Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szitaati

    aktív tag

    válasz big-J #4035 üzenetére

    Hát ezekhez a számokhoz szerintem havi többezres darabszámú cellarendelés kell. Első ránézésre teljesen irreális.
    Gondolj bele: 1000 Wh 48V-on az kb. 21 Ah. Az 6*13 db 3500 mAh-s (legdrágább féle...) cella, összesen 78 db.
    A táblázatod szerint 102 Dollárba kerül 1000 Wh-nyi cella. Ez 310 Ft-tal számolva a dollárt 405 Ft/cella.
    Na most a használható kínai cellák vannak 2,2-2,5 dollár körül, és hozzáteszem, hogy ezek között 3000 mAh-nál nagyobb kapacitású nincs (csak olyan, amit annak hazudnak).
    A 3500 mAh-s Sanyo/Samsung cellák meg 3-4 Euro/ db áron elérhetőek földi halandóknak.

    Szóval szép és jó ez a táblázat, de sztem kb. a milliós nagyságrendben rendelő autógyártókra nézve lehet releváns, akik akkora mennyiségi kedvezményt kapnak.

    No offense, csak én így látom. :R

    A 35 Dolláros munkadíj is erősen optimista szerintem. Ez tőlünk balra lévő országokban kb. 2 minimálbéres óradíj. Nekem kevésnek tűnik összeszerelésre, minőségellenőrzésre, tesztelésre.

    [ Szerkesztve ]

    "Lebegőpontos regiszterek vagyunk az átmeneti tárolók bizonytalan mágneses mezején"

Új hozzászólás Aktív témák