Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • emvy

    nagyúr

    válasz Stauffenberg #4 üzenetére

    Azt nem ertem, hogy akkor miert nem Telegram. Magyarorszagon nem ismert, de nyugatabbra rengetegen hasznaljak (sok tizmillioan). Nyilt kliensek (meg Linux konzolra is van...), nyilt protokoll, szupergyors, ingyenes, reklammentes (Pavel Durov 20 millio dollaros adomanyabol el a nonprofit ceg, aki csinalja). En mar az osszes ismerosomet atallitottam ra, kivalo. Raadasul tamogat egyszerre tobb eszkozt is, tehat ha ket telefonod van, akkor mindketton be lehetsz jelentkezve ugyanarra az accountra.

    [ Szerkesztve ]

    while (!sleep) sheep++;

  • emvy

    nagyúr

    válasz Stauffenberg #11 üzenetére

    Persze, megertem. Nekem szerencsem volt, sikerult egy menetben atlokni a nekem erdekes embereket Viber/Whatsapprol. FB-t egyaltalan nem hasznalok. A Heml.is-t mar nagyon reg fejlesztgetik, 2013 vegere igertek...

    while (!sleep) sheep++;

  • leeate

    senior tag

    válasz Stauffenberg #4 üzenetére

    Szerintetek az üzenetekből nem gyűjt adatokat a Whatsapp? Nem rak össze profilokat, kapcsolathálózati gráfokat a távolban? Ugyan már, a FB mindig is ebből élt.. felesleges magasztalni.

    Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

  • Penge_4

    veterán

    válasz Stauffenberg #4 üzenetére

    "A WhatsApp sokkal korrektebb adatkezelésben, mint a Viber"

    Főleg mióta felvásárolta a Facebook. Ezt te sem gondolhatod komolyan...

    "ami meg aztán tényleg csak ahhoz nem kér hozzáférést, amiből nem lehet használható személyes adatokat kibányászni."

    Eszköz- és alkalmazáselőzmények - Használja a recent call listát
    Identitás - Hozzá kell férnie a telefonszámodhoz, mivel az alapján azonosítja magát.
    Névjegyek - Egyértelmű szerintem ez is.
    Hely - GPS koordinátákat lehet vele küldeni üzenetben.
    SMS - Beolvassa a 4 jegyű verifikációs kódot, így az átlagusereknek nagy szolgálatot tesz, akik nem tudják használni a multitaskingot és nem szerencsétlenkednek így.
    Telefon - ViberOut miatt
    Fotók/Médiaelemek/Fájlok - Hogy tudj képeket küldeni a galériából.
    Kamera - Hogy tudj olyan képet küldeni, amit éppen abban a pillanatban lőttél a kamerával.
    Mikrofon - Hangüzenetekhez.
    Wi-Fi-csatlakozási információk - Mivel beállítható, hogy csak Wi-Fi-n töltse le a képeket és hangüzeneteket.

    De ahogy elnézem a WhatsApp ugyanezekhez kér hozzáférést. Egyébként meg ha paranoiás vagy, akkor használj XPrivacy-t.

    "Az évi 1 dolláros előfizetési díj meg aztán röhögve kibírható."

    Ja, hogy még fizetni is kell érte?

    "Inkább, mint a reklámok"

    Viberben pont nincs reklám, egyébként meg vannak reklámblokkolók Androidra. Hosts fájlos változat is, ami még 512 mega RAM-mal rendelkező alsókategóriás készüléket sem akasztja meg.

    "vagy ostoba fél képernyőnyi, villogó, csillogó, gyökér matricák amiket Viberen küldözgetnek az emberek."

    Itt kicsit úgy érzem, mintha ismételné magát a történelem (Skype vs. MSN). De már akkor is ugyanaz volt a véleményem: Az IM szolgáltatás egyik legnagyobb előnye a piaci részesedése. Ezért támogatom az "egy szoftver mind felett" elvet. Jobb volt a Skype, de hiába, ha alig használták abban az időben. Aki meg matricákat küldözget, annak le kell törni a kezét kedvesen meg kell mondani, hogy ne tegye. Az már tényleg nem a szoftver hibája.

    (#15) kicsipapucs: "Rühelltem a Vibert mindig is, azoknak az embereknek a kedvence, akik sajnálnak 25 forintot a másikra, de faarccal leírják nekem, hogy "fontos, itt vagy?" Aztán amikor csendben megjegyzem, hogy telefonon elérhető lettem volna, akkor sosincs válasz."

    1. Viszonylag kicsi az erőforrásigénye és az aksit sem meríti nagyon.
    2. A legtöbben ezt használják.
    3. Mivel nem kell regisztrálni (felhasználónév, jelszó), olyanoknál is beállítható, akik nem kezelik készségszinten a telefont.

    Tapasztalataim szerint ha mindkét fél wifin van, akkor jó a hangminőség, tehát gondolom a szolgáltató zavarja szándékosan, mivel bevételkiesést jelent neki. Mellesleg beszéltem már úgy is Viberen, szar de elfogadható hangminőséggel (azaz minden szavát hallottam a másiknak és nem is torzított nagyon), hogy mind a ketten 32kbps-re voltunk korlátozva. Ez pedig nem kis teljesítmény.

    Nyilván vannak a szolgáltatásban is olyan időszakok, amikor terheltebb a hálózat, mivel azért nem áll mögötte mamutcég, aki biztosítaná a brutális szerverparkokat.

    Másik érdekesség, amit még tapasztaltam, hogy amikor nem elérhető a Viber (ez szinte kivétel nélkül kevés RAM-mal rendelkező telefonokon szokott lenni, szóval nem hiszem, hogy a szolgáltatáshoz lenne köze, inkább Android sajátosság), meg kell csörgetni a másik felet sima GSM vonalon (elég egy csörgés) és utána online-ná válik a Viber újra és megkapja az üzenetet.

    (#21) Stauffenberg: "az elküldött üzenetek titkosított formában mennek át a szervereiken és a megfejtéshez szükséges kulcsok mindig a küldő/fogadó eszközön vannak"

    És ez kizárja annak lehetőségét, hogy a telefonodon lévő alkalmazás hazatelefonáljon még mielőtt titkosítva lennének az üzenetek? Mert szerintem inkább a man-in-middle támadások ellen véd, vagy ha feltörik a szervert.

    [ Szerkesztve ]

  • Penge_4

    veterán

    válasz Stauffenberg #25 üzenetére

    "Olvastad a Viber és a WhatsApp Terms of Service-t, különösen a Privacy & Policy részt? "

    Lehet, hogy human centiPad lesz belőlem, de bevallom, ilyesmiket nem szoktam olvasni. Ha usák állampolgár lennék és minden sarkon lenne egy ügyvéd, aki ingyen (utólagos jutalékért) elvállalná az ügyem, akkor lehet, hogy foglalkoznék vele, de magyarként tök mindegy, hogy perelek-e vagy sem. Úgysem nyerek, max elQrok több százezret a perköltségre.

    "A Viber teljes telemetriát végez a kommunikációdról, gyakorlatilag ugyanazokat a metaadatokat gyűjti és tárolja, mint a mobilszolgáltatók"

    A Trétől maga a patás ördög sem lehet rosszabb. :DDD

    "nem beszélve az alkalmanként érkező push üzenetekről, hogy itt van a legújabb, legcukibb matrica csomag, töltsd már le..."

    Több, mint egy éve van fent a Viber, mégsem kaptam eddig még egyet sem. Az egyetlen, ami meg szokott jelenni, az a kis piros szám karika a matricák gombon (mint ahogy megjelenik az olvasatlan SMS-ek ikonon vagy a nem fogadott hívásokon), de ennyi.

    Évente 1 dollár. Cserébe viszont 100%-osan tisztában van a valós identitásoddal (ahonnan pénzt utalsz), ellenben a Viber szemében lehetek én John Doe is 000000000000000-s IMEI számmal (lásd: XPrivacy), a SIM-et pedig vehettem egy hajléktalan nevére is. Sokat tud vele kezdeni... Ossza be, egészségére.

  • Penge_4

    veterán

    válasz Stauffenberg #28 üzenetére

    Te kattantál rá a jogi részre, miközben elmentél az érvelésem többi része mellett, ami a specifikációs különbségeket érinti. Akkor felteszem újra: Mivel jobb a WhatsApp, mint a Viber?
    Amiket már kilőttünk:
    - ToS
    - (szubjektív érv) Te utálod a matricákat.
    - (objektív érv) Évi 1 dollár több, mint évi 0 dollár, (ráadásul bármilyen alacsony összeget is valós identitással fizetsz be).

    Mik a további előnyei a WhatsApp-nak?

  • Penge_4

    veterán

    válasz Stauffenberg #31 üzenetére

    Nem az érdekelt, hogy ki melyiket preferálja, hanem az, hogy milyen objektív érvek szólnak a WhatsApp mellett. Nem akartalak semmiről meggyőzni, ahogy a többi WhatsApp felhasználót sem, csak a kommentek alapján úgy éreztem, hogy úgy állítják be, mintha mérföldekkel jobb lenne minden téren. Én pedig nem fogom azért feltenni és hetekig tesztelni, hogy erről meggyőződjek, egyszerűbb, ha itt a fórumon megkérdezem azoktól, akik rendszeresen használják.

    Ahogy már mondtam, a következő cégek tudják a telefonszámomat és a hozzá tartozó kontaktadatokat (név, stb.):

    Google (még ha én nem is töltöm fel a szerverére és haxolt CM11-et használok, akkor is megvan legalább 100+ embernek, akik közül nem egy viszont fel fogja szinkronizálni.
    Microsoft (ugyanezen okból. Akik Windows Phone-t használnak, azok is felszinkronizálják).
    Facebook (Mert az a retek alkalmazás ugyancsak fogja és felszinkronizálja mindenki telefonkönyvét, aki telepíti az alkalmazást).

    Utóbbi kettő túl sokat nem tud kezdeni velem (bár a Microsoftot nem tudom kikerülni és levelezek/leveleztem már Hotmailes email címek tulajdonosaival is). A Google viszont mindent tud rólam, mivel az ő OS-üket futtató telefonnal indítok/fogadok hívásokat (SIM adatok, IMEI, stb.), illetve az ő e-mail szolgáltatásukat használom. És az ő keresőjüket is.

    Ezek után szerinted egy ilyen kis noname cégecske, mint a Viber mennyire jelent rám bármilyen veszélyt? Természetesen ha lesüllyednek ilyen Hi5, Badoo és hasonló színvonalra és durván visszaélnek majd az adataimmal, akkor megszívom, de eddig erre még nem volt példa.

    Akkor nagyobb bajban vagy, ha egyetlen félhülye ismerősöd is van, aki a címlistáját feltölti egy ilyen említett ganéj oldalra és utána az e-mail címedet temetheted.

Új hozzászólás Aktív témák