberek.

    [ Szerkesztve ]

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz sanyijedi #8 üzenetére

    Nekem is simán összejött.

    Menü -> Whatsapp Web -> QR kód leolvasás -> Voilá

    A webes felület meg szerintem teljesen korrekt lett, teljesen egyszerű, semmi felesleges sallang, szép, de nem eltúlzott animációk (kb mint az Android 5.0 Lollipop animációi). Jöhetne már táblagépre is a natív támogatás és kinézhetne akár pont így.

    (#10) emvy: Nem fogom győzködni az ismerőseimet, mert csak miattam nem fognak átállni. Ők is azért használnak XY szolgáltatást, mert az ő ismerőseik is nagy számban azt használják. Tettem már ilyen kísérleteket korábban, de ha csak velem dumálnak ott és nem csacsogunk állandóan, akkor előbb vagy utóbb törlés lesz a vége. A WhatsApp-ot is csak a párommal meg a családtagokkal használom.

    Egyébként én a Heml.is-t várom, ex-Pirate Bay koponyák fejlesztik. De gyanítom, hogy ebből sem lesz itthon nagy siker, de ha már csak a jelenlegi WhatsApp kontaktokat át tudom oda csábítani, akkor már az elég is lesz.

    Az ismerősök 90%-val meg továbbra is FB Messengeren fogok azonnali üzenetelni.

    [ Szerkesztve ]

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz emvy #12 üzenetére

    Szegény Heml.is valóban sokat csúszik, de nekem már az is meglepetés, hogy annyi hónap teljes csönd után kilökték a closed betát. Még a Snowden-NSA botrány legelején jelentették be a fejlesztést (de talán akkoriban már eleve zajlott, csak kihasználták a hírverést). Meglátjuk mi lesz belőle.

    A Telegramot azért leszedem, megnézem. Elcsevegek rajta egyedül. :D

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz emvy #17 üzenetére

    Ilyen mélységig nem ismerem az iOS-t, de a hírben írva vagyon, hogy platform korlátok miatt nem működik. Nem vicc, hogy a webes felület is a telefont használja (csak szinkronizál), előbb újraindítottam a mobilom és a webes WhatsApp már vernyákolt ezalatt, hogy eltűnt a telefon.

    A többit meg szerintem javítják/pótolják, bár nem tudom mi a gond a QR kódos párosítással. A kód változik néhány másodpercenként, megadható, hogy megjegyezze-e a telefonod vagy sem.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz leeate #19 üzenetére

    A WhatsApp tavaly novemberben állt át az end-to-end titkosításra (TextSecure egyébként), így az elküldött üzenetek titkosított formában mennek át a szervereiken és a megfejtéshez szükséges kulcsok mindig a küldő/fogadó eszközön vannak. Az üzenet addig van a szerveren, amíg azt nem sikerül kézbesíteni a címzettnek (de erre maximum 30 napot vár, aztán kukázza kézbesítetlenül).

    BTW azért én is leírtam, hogy aki amúgy is használja a Facebookot, annak mindegy, mert a begyűjtött adatok (a ToS szerint kizárólag a telefonszám, név nélkül) ugyanoda jutnak. De a nem direkt titkosított kommunikációra készült IM appok között még így is ez a legkorrektebb, főleg a novemberi update óta.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Penge_4 #22 üzenetére

    Jajj, már megint konkrétumok nélkül érvelsz a semmivel a kezedben. Olvastad a Viber és a WhatsApp Terms of Service-t, különösen a Privacy & Policy részt? Gyanítom nem, mert komoly különbségek vannak.

    "Főleg mióta felvásárolta a Facebook. Ezt te sem gondolhatod komolyan..."

    A WhatsApp ToS nem változott 2012 óta, tehát a felvásárlás egyelőre ezen a téren még nem éreztette a hatását. Szóval de, komolyan gondolom.

    "De ahogy elnézem a WhatsApp ugyanezekhez kér hozzáférést. Egyébként meg ha paranoiás vagy, akkor használj XPrivacy-t."

    Az egy dolog, hogy maga az app a rendszeren mihez kér hozzáférést, meg egy másik, hogy azokkal mihez kezd. Olvasd el a Viber és a WhatsApp ToS-t is. A Viber teljes telemetriát végez a kommunikációdról, gyakorlatilag ugyanazokat a metaadatokat gyűjti és tárolja, mint a mobilszolgáltatók (kivel, mikor, hol, mennyi ideig). Ezen kívül a telefonkönyvedet is felszinkronizálja a szervereire, nevekkel együtt. A WhatsApp ezek közül egyiket sem teszi meg, egyedül a telefonszámokat tárolja a szerverén, de ehhez nem gyűjt neveket és egyéb adatokat, ezeknek a párosítása a kontaktokkal a saját telefonodon történik. Nekem ez nem tűnik egykutyának.

    "Ja, hogy még fizetni is kell érte?"

    Hát milyen szarrágó dolog már nem? Ezek a pofátlan szemétládák egy reklám és egyéb költségektől mentes szolgáltatásért évi 1 dollárt kérnek. Sokkal jobb a Viber, ahol az emberek 1 dolláros együgyű, ugráló, pörgő, csillogó, villogó matrica csomagokat vásárolhatnak, hogy azzal b@sszák pofán az ismerőseiket fél képernyőnyi méretben, nem beszélve az alkalmanként érkező push üzenetekről, hogy itt van a legújabb, legcukibb matrica csomag, töltsd már le...

    "És ez kizárja annak lehetőségét, hogy a telefonodon lévő alkalmazás hazatelefonáljon még mielőtt titkosítva lennének az üzenetek? Mert szerintem inkább a man-in-middle támadások ellen véd, vagy ha feltörik a szervert."

    Egyelőre maradjunk annál, hogy a ToS nem ad felhatalmazást nekik erre és törvényi kötelességük ennek megfelelően kezelni az adatokat. Ezzel szemben a Viber már a ToS-ban megengedi magának, hogy megfigyelje a forgalmad. Arról fingom sincs, hogy használnak-e bármilyen end-to-end titkosítást, hogy csak az érintettek olvashassák az üzeneteket.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Penge_4 #26 üzenetére

    "Lehet, hogy human centiPad lesz belőlem, de bevallom, ilyesmiket nem szoktam olvasni."

    És ennek ellenére úgy érezted, hogy ilyen kinyilatkoztatásokat kell tenned? Miért jó ez neked? Hasadra csapsz és behánysz valamit random topikokba és próbálod értelmes vitának álcázni.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Penge_4 #29 üzenetére

    Miért kell megmagyaráznom, hogy miért használom inkább a WhatsApp-ot a Viber helyett? Leírtam már egy sor objektív meg szubjektív érvet, szerintem ezen túl teljesen terméketlen azon vitázni, hogy ki melyiket preferálja. Neked a Viber tetszik? Használd egészséggel.

    "ráadásul bármilyen alacsony összeget is valós identitással fizetsz be"

    WhatsApp esetén van ajándékba vásárlás, Google Wallet meg PayPal. Találd fel magad ha nagyon rejtegetni akarod a valós identitásod. A Viber használata mellett nem kellene ennyire izmozni ezen, mivel az nem anonim módon kezeli a telefonszámokat, hanem névvel és egyéb kontakt adatokkal párosítva, amiket a szerverén tárol. Egy kicsit bagoly mondja verébnek érzésem van...

Új hozzászólás Aktív témák