Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mindthecrap

    aktív tag

    Ezekkel az eszement árfolyamokkal a BT önmaga paródiája lett, egy egyszerű spekuláció vagy piramisjáték kinek hogy tetszik. Egyrészt fizetőeszköznek szinte használhatatlan, másrészt rég nem demokratikus és szabad, itt is végbement az eredeti tőkefelhalmozás és egy szűk elit birtokolja a cap nagy részét. Angol nyelven már azért elég jó irodalma van ennek, hogyan alakultak ki a Bitcoinnak is a saját hedge fund-jai és Soros Györgyei akik úgy játszanak az árfolyammal, ahogy akarnak. Ha bárhol nyilvános felületeken kritizálni mered a bitcoint, egyből támadásba lendül néhány ballagási öltönyös forex ügynök mindenféle betanult bullshit szöveggel ("az USD is egy lufi a pincében nyomtatja a FED" stb...), ez a "véleményelnyomás" és csak fűti az elszállt árfolyamokat. Pedig kb pénzügy 101, hogy egy részvény, valuta stb esetén a múltbéli hozam semmit nem garantál.

    Amúgy van némi Bitcoinom de nekem is kizárólag spekulációs céllal, néha nézem mit lehetne vele kezdeni de nagyon kevés helyen fogadják el még mindig, magas a "gas charge" stb...

    [ Szerkesztve ]

    olyan cérna vagyok, akit anyám százszor tűvé tett

  • mindthecrap

    aktív tag

    válasz Necroman_Mk2 #22 üzenetére

    Persze, én sem azt mondom, hogy nem a blokklánc vagy a kriptovaluta a jövő, de a Bitcoin lesz a lufi ami hatalmasat durran és megy majd a levesbe, mint a dotkom lufi cégei.

    A romjain indulnak majd el józan kriptovaluták amivel tényleg tudsz mozijegyet vagy egy biciklit venni, és nem az van, hogy reggel amikor elundulsz otthonról meg 1000 EUR-t ér a bitcoinod, delutánra meg mire odaérsz a boltba már csak 910-et. Illetve ezek már talán el is elindultak (BAT, ADA, stb.) de még ezeknél is le kell csengeni a kezdeti spekulációs szakasznak.

    olyan cérna vagyok, akit anyám százszor tűvé tett

Új hozzászólás Aktív témák