Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    válasz Stauffenberg #31 üzenetére

    Nem az érdekelt, hogy ki melyiket preferálja, hanem az, hogy milyen objektív érvek szólnak a WhatsApp mellett. Nem akartalak semmiről meggyőzni, ahogy a többi WhatsApp felhasználót sem, csak a kommentek alapján úgy éreztem, hogy úgy állítják be, mintha mérföldekkel jobb lenne minden téren. Én pedig nem fogom azért feltenni és hetekig tesztelni, hogy erről meggyőződjek, egyszerűbb, ha itt a fórumon megkérdezem azoktól, akik rendszeresen használják.

    Ahogy már mondtam, a következő cégek tudják a telefonszámomat és a hozzá tartozó kontaktadatokat (név, stb.):

    Google (még ha én nem is töltöm fel a szerverére és haxolt CM11-et használok, akkor is megvan legalább 100+ embernek, akik közül nem egy viszont fel fogja szinkronizálni.
    Microsoft (ugyanezen okból. Akik Windows Phone-t használnak, azok is felszinkronizálják).
    Facebook (Mert az a retek alkalmazás ugyancsak fogja és felszinkronizálja mindenki telefonkönyvét, aki telepíti az alkalmazást).

    Utóbbi kettő túl sokat nem tud kezdeni velem (bár a Microsoftot nem tudom kikerülni és levelezek/leveleztem már Hotmailes email címek tulajdonosaival is). A Google viszont mindent tud rólam, mivel az ő OS-üket futtató telefonnal indítok/fogadok hívásokat (SIM adatok, IMEI, stb.), illetve az ő e-mail szolgáltatásukat használom. És az ő keresőjüket is.

    Ezek után szerinted egy ilyen kis noname cégecske, mint a Viber mennyire jelent rám bármilyen veszélyt? Természetesen ha lesüllyednek ilyen Hi5, Badoo és hasonló színvonalra és durván visszaélnek majd az adataimmal, akkor megszívom, de eddig erre még nem volt példa.

    Akkor nagyobb bajban vagy, ha egyetlen félhülye ismerősöd is van, aki a címlistáját feltölti egy ilyen említett ganéj oldalra és utána az e-mail címedet temetheted.

Új hozzászólás Aktív témák